Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
pipka
18. sep 2014
@jakelina veru veru...nejako to tu uz nezije...asi musim viac chodit a pisat 😃 😃 😃 😃 😃
ale ked skolacka zacala...mam co robit :-p :-N do toho robota, malý v skolke, kružky...
no poviem vam, ze som rada, ze som :-N 😃 8-(

dnes sa ma kolegyna pyta, ze dufam, ze si nezabudla na mna buduci tyzden s tou jesennou tortou :-N :-N :-N
no neeeeeee moja...jasne ze som zabudla 😃 😃 😃 :-p
kua, smart nemam, podlozky nemam, rovno mozem v pondelok ist a uz vidim, jak oplieskam tas aspon 50€ 8-( :-N
pipka
18. sep 2014
@pristela toto som presne mrkla milacik, len ked to ti je na mna nejake mooc zlozite :-N :-N
alebo sa mi to len zda, ze vacsinou su to poschodky :-p 😃

ja bych nieco take ze JEDNODUCHEEE akoze pre mna...chapes? 😃 😃 😃
listky vykrojim...aj namalujem, len ked to ma byt obycajka, neposchodka, to az tak neukaze...tak som myslela nejaky napad...te ťuk.a osvie ti ma 😃 :-N

rozmyslam, ci do toho lístia ježka nezakomponujem...nejake jablcko, gastany, zalude...co jaaa ti vim :-p :-N 😃
pristela
18. sep 2014
jakelina
18. sep 2014
@akzuzs tak to je dobře, že to není nic infekčního, to by jsi měla špatnou reklamu, kdyby ještě oslavencům bylo z dortu špatně. :-p Snad zítra bude líp 😉
jakelina
18. sep 2014
@pipka mně napadají jenom dýně a listí 😉
pipka
18. sep 2014
@jakelina ano ano, aj tekvicky by som tam chcela dat 😉 to je ono 😉
pipka
18. sep 2014
@pristela ta tretia je dooooobraaaaa, take nieco som myslela x-) vidim, ze ma znaaas jak svoju zenu 😃 😃 😎 cmuk!
kiya
18. sep 2014
pomoc prosim.. ktroy kdem je tuhsi karamelovy, zo salka, alebo z paleneho cukru? mate skusenost? potrebujem aby drzaaal... vdaka
mamcas
18. sep 2014
@mysatkoo @jakelina ja, ja, ja chcem ist na zraaaaz 😃 ja chcem spoznat vsetky guruuuu odtialto, ano damy uz Vas je viac 😉 len teda ja nemozem ist od deti...asi....to ste mali naposledy nejaky vikend,ci? :-N
mamcas
18. sep 2014
@kiya ja som robila zo salka a pudingu a masla a bol ok 🙂
kiya
18. sep 2014
@mamcas vdaka 🙂
ivcak333
18. sep 2014
Ahojte baby potrebujem radu od vas skusenych 😉
Chcem zrobit pudingovu plnku na tortu ako ju najlepsie urobit aby sa mi nezrazila???
Dakujem 🙂
jenie123
18. sep 2014
@ivcak333 ahoj, hlavne musis mat rovnaku teplotu masla a pudingu.. maslo si vyslahat a pridavat puding.. takto to robim ja, mozno niekto poradi inak.. mne sa zatial nezrazila.. tuk, tuk, tuk.. 🙂
pristela
18. sep 2014
@ivcak333 ...... a keby sa ti nahodou zrazí, ohrej v mikro kusok masla a zaslahaj ho do plnky a ona sa odrazí 😉
meo
18. sep 2014
@ivcak333 holky ti raděj skvěle, jako vždycky, já jsem dělala podle nich, jako úplně první náplň pudinkovo máslový a poved se. Hlavně postupně přidávej po částech puding a bude ok. Nedávno jsem dělala pudinkovo tvarohový s jahodama (to bylo na přání) a byl úplně výborný. 😃
nika1985
19. sep 2014
@timuss dakujem tak nakoniec ze ona ju vezme tak asi jej neni az tak zle. Minula by som aj pre nas o to pokoj len ja mam zarobene aj pre nas mame oslavy a tolko teda nezjeme ale chodila by som po susedoch :-|
jakelina
19. sep 2014
@mamcas bylo to o víkendu na chatě kousíček od hranic na Slovensku. Byla tam společenská místnost, kde jsme seděly a pristela nám ukazovala modelování obličeje, jak dělá stencils, dort krabice a dm1 ta zdobila perníky a ukázala jak dělá s čokoládou.
sasettka
19. sep 2014
jeeej, ahojte baby, nahodou som narazila na tuto skupinku a som tiez uz vyse roka maniacka na torty, mozem sa pridat? 🙂 😉
brunila
19. sep 2014
@pipka tady mám nějaké podzimní...jsou všechny jednoduché,snad trochu inspirují 🙂
jachin
19. sep 2014
Baby mám dve otázočky: ako vážite torty? položíte aj s podložkou na váhu, či jednotlivo ( napr. zvlášť korpus, plnka..)
a druhá: už ste ma navnadili na ganache :-N ako sa krája potom torta? neláme sa tá čokoláda veľmi pri krájaní?
vdaka 😉
brunila
19. sep 2014
@pipka ale omlouvám se za kvalitu,jsou to moje dortové začátky,potahovky ještě ze sušeného mléka.....ale ty šípky a listy jsou rychlé a k podzimu patří 😉
pristela
19. sep 2014
@sasettka jasneee, pridaj sa , tešíííme 😉 😉

@jakelina ooo a večernici ukazovala 3D srnčeka x-) x-) x-) jaaaaj dobre bolo 😃

@jachin na čo vázit zvlasť ? =-) normal ked je torta hotova polozim na vahu aj s podlozkou, zo vsetkym co s tortou dostávaju, aj podlozku platis ty, mne teda podlozky nik nevracia, mozno zo sto ludi jeden ... a ganache sa kraja uplne super, nieje to tuhe ako coko s cerou
jachin
19. sep 2014
@pristela vdaka 😉 ja len že mám menšiu váhu a ked na to položím niečo väčšie tak nevidím ani na gramy, či to treba väčšiu váhu či čo :-N
pristela
19. sep 2014
@jachin taku mam aj ja , treba si polozit na vahu zavaraninovy pohar, alebo zmrzlinovy pohar taky na stopke hore s sirokou miskou a az na to polozit tortu s podlozkou, vahu pohara vynulujes hned na zaciatku ak nemas "nulovač" tak v hlave odčítaš jeho vahu na konci
jakelina
19. sep 2014
@pristela no vidíš, na srnečka jsem zapomněla. 😉
jakelina
19. sep 2014
@sasettka jasně můžeš, těšíme se na novou pekařinku 😉
sasettka
19. sep 2014
@pristela dakujeeeeeeeeem 🙂) akurat som cela rozradostena, lebo to vyzera tak, ze na 4.10. budem robit mega velku tortu, tak snad to prezijem... asi budem potit krv, ale snad sa to podariii 🙂) inak tu je par mojich najnovsich vytvorov 🙂
@jachin torta sa vazi, az ked je hotova a ganaz je uzasna vec, kraja sa super, sup do toho 🙂 ja si na vahu polozim vacsiu misku, cez ktoru je vidiet v pohode na ciselnik, dam si ju vynulovat a potom polozim tortu na misku
jachin
19. sep 2014
@pristela
@sasettka dakujem baby 😉 to ma ani nenapadlo položiť pod to misku či pohár :-p :-N
muffinka8
19. sep 2014
Keďže niektoré z vás pečú aj bezlepkové torty, tak toto sú "bezlepkovo-bezmliečne" muffiny 🙂 a musím povedať, že sú ešte jemnejšie ako klasické jemné mufffiny. Toto je podľa mňa dávka len tak na 6 klasických muffinov. Ja ich mám trochu viac na foto, ale ako vidno tie košíky nie sú celkom plné.

110 g bezlepkovej múky (napr. Schar MIX 😎 - ja som dala Promix UNI,
80 g trstinového cukru,
1/2 dcl oleja,
1 vajce,
1/2 prášku do pečiva,
1/2 sáčku vanil. cukru,
1 dcl ryžového mlieka,
(1 čajová lyžička kakaa - ja som robila bez)

Piecť na 180°C ... cca 20 minút
adrika202
19. sep 2014
@mysiatkoo aj ja sa hlásim ,ak budu práve priaznivé okolnosti 🙂