Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimcak
17. sep 2014

@jakelina presne tak ani ja to nemám rada. Tahala som z pani všetko,ako z chlpatej deky ,ale ona nič.Ona nevie jej je to jedno nič náročné nemusí,že stačí jednoduchú,ale aby bolo vidno,že pre dievčatko 😠 😢 😝 😝 😝

mysiatkoo
17. sep 2014

@micak Ahoj a vitaj medzi tortickarkami. Napisem prispevok vyhradne za seba, mozno sa ozve aj niekto dalsi s inym nazorom...

Stranky na inzerciu existuju, otazka je nakolko su efektivne a ci ti stoji za to riziko davat niekde vyslovene inzerciu, kedze pecenie pre cudzich predpokladam nebudes robit oficialne. (to chce inu davku odhodlania a vstupnych nakladov, nehovoriac o podmienke mat v danej oblasti vzdelanie ci preukazatelnu prax)

Ak ta naozaj pecenie bavi, zacni torticky robit pre rodinu. Deti, manzela, surodencov, rodicov... k sviatkom alebo len tak ku kave.. pripadne ako darcek na navstevu k susedom...Vesaj si fotky na FB, pripadne na nejaku stranku tortickarok (napr. tortyodmamy, tortysnov), alebo hoc aj na MK na svoj profil. Ak budes sikovna, klientela si ta najde sama.

Dobre si vsak zrataj svoje naklady a cas, ktory tomu musis venovat, aby si nebola sklamana s konecnym vysledkom.

Neviem ako je to vo vasej skolke, ale u nas je zakazane nosit torty a kolace napr. k narodeninam kvoli hygiene (vsetko musi byt skladovatelne v samostatnom obale a bez potreby chladenia, aby si to deti mohli dat do svojej skrinky a potom je uz na rozhodnuti rodicov, ci im to dovolia konzumovat - tu by mozno take medovniky presli)

Ak ti ide o klientelu v blizkosti bydliska, mozno u vas funguje nieco ako v nasej dedine - kazde vianoce organizuje obec stretnutie, kde je v jednej casti pripravene jedlo a pitie a v druhej casti su stoly, na ktorych dedincania mozu predstavovat svoje produkty... su tam rozne cipky, medovniky, vyrobky zo skla ci dreva a pod. - ale cestou letakov by som nesla. Nevies komu sa ten letak dostane do ruky :P

A ver mi, ze najucinnejsia forma "reklamy" je spokojny zakaznik (hoc zacina v rodine). Slovo z ust - do ust v pripade tort funguje na milion %, hoc mozno tato reklama potrebuje na viditelny ucinok oooooomnoho viac casu ako taky letak.

Kazdopadne vela stastia a prijemne citanie tejto temy... tesime sa na tvoje vytvory 😉

mysiatkoo
17. sep 2014

@mimcak prelez si svoje inspi a vyber si co si si vzdy xcela skusit, ked sa nevedia vyjadrit 😉 posielam aj tapetu naryxlo zo svojho inspi suflika 😝

mamcas
17. sep 2014

@mysatkoo pekne si to napisala 🙂 a velku pravdu mas 🙂
No a tie tvoje inspi su super paradnacke 😝

mamcas
17. sep 2014

Sikovnice moje tohto fesaka by ste ako robili? Ja teda posediacky, lebo tie neforemne nozky nedam 😝 to afro na hlave by ste ako robili? Ja asi ze gulu a na to take pasy farebne navrstvenne...este som to nevzala ale sa mi takato haluz moooc lubi 😝 😀 😝 len aby sa to aj mojim nervom lubilo 😅

nika1985
17. sep 2014

Ahojte idem sa pochvalit prvy krat som robila kolac z cvikly a neviem od neho odist 🙂

nika1985
17. sep 2014

a este fotka🙂

jakelina
17. sep 2014

@nika1985 to je řepa???

nika1985
17. sep 2014

@jakelina ano 😉

jakelina
17. sep 2014

@nika1985 no vidíš, to by mě nenapadlo dát do těsta, měla jsem doma, ale už jsem zavařila s křenem 😀 😀

timuss
17. sep 2014

@micak veru, @mysiatkoo ti správne poradila...stačí hodiť pár fotiek tvojich výtvorov na FB, prípadne pridať komentár, že rada upečieš aj pre známych a začnú sa ti ozývať....ja som bola presne tak...akonáhle som dala fotky na FB, začali sa mi ozývať ľudia z okruhu mojich známych, či pečiem aj na objednávku, ale ja nepečiem, poľavila som len pár krát, a po tom, ako som upiekla dokopy 4 torty na objednávku sa mi teraz hlási stále viac a viac ľudí a ja ich musím stále odmietať, lebo nechcem to robiť vo veľkom...tento týždeň som odmietla 3 torty...kto by si to bol pomyslel, že pár fotiek spraví tak veľa 😝

jachin
17. sep 2014

@nika1985 ja do cviklového koláča dávam aj orechy a hrozienka, vrch potriem džemom a polejem čokoládou...a je za pár minút zjedený 😅 inák sa cvikla u nás nezje, tak aspon takto v koláči 😅

evala777
17. sep 2014

ahojte, tak poskromne pridávam svoje a idem sa pokochať vašimi nádhernými dielkami 🙂

jakelina
17. sep 2014

@evala777 ty jsi na ty zákusky machr, vždycky na něco dostanu chuť 😉

jakelina
17. sep 2014

Je vidět, že všechny užíváme krásného babího léta. Stejně mi přijde, že to rozdělení koníka některým tématům spíš uškodilo. Dřív to tu žilo mnohem víc, nestačila jsem dočítat a teď je to takové smutnější 😝

gumidekmomo
17. sep 2014

@nika1985 vyzera uzasne jedlo mnam 🙂

79zuzana
17. sep 2014

dievcata, bude tu sranda v piatok 🙂 dostala som totiz objednavku na tortu, ze hlava kona 😀 😀 😀 tak sa teste 🙂 nemam este ani predstavu, ako to mam urobit a hlavne sa obavam, ze aby to aj vyzeralo ako kon a nie ako nejaky pes, ci krava 😀 😀 😀

chvapilu
17. sep 2014

@79zuzana ahoj přesně jako já ,ale já jsem řekla že parodii na koně dělat nebudu ,tak jsem vymyslela klobouk a laso atd,

mysiatkoo
17. sep 2014

@jakelina to je podla mna aj striedanim generacie 😝 kopec bab, co tu byvali sa tomu uz zial nevenuju 😒 a aj @pristela tu zanedbava svoje prispevky... hned by bolo veselsie 😝 a novych bab tu zas moc nepribuda, skor najdu asi skupinu ako diskusne forum ... chcelo by to stretko, hned by to ozilo 😉

blancagon
17. sep 2014

Nádherné všetky tortuchy,babenky,ešte som nepoťahovala oganášovanú tortuchu,ako na to? Normalne oganášujem a potom len na druhý den poťahujem?V pohode?alebo neaký trik?ďakujeeeem.

mysiatkoo
17. sep 2014

@blancagon staci po 2h chladenia... nic specialne na to nepotrebujes 😉

blancagon
17. sep 2014

@mysiatkoo ďakujeeeem pekne za radu 🙂

jakelina
17. sep 2014

@mysiatkoo to máš možná pravdu, mně už psaly asi tři holky z Čech, kam se téma ztratilo. Navedla jsem je, ale stejně sem nepřišly. Ale je fakt, že spousta holek dál peče, ale dorty vidím jenom na Fb a sem nepřispívají, buď z časových důvodů, některé kvůli práci přestaly péct a nebo mají nové miminko atd.. Některé nové pekařinky se stydí zařadit do zajeté diskuse, vzpomínám jak jsem se ptala asi pětkrát slušně na něco já a vůbec nikdo mi za celý týden neopověděl. Až se nade mnou smilovala jedna kočka, co už sem taky nechodí a postupně jsem přispívala i já a zařadila se mezi profíky, učila se a učím doteď. Sraz by byl fajn, já na něj ráda vzpomínám, tehdy se nás sešlo fakt hodně.

jakelina
17. sep 2014

@blancagon ještě potři horkou vodou, ale jenom tak jemně. 😉

sticker
17. sep 2014

@79zuzana Zuzi určite to zvládneš 🙂 Ale viem ako sa cítiš 😀 😀 Ja som v auguste robila môjho prvého, mám ho v albume. Má chyby, ale stále si hovorím, že to mohlo skončiť aj horšie :-P 😀

nika1985
17. sep 2014

@jakelina ja sa na to este len chystam zavarat mala strasne lubi vola to kapusticka len az buduci tyzden mam teraz 3tortuse. a uz teraz som k.o

mysiatkoo
17. sep 2014

@jakelina heh, to si velmi dobre pamatam ako dlho som sa odhodlavala sem prispiet 😀 ale radu som dostala a uz to "jelo" 😝 tak teda...

DOBROVOLNE SOM OCHOTNA SA PODUJAT NA ZORGANIZOVANIE ZRAZU.. JE TU NIEKTO KTO BY MAL ZAUJEM?

nech zase neriesime nieco kvoli 3 ludom, to radsej pridem Majka na kafe 😝 😉

jakelina
17. sep 2014

@mysiatkoo minulý sraz byl v září a to bylo super, všichni už měli po dovolené, děti už se zaběhly ve školce a škole. Jak se blíží vánoce, tak to bude horší a horší. Já už třeba mám jeden sraz příští týden a další na dva dny v říjnu. Tak nevím, jestli bych dala ještě další. Ale na kávičku jsi zvaná 😉

mysiatkoo
17. sep 2014

@jakelina heh, to mi vobec nedoslo... je fakt, ze cim blizsie k vianociam, tym horsie 😝 ale tak ak nahodou, na to zorganizovanie som momentalne schopna si ten cas najst...a tu kavu raz vyuzijem 😉

kvietocek7
17. sep 2014

@chvapilu vaaauu no to je supeeer roboticka no ze paraaada 😉 😉
@mysiatkoo @jakelina @mimcak aj ostatne zieenkyyy idem sa spytat ze ci zvyknete robit torty v tvare cisel-poradte ako najlepsie a najsikovnejsie, aby som nemusela kupovat formuuu 🙄 🙄