• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

18. októbra 2017 
@pristela ja uz nejake mam, od cinana, ale nie take velke, musim pohladat, dik za tip :slight_smile:
15. sep 2014 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak posledná moja tohtovíkendová...mám dosť. 4 torty je zatiaľ môj rekord, takže všetky, čo robíte viac, klobúk dole, pred vami, žienky :wink: táto išla babke k narodeninkám-orechový korpus, čoko plnka. Boli unesený, tak mám radosť. A ďakujem za predchádzajúce páčítka-hreje to pri srdiečku, hlavne keď mi lajknete také profíčky moje amatérske diela :-P
15. sep 2014 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (14)
@babylux ďakujem moc krásne.. :slight_smile:
15. sep 2014 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A pridávam posledné víkendové.
15. sep 2014 o 23:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (41)
@halienka dakujem velmi pekne. Taky rozpis toriet som este nevidela. Super :wink:
@jakelina tak som skusila tu ganache aj s pretacanim a maximalna spokojnost. Dakujem za ochotu a za rady :slight_smile:
15. sep 2014 o 23:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mamcas perfektna je
16. sep 2014 o 00:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mimcak oooo ta ovocna mnam
16. sep 2014 o 00:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mamcas Krásne farby máš na tortičkách :dizzy_face: Veľmi pekné. Tú 80 si akou vykrajovačkou robila? S číslami mám vždy problém :unamused:
16. sep 2014 o 07:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@govinda robí sa mi s ním v pohode, ja robím so smartom a nemyslím žeby som sa pri tom veľmi narobila, ja som spokojná :wink:
16. sep 2014 o 08:06  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lokalistin @sticker dakujem mooooc :slight_smile:
to cisielko je rucne vyrezane :slight_smile: take velke som este cisla nevidela... :confused: ale veru zisli by sa aj mne, aj toto som robila na dva krat, lebo sak bolo kazde cislo ine :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. sep 2014 o 09:02  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vladiella to pozadie je v podstate tvrdy papier, kup co najvacsi a opri o skrinku tak aby nevytvoril roh. uplne paradne sa na tom foti
@mysiatko pytala som sa fotografky na nejake typy ako dobre nafotit tortu. Treba min 2 zdroje svetla, z toho jeden moze byt vonkajsie svetlo. svetla musia mat roznu intenzitu. jedno musi byt hlavne a tie dalsie postupne menej a menej. idealne je mat 4 zdroje svetla, ale v min verzii stacia 2 oproti sebe. na lampe je dobre mat tienenie aby to svetlo bolo maksie, ale to asi ziadna nemame :grinning: :grinning: :grinning:
nastavenie fotaka: ISO co najmenise - 100, clona cim vacsia tym lepsia, ideal je F8-F11, urci nam to hlbku ostrosti aby bola torta aj vpredu aj vzadu ostra, cas ma byt co najmensi, ale mal by ladit s objektivom, ak fotim objektivom 50 (pekne kresli) tak dam cas 1/50, ale cim vacsi cas tym lepsie, potom potrebujem menej osvetlenia a mozem fotit bez lamp - ideal je 1/10 ale to je lepsie dat na stativ aby nebola foto rozmazana. po nafoteni si treba najst na fotaku taky graf (infarktovy :grinning: :grinning:) a pozriet sa ci je vycentrovany. aj je prilis vlavo or vpravo su na fotke presvetlene miesta bez informacie. to je vsjo :slight_smile: horsa do fotenia! :sunglasses:
@halienka paradna svadobka!
16. sep 2014 o 12:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@jakelina dakujeme za tutorial ku ganache. ja nad tym uz tyzden rozmyslam ako to ty robis :grinning: :grinning: davas normalne hrubu vrstvu cokolady? ked tortu neotocis tak ti to pri zatahovani nevytvori na hornej hrane take nanosy? ako ich das potom dole... ci normalne ides boky - vrch - boky - vrch az kym to nemas rovne? a vrchny korpus pod ganache davas ten najrovnejsi najtvrdsi zo spodku rafika? ja teda tortu zatial otacam hore a nemala som problem, ale musim este zohnat take paradne pravitko z videa :grinning: :grinning:
@mysiatko gratulacie k umiestneniu! klobuk dole :slight_smile:
16. sep 2014 o 12:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamcas perfektna svadobka! super ti vysla! mohla si este potiahnut ten strieborny podnos ruzovou aby to bolo take vyvazene, inak je dokonala! palec hore
@maya30 ta kriva nema chybu, som sa do nej zalubila uz na FB! a ta s postavickami je genialna!
@mysiatko opat nadherne kusky... ako vzdy :wink:
16. sep 2014 o 12:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sikag no to je presne to, co tu nemam :grinning: asi prepisem list jeziskovi, nex mi donesie nejake dobre svetlo :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: btw prosim 2o na konci... xudak baba s rovnakym nickom, co jej tu vyhadzuje upozornenia :stuck_out_tongue_closed_eyes: holt...pri volbe nicku som netusila ze take bude dolezite :wink: a dakujem :dizzy_face:
16. sep 2014 o 12:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte babenky, idem k vam po radu, chcela by som robit sacherovu tortu, ale chcem ju potiahnut. otazka znie, mam ju poliat cokoladou a tak potiahnut, alebo bez tej cokolady? za kazdu radu vopred dakujem :slight_smile:
16. sep 2014 o 12:30  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sikag já dort neotočím, nejdřív naleju tu roztopenou čokoládu nahoru a postupně si tam nožem nabírám a natírám boky, pak vezmu trojúhelník a po podložce jedu, abych měla pravý úhel a uhladím boky a vrch přejedu tou delší stranou trojúhelníku. Dám zachladit a pak už druhou vrstvu vyrovnávám nerovnosti a uhlazuji a uhlazuju a uhlazuju :grinning: :grinning: Chápeš?? Možná píšu jak pako :stuck_out_tongue_closed_eyes: Když mám čas a otáčím, tak naleju čokoládu na papír, na to převrátím dort a natřu boky, na tom videu to dělala ta paní opačně, nejdřív natřela boky a pak až otočila. Ještě si musím koupit takovou malou váhu jak má ona. Zatím to dělám podle oka :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: a čokolády jsou tak 3 mm, záleží jak je dort zarovnaný, já se ho snažím zarovnat co nejvíc, abych moc nespotřebovala. V místech kde je nějaký důlek, třeba jak je krém je asi ta vrstva o něco větší. Nahoru dám ten korpus, který byl v troubě u dna korpusu.
16. sep 2014 o 12:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@maya30 kráááása
16. sep 2014 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina no to vela spravi ze je hore ten rovny korpus, ja som to doteraz robila opacne aby som vyrovnala nerovnosti... skusim teraz opacny postup :slight_smile:
16. sep 2014 o 18:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sikag to máš pravdu, já mám ten povrch téměř rovný a krásně se to dá zarovnat i tenkou vrstvou čokolády :wink:
16. sep 2014 o 19:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Babenky poradte prosím tortičku pre 7 ročné dievčatko. :confounded:
16. sep 2014 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sikag vies ako dlho som rozmyslala nad potiahnutim tej podlozky...lenze cestovala 3 hodiny ta torta na sedadle auta, teda to spodne poschodie a bala som sa ci sa mi to pri manipulacii neposkodi...mne tam ta strieborna tiez nesedi...ale dakujem za mile slova, moc ma potesili :slight_smile: je tam milion chyb, ale okrem mna a Vas ich nik nevi :grinning: di :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. sep 2014 o 20:26  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mimcak je asi prvacka, tak skolsku -farbicky, slabikar...
16. sep 2014 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mimcak mám pár fotek pro inspiraci tak třeba se něco bude hodit
16. sep 2014 o 21:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (9)
Tak a po dlhšej dobe opäť moje výtvory :slight_smile: ďakujem za predchádzajúce pačítka a obdivujem tie vaše dokonalé tortičky :slight_smile:
16. sep 2014 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (32)
@mimcak Ak sa neuberieš smerom - škola a školské veci, tak ja som mojej 7 ročnej v lete robila Barbie :slight_smile:
16. sep 2014 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sticker
@chvapilu ďakujem vám.Tiež ma napadla barbi,len nemám žiadnu bábiku doma. :frowning2: ,kedže mám chlapcov :unamused:
16. sep 2014 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mimcak A tí, pre ktorých to ideš piecť nemajú? už som aj tak piekla, že si priniesli bábiku a ja som im ju vrátila v torte :slight_smile:
16. sep 2014 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sticker neviem,nepoznam ich.ony mi povedali,ze hoc co dievcenske,a ze rozpravky moc nepozera
16. sep 2014 o 23:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimcak a něco s kytičkami a beruškami, motýlky a třeba korunka mě napadá. :wink: Jinak tohle já nemám ráda, pak se člověk netrefí do vkusu a oni neřeknou co by chtěli :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. sep 2014 o 09:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte, bavi ma pecenie, ale taketo krasne torty len zacinam robit. Robim prve figurky syncekovi na oslavu a chcem sa dalej a viac ucit. Okrem toho robim zdobene medovnicky na svadby, krst, oslavy, ale len rodine. Chcem poprosit radu, ako sa viac dostat do povedomia ludi? V dedine sme novi, tak ma napadlo, ze by som mohla roznosit do schranok nejake letaciky, prip. do skolky, skoly sa ponuknut napr na Mikulassku besiedku, ze upeciem a ozdobim tie medovnicky. Je to dobry napad, nebude to ako vnucovanie sa? Poradte mi prosim, chcela by som prispiet nejakym eurom, ked som na materskej, ale to potrebujem, aby o mne vedeli. Prip. na internete existuje nejaka stranka, kde mozem inzerovat tuto pracu? DAKUJEM VELMI PEKNE!!!
17. sep 2014 o 09:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok