Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

halienka
1. sep 2014

@lamps tak to sa teším ak som ti pomohla aspoň trošku 😵 😵 inak práve ma napadlo, keď sa tak nad tým zamýšľam 😀 že v takých tých obchodoch s kreatívnymi potrebami mávajú také rôzne modelovacie hmoty, aj také čo po vymodelovaní stvrdnú buď samé na vzduchu alebo v rúre pri nejakej teplote. Možno by sa z toho dala vymodelovať také nejaká forma, nechať stvrdnúť, obaliť fóliou a hotovo 😅 . Musím to omrknúť a skúsiť, potom dám vedieť či sa mi dačo podarilo 😎 😀

lamps
1. sep 2014

@halienka jasné, že si mi pomohla. Používam alobal vždy, keď robím kvety, ukladám ich naň, ale nikdy ma nenapadlo, použiť to takto na pohári na lupene, asi som si zas sedela na vedení, takže ďakujem 😵

kubrt
1. sep 2014

@lamps jaká chuděrka - nádherná je 🙂 🙂 🙂

kubrt
1. sep 2014

@halienka zkus se podívat v zelenině- někde mají ovoce uložené na platech, kde má každý kus svůj důlek. 😀 , třeba broskve. Já jsemjednou sušila lístky lilií na prolisech od hrušek 😀 .Tvar byl dobrý, ale hodně dlouho jsem se dušovala, že už nechci lilie ani vidět 😝 točilo se mi tto na drátku a dát to dokupy?- to absolutně nešlo 😀 😀 😀

kubrt
1. sep 2014

a jestli můžu-pár mých postřehů s potahovkama . Víc než smart se mi lepila Dama.Měla jsem asi 2 druhy a bylo to stejné.Vyžehlit jedině poprášené solamylem, ale to zase zmatní povrch" ktterý je u dámy pěkně lesklý"
a ještě ke všemu doflekata. Oprášit mi to nešlo a potřené olejem vypadalo ještě blbějc. Modelovat se ní nedá, to nevím jestli by někdy ztvrdlo. Jedině , že se nenadřeš sválením, protože jeměkkčí. Místo podsypání solamylem jsem ho zapracovala do hmoty a bylo lepší ttak i do smartu

eliska22
2. sep 2014

@jakelina krásna tortička, ja som to obmedzila a cítim sa fantasticky 😵 😵 😵 len teraz akurát mám jednu po dlhej prestávke a normál mám žalúdok stiahnutý, lebo ja ťava prečo nezačať hneď svadobnou 😀
a ešte boky idem zdobiť bielkom, čo ja ľavá a ani medovníky neviem zdobiť, no bude to zaujímavé, tuším si z roboty aj dovolenku zoberiem 😝

jakelina
2. sep 2014

@eliska22 úplně chápu tvoje pocity, já z toho mám taky kolikrát stres a pak si říkám, kurník stojí mi to za to?? A hned můžu říct, nestojí 😝 😝 😀 😀

sikag
2. sep 2014

@artepf bubon uzasny a samozrejme nocny bes nema chyb! 🙂

sikag
2. sep 2014

@simasa tesim sa na nove torticky, mam tolko tvojich inspi ulozenych 🙂

sikag
2. sep 2014

@akapulko wooooow tak to bola vyska!!!! to by som si netrufla 🙂 ja idem robit 4 poschodia a mam z toho bobky 😀 ako vystuzovala to spodne poschodie? ved to musi byt sama slamka ci? 😀 😀 😀 😀

sikag
2. sep 2014

@lamps ja susim aj v obaloch na vajka ked chcem pokrutenejsie a teraz som objavila takyto susiak za celkom v poho cenu ale ma len 5cm, no idem ho skusit http://cukrarskepotreby.eu/1413/Formovace-polgu...

sikag
2. sep 2014

no a este jeden prispevok - foto s tortou 🙂 normalne sa tesim ze je skolsky rok a bude viac casu na pecenie 🙂

gumidekmomo
2. sep 2014

@mirinecka krásna torticka prosím vás ako ste docielili takú krásnu fialovú na tých kvetoch? Dakujem

pristela
2. sep 2014

holky pridavam moje vikendovky, jednu krivu poschodku som zabudla odfotit 😅 vsetky boli podla fotiek alebo ich zelani

eliska22
2. sep 2014

kočky osviežte mi pamäť 😝 ja mám úplne výpadok, čo sa týka koľko plnky urobiť do torty priemer 28 cm, 2x plnená???
idem robiť mascarpone so šľahačkou a bielou čokoládou.
Budú mi stačiť 4 šľahačky a dve mascarpone?

jakelina
2. sep 2014

@eliska22 zlatko já dávám na jednu 250 ml šlehačku jedno mascarpone.

mirka100911
2. sep 2014

@pristela Tom a Jerry su super!!!!!!!!!!!!!!!! (samozrejme aj ostatne.. 😉 )

mirka100911
2. sep 2014

@eliska22 Ja tiez davam slahacku / mascarpone 1:1. A na 28 cm by som dala 2-3 ks mascarpone a 2-3 ks slahacky... Coko podla chuti... 😉

eliska22
2. sep 2014

@jakelina
@mirka100911 díky 🙂

sticker
2. sep 2014

@pristela Bože tá svadobná a Tom sú úžasné!!!! Jasné, že aj ostatné, ale tieto dve ma "dostali" 😎

mirinecka
2. sep 2014

@gumidekmomo ďakujem to som najprv namiešala prachové ružovú petúnia, modrú kingfisher a zafarbenú gumpastu červenú, nakoniec som ich vytieňovala fialovou amethyst 😉

kristinagregorova35
2. sep 2014

Príjemný dobrý deň.
Hľadáme najkrajšie torty Slovenska. Uverejnite fotografiu svojej torty na našich stránkach a vyhrajte špičkový duálny telefón NOKIA Lumia 630 Dual, farebnú tlačiareň CANON a veľa iných cien. Tešíme sa na vaše nápady. Vaše fotografie môžete pridávať na stránke http://www.talentagent.sk/sutaz4.php ĎAKUJEME🙂

simasa
2. sep 2014

@sikag Ďakujem za podporu 😵 ale ja už len tak sporadicky - koľko mi práca a moja prváčka dovolí - takže už pečiem len sem tam pre blízku rodinu.

simasa
2. sep 2014

@lamps Andrejka, ja som si na sušenie lupeňov "šlohla" z Lidlu podložku spod jabĺk 😕 😀

ludkas31
2. sep 2014

@eliska22 urcite ano....ja robievam z dvoch slahaciek a dvoch mascarpone

akapulko
2. sep 2014

@sikag 😀 😀 😀 😀 ano mala cca 75cm vysku a mala som ju komplet vystuzenu plastovymi vystuzami(to su take plastove hrube rurky)pre istotu aby mi nerupla🙂) 😀 😀 😀

lokalistin
2. sep 2014

@lamps ja mam okrem spomenutych aj vrchnaky z mliecnych koktejlov z mekaca tie vypukle 😉

pristela
2. sep 2014

@jakelina miláčku 😅 ty si tu tusin ted spominala ze si len v rychlosti natrela tortu ne ganache ale len roztopenou coko-zaujala ma ta rychlost-chapes 😀 😀 😀 prosim ta normal cistou roztopenou coko? a ako sa to pak kraja, nevies? roztopena uuuplne bez smotany ? aaa potrela si tym aku tortu ? nedavala si pod to maslo, alebo si to potrela kremom co si plnila, alebo nicím ? aaa ked robis ganache tak tussssin si vravela ze ho robis od oka, sedí ? 😀 takze to mozem aj ja len roztopit coko a naliat do toho slahacku od oka ? potom co ? tiez nechat vychladnut ci mozem hned mazat ? dakujem za kazdu jednu radu, vies som este len zaciatocnik a moc by si mi pomohla 😀 😀 😀 sa nesmej, v tomto som zaciatocnik a furt mi to neda, hlavne na svadobky by som to "minula" 😀 mi tu tym ganache stale dráždite zmysly 😀 😀 😀

jakelina
2. sep 2014

@pristela já se nesměju, já totiž nemám čas měřit a vážit, tak to nasypu do misky, zaleju trochou šlehačky, dám do mikrovlnky a pak buď podle hustoty přidám šlehačku a nebo zase čokoládu, když je to řídké. Kolikrát přidám zbytky máslového krému, ať to spotřebuji. Fakt se s tím moc nehraju. Nechám stát na lince a za pět minut už mažu, jak je ten dort vychlazený tak to hned tuhne. Jak není čas, tak vůbec neotáčím, jenom obmažu boky a vrch do rovna a dám chladit. Za deset minut opravím chybičky a je to. Jak jsem psala, že jsem pomazala roztopenou čokoládou, tak jsem ji roztopila a přidala asi tři lžíce krému pařížského co mi zůstal, rozmíchala a potřela. Vůbec jsem nedávala smetanu, bylo to trochu tužší a rychleji to na dortu tuhlo. Když otáčím, tak to se moc nudím a nebaví mě chystat si tu podložku, já jsem fakt líná a raději to zarovnám bez otáčení. Přiletím z práce a jak nestíhám, tak si to snažím co nejvíc zjednodušit. Jedu pravoúhlým trojúhelníkem po podložce a to krásně uhladí ty boky a docílím i pravého úhlu.

jakelina
2. sep 2014

@pristela myslím, že samotná čokoláda bez ničeho by asi nebyla moc dobrá, ještě jsem nezkoušela, vždy to něčím ředím, buď šlehačkou nebo zbytky krému, máslem. Prostě co mám po ruce a potřebuji spotřebovat. Jenom čokoláda, to by možná mělo ty hrany až moc ostré, že by to mohlo ten potah potrhat, rozumíš jak to myslím, ona jak ztuhne, tak je to dost ostré, proto se tam musí vždy něco přidat, aby to změkčilo. Možná píšu jak tatar, jestli nechápeš, tak se ptej. Bez toho otáčení a jenom rychle potřený čokoládou se zbytky krému byl tento dort.