Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimcak
30. aug 2014

@grasie pekná tortička

sticker
30. aug 2014

@mojmacik Tie buchty sú bombastické 🙂 😎

adrika202
30. aug 2014

tak pridávam aj ja tohtotýždňovky ,s tomášom objednaná včera ráno a večer išla preč z domu tak len ťažká improvizácia :D no sa toho nakopilo tento týždeň,ešte že su 4 dni volna :D idem pokukať vaše dielka 🙂

dajna11
30. aug 2014

s odstupom moja dalšia.....rozprávková

lucula73
30. aug 2014

ahojte
robila som jednu tortičku pre moju maminku k okruhlym narodeninkám 🙂
mám aj foto v reze,tak pridávam 😉 jedna bola mascarpone s malinami a druhá klasika,orechový a kakaový korpus a vanilkový krém šľahaný nad parou 😉

mirka100911
30. aug 2014

@lucula73 Prosim ta, odkial si mala trubicky? robila si si sama?

sticker
30. aug 2014

@lucula73 Práve som ju obdivovala v tvojom albume 🙂 Nádherná 😵 A už pri viacerých tortách v reze som si všimla, ako máte pekne zarovnanú tú vrstvu krému. Ja som si myslela, ako veľa krému dávam, ale teda asi málo... Prosím ťa, ako dávaš - dáš krém a do toho zatlačíš ovocie a hotovo, alebo aj na vrch ovocia dáš ešte krém?

lucula73
30. aug 2014

@sticker no moja,tá s tým ovocím ,ja to robím tak,že dám krém a do neho vtlačím ovocie......prikryjem a ak je celá naplnená,tak ju zaťažím na hodinu,dve ,nech sa to trochu dá dokopy 😀
toho kremu je tam dosť,ale mala som ho zarobený a bolo mi ho ľúto vyhodiť,tak som to všetko minula.......ale ak mám maslový,nedávam tak veľa,ako je na prvej foto,ale toto bol pre nás 😉
a ďakujem 😉

@mirka100911 nerobila som sama,obejdnala som si hotové,z jedneho eshopu 😉 ,ale chuťovo sú fakt super........ 😉 cokoladybb.sk

artepf
30. aug 2014

ahoj holky, koukám, že se tady zase "urodilo" 😀 , tak jsem se potěšila a přidám svoje, dva první z minulého týdne a tento týden celkem devět kousků a k tomu muffiny, jsem fakt šťastná, že je kuchyň uklizená a jdu to dospat, každý víkend bych takhle fakt nemohla, to by mě položilo, ale na příští víkend zatím nemám nic, tak se těším, že si trošku odpočinu 😅 . I když na začátku tohoto týdne jsem na víkend taky měla jen dva dorty a nakonec se jich nakupilo tolik. Přeju Vám pěknou druhou půlku víkendu 😉

zoraroz
30. aug 2014

Ahojte. Veľmi sa ospravedlňujem, že vám skáčem do debatky, ale možno mi budete niektorá vedieť odpovedať. Vyhrali ste niektorá, alebo poznáte niekoho, kto vyhral súťaž v časopise Dortománie? V podstate ma zaujíma, ako dlho sa čaká na finančnú odmenu, kým príde na účet a či vôbec príde.

mirka100911
30. aug 2014

@lucula73 Dakujem za stranku, ja som ich hladala a nevedela som sa k tomu dopatrat na nete... Nikde take nemali a presne toto som chcela... 😉

kubrt
30. aug 2014

@grasie roztomilá a ten narůžovělý kanýrek na spodu dortu je supr 🙂

79zuzana
30. aug 2014

Musim sa opakovat, ale ja fakt nechapem, ako to mozte stihat tolko toriet naraz 😝 Ste proste uzasne. Stale si tu ukladam vase torticky a hlavne, ze ked ja potrebujem inspiraciu, tak sa v nich prehrabujem a vzdy najdem, az ked svoju odovzdam 😀
Moja rychlovecka este, cupcakes, nestihla som nic lepsie, tak som si obrazky vytlacila na foto papier a bolo 😉

artepf
30. aug 2014

@79zuzana muffiny máš zlaté, prosím tě, ty si tiskneš na jedlý papír sama doma? A co je k tomu všechno potřeba? díky 😉

79zuzana
30. aug 2014

@artepf praveze, toto je vytlacene na obycajnom papieri, nalepila som to na drevene sparatko a vpichla do tych muffiniek. Inak ak chces tlacit jedle obrazky doma, potrebujes specialnu tlaciaren na jedle obrazky, jedly atrament a potom uz len tie jedle papiere. Da sa to kupit online, ale ked som si to prepocitavala, tak to by som musela mat ozaj dobry obrat, aby sa mi to oplatilo mat doma.

lokalistin
30. aug 2014

@mojmacik a akoze, co je na tvojich zle? okrem kolaze a tmaveho podpisu? 😀 podla mna krasne aj hrany su super a do tych buchiet by som sa hned pustila

lokalistin
30. aug 2014

@lucula73 hmmmm mnam

lokalistin
30. aug 2014

No vidim, ze sa nam to tu zase rozboeha, uz sa tesim 😉

lokalistin
30. aug 2014

Taaak a je tu moja dalsia chcela som ju ale na 3 sposoby, nakoniec dopadla takto

sunnyday28
30. aug 2014

Tak vas citam uz par tyzdnov, sikovnice ste, co vsetko dokazete urobit. Ja peciem viac vyrezavanych, dufam ze sa budu pacit... ospravedlnujem sa za spam... 😅

sunnyday28
30. aug 2014

Sem tam sa mi aj gulate "prihodili" 😀 Pristahovali sme sa na Slovensko z Anglicka a teraz neviem ktoru potahovku nacat skor 😒

grasie
31. aug 2014

@mimcak @kubrt kočky ďakujem krásne 🙂
@sunnyday28 úplne parádne tortičky 🙂
@artepf ale zvládla si to s prehľadom, všetky sú parádne 🙂 ja mám dosť, aj ke´d jednu robím 🙂

kubrt
31. aug 2014

@artepf miluji to vaše "tohtotýždnovky" já bych to nedala ani za měsíc 😝 😝 😝 a všechny je máš precizní 🙂

mimcak
31. aug 2014

@lokalistin tá minnie je rozkošná 😵

maya30
31. aug 2014

@grasie rozkosna torticka 😵

lokalistin
31. aug 2014

@mimcak dakujem

jakelina
31. aug 2014

@artepf ty jo, to je množství a krásné všechny.

@lokalistin ta je úžasná, nechápu ty tenké nožky, že ti to drží, šikulka

@sunnyday28 moc hezké dorty, ta hlava je skvělá, normálně nechápu 😲 😀

lokalistin
31. aug 2014

@jakelina dakujem, ta rovna je obalena spajla, ta druha ma stve ani po troch dnoch nevytvrdla a v tej neni nic tak sa obavam prevozu

jakelina
31. aug 2014

@lokalistin no právě jsem si říkala, že v té rovné něco máš, ale v té ohlé jedině drátek. Já jsem takhle taky dělala Minnie a nakonec měla obě nohy rovně, nechtělo mi to držet 😀 😀

jakelina
31. aug 2014

Já jenom jeden, celý srpen jsem skoro nepekla a tak se mi to zalíbilo, že i na září jsem spoustu dortů odmítla. Normálně můžu říct, že bych se na to i vykašlala, nemít pomůcky za tolik peněz, spoustu forem a i surovin nakoupených do zásoby. Ale rozhodla jsem se to hodně omezit. Fakt jenom pár dortů a ne už takové ty víkendy co jsem celé strávila v kuchyni a na děti jenom houkla, ať počkají, že teď nemůžu. 😝 😝