• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

9. decembra 2016 
baby,tie co ste robili tortusku buchty vo vandlicku......z coho .resp. ako na ne ?..tie buchty? Dakujeeeem ...a kolko cca vazila?
20. aug 2014 o 23:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte tak po dovolenke som vás konečne prečítala. Kráááásne tortičky ste napiekli. Ja som robila jednu pre syna a jednu svadobnú. Tú som najskôr odfotlila bez krajok, ale chceli tam aj to tak sme ich tam s dcérou dali. Pre syna jedna tatál rychlovka, v nedeľu doobeda. Pomáhali my dievčatá.
20. aug 2014 o 23:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to (49)
@katarina51 tak bez krajky sa mi pacila viac...a zase jedn,co stvorcekovalaaaaaa ...moja mala 525ks :slight_smile:
20. aug 2014 o 23:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Konečne som Vás aj ja dočítala a stále tvrdím , že sa oplatí čítať. Prelúskala som Vašu poslednú diskusiu ku korpusom a predpokladám, že teraz mi pomohla asi Žanetkina ( @pristela ) poznámka, že ešte cesto na korpus pred pečením premieša aj vo forme. Ja som tak rovné korpusy v živote neurobila ako teraz. :slight_smile: . Pochvala letí ale ešte každej jednej z Vás, nádherné umelecké diela pribudli na svete :dizzy_face: . Ja tiež skromne pridám pár kúskov za poslednú dobu a asi na dlho pauza, pretože v pondelok mi končia krásne časy rodičovskej "dovolenky" a tvrdá realita práce začína :rolling_eyes: . Takže už asi budem mať čas maximálne pozrieť fotky.
21. aug 2014 o 00:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to (46)
@ejkula ať se ti v práci líbí a zaběhneš se :wink:
21. aug 2014 o 10:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
Dievčatá,nemáte nietko uloženú peknú tortičku so zebrou?som videla raz okruhlu tortu a na vrchu bola iba hlava zebry dorobená a nemožem to teraz nájsť...........
ďakujem.. :slight_smile:
21. aug 2014 o 10:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Dievčence prosím vás, keď farbíte kakaom, riedite ho v alkohole, alebo vo vode? Príp. ako farbíte na hnedo? Mne to v tom alkohole dosť vysychá a praská neskôr, tak neviem :unamused: Keby chcem gelovkou tak aj tú treba riediť v alkohole? Moc ďakujem...
21. aug 2014 o 11:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@akzuzs dakujem pekne
21. aug 2014 o 12:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
baby dakujem moc moc za pacitka asi je to uz otrepane ale vazne mi to pomaha od Vas vsetkych skvelych umelkyn je to poklona ked sama vidim kolko tam je chyb. Ja sa mam este vela co ucit kazdy vecer ked si uz idem lahnut co ledva drzim oci si hovorim kedy konecne Vas uz budem mat cas docitat :cry: snad raz to pojde.
21. aug 2014 o 12:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Holky nejsou to sice fotky dortu, ale slíbila jsem, že se podělím o novou koupelnu a záchod. Tak snad to nebude nikomu vadit. Omlouvám se za kvalitu, ale nemáme ani v koupelně ani na záchodě okno, tak se to špatně fotí, různě se to leskne a odráží.
21. aug 2014 o 13:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to (49)
@jakelina Majka naaadhernaaaaaa :sunglasses: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: uprimne a v dobrom zavidim :wink: mna prerabka este len caka...tak o 3-4 roky a uz teraz po tejto malovke mam z toho husiu kozu :sweat_smile: :sweat_smile: :rolling_eyes: :grinning:

ale fakt prekrasne to mas :wink:
21. aug 2014 o 14:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@jakelina Paráda :sunglasses: Stálo to za ten neporiadok a občasné nervy :wink:
21. aug 2014 o 14:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
Baby kým ste tu poraďte prosím s tou hnedou... robím hlavu koňa, potiahla som to akože hnedou, ale je to skôr tmavotelové, tak to chcem domaľovať a neviem ako. Kakao s alkoholom mi na skúšobnom kúsku po 2 náteroch praskalo a gelovku neviem, či aj nejako riediť treba a či to nebude tiež tak praskať. Ja to dosť veľká plocha tak neviem :unamused:
@pipka A Jani všetko naj k meninám :slight_smile:
21. aug 2014 o 14:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@sticker já neporadím, natírala jsem barvou strašně málo a kakaem vůbec. :unamused:
21. aug 2014 o 14:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@pipka
@sticker děkuji kočky.
21. aug 2014 o 14:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@jakelina krasna
@sticker zial neporadim s kakaom som este nerobila, ale gelovku by som tiez riedila alkoholom, ale tiez som este nerobila-sorry
21. aug 2014 o 14:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@sticker dakujeem :wink:
a prachovu nejaku hnedu nemas? gelovkou sa da..len to budes mat leskle :unamused: a dost dlho to schne :confounded:

a keby si to len kakaom ale nerozrabat to..len ako prachovou farbila...neskusila si? :confused: :wink: ja som tak farbila vevericu z doby ladovej...tiez sa mi zdala bleda, tak som ju kakaom stmavila..len normalne praskom stetcom som ju nasucho patlala :wink:
21. aug 2014 o 14:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@pipka Jani práškovú hnedú nemám. Bola som v obchode a aj tak nemali, ale tiež mi povedal, nech kakaom. Tak skúsim, nemám čo stratiť... Príp. poviem, že to je nové plemeno koňa :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. aug 2014 o 15:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
Ahoje kocky pridavam foto mojej nedavno robenej torticky na rychlo :slight_smile: kamarat oslavoval na chate kam chcel aby som tortu doviezla kedze mame dzip nebol to problem ale nato ake blato bolo a podobne som stastna ze ten prevoz vobec prezila :D takze som znej mala radost :slight_smile:
21. aug 2014 o 17:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to (16)
pomooooc babulky, na jednu okruhlu tortu mam skombinovat svadobnu a narodeniny novomanžela.....bielozlatá kombinácia..................som v koncoch
21. aug 2014 o 18:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@jakelina ďakujem, budem sa snažiť :slight_smile: :grinning:
21. aug 2014 o 19:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@aduskatt a nechtějí raději malý poschoďový?? Pak zjistit co novomanžela zajímá a nějak to zkombinovat.
21. aug 2014 o 19:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@jakelina kúpeľňa je krásna, brala by som takú :slight_smile:
21. aug 2014 o 19:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@jakelina práveže nie, trva na jednej, priemer 28. Malá svadba, nechcú investovať
21. aug 2014 o 19:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@aduskatt no tak to fakt netuším, ani bych to nechtěla dělat. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. aug 2014 o 19:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@jakelina ja nespím už týždeň......
21. aug 2014 o 19:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@aduskatt prostě na jednu půlku prstýnky a na druhou ať ti řeknou něco co ho charakterizuje, nějaký koníček atd. Co jiného chceš vymyslet :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. aug 2014 o 19:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@sticker a keby si skúsila dotieňovať len suchým kakaom a čiernou prachovkou?
21. aug 2014 o 19:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@jakeline, @pristel, @pipka, @sticker, @lucula73, @muffinka, @mysiatko ... Baby šla som robiť ganache pod poťahovku a dala som viac smotany (som sprostá jak bagandža) keby som dala do toho máslo (bez toho že by som to šľahala) to pokazím alebo to stuhne na torte??????
21. aug 2014 o 20:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@akzuzs Bože Zuzi ja Ti neporadím :frowning2: Ganache sa bojím, ako čert kríža.... Sama som zvedavá, čo Ti baby poradia....
21. aug 2014 o 20:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok