Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

denisak77
19. sep 2014

Dopečené,všetko robené veľmi rýchlo.V pondelok mi prišli montovať kuchyňu v utorok som to ako tak poukladala a ešte ani dnes neviem čo kde je.V stredu večer som začala robiť kvety a koníkovú tortu .Dnes na obed museli byť všetky torty dokončené 😝 ,neznášam taký stres .

jakelina
19. sep 2014

@grasie kouzelný dortík 😉

jakelina
19. sep 2014

@denisak77 to tě obdivuji, mně když dělali kuchyň, tak já jsem vůbec nepekla 😝

grasie
19. sep 2014

@jakelina ďakujem 🙂
@denisak77 ty si robíš srandu, v takých podmienkach pracovať, a ešte také krásne torty spraviť, smekám pred tebou 🙂 bo ja mám stres aj pri jednej za normálnych podmienok 😅

pipka
19. sep 2014

@denisak77 krasne tortusky, klobuk dole, ze si to stihla 😉 len taky detail...ja by som konikovi asi dala cele ocko cierne a len taku tu bielu bodečku ako iskricku do oka 😉 konik nema take belmo na oku ako clovek 😉

blancagon
19. sep 2014

Moja prvá s ganache aj poťahovaná pre sestru k narodkám,ovocná a plnky čoko ,karamel.

blancagon
19. sep 2014

@denisak77 sú prekrásne.

blancagon
19. sep 2014

Prosím vás aká značka čokolády je najlepšia na ganache ?Ta moja sa dnes síce vydarila,ale nie na sto percent 😠

79zuzana
19. sep 2014

Juj dievcence... moj konicek je uz odovzdany ;) Takze stresy nenormalne, nevyslo to sice, tak ako som sa snazila, ale vcelku som spokojna ;) Aj teta bola spokojna, ked ju preberala. Ved v podstate na to, ze bola objednana v stredu vecer a dnes dopoludnia pre nu prisla, tak aj musela byt spokojna ;)

kubrt
19. sep 2014

@jakelina můžu se zeptat, tak ty tedy objíždíš dort trojúhelníkem a nemáš nahoře nic, jen do rovna čokoládu ? Já jsem zkoušela, a mám pocit, že jsem schopna z toho udělat šíšu 😀 😀

marianabila
19. sep 2014

@denisak77 😀 vidím,že stres ti prospieva 😉 krásne sú všetky***moc-moc-moc*** 😀

jakelina
19. sep 2014

@kubrt ano, naleju si čokoládu nahoru a pak potřu boky a objíždím boky tím trojúhelníkem. A nakonec zarovnám povrch, tou delší stranou na trojúhelníku. Jenom to opatrně přejedu a seberu přebytky čokolády.

mia114
19. sep 2014

@grasie dakujem moccc a aj tvoja macicka je kraaasna 🙂

mia114
19. sep 2014

jaaj, inac vam poviem ye po takom case zacat piect je namahave 😝 normalne som znicenaa, doma ma cakaju este dve nedokoncene torty a teraz este sedim v praci na nocnej 😖

1katuska73
19. sep 2014
denisak77
19. sep 2014

@pipka no,to som mala vedieť skôr,ani ma to vôbec nenapadlo 😀

denisak77
19. sep 2014

@jakelina ani nehovor,katastrofa.Nič neviem nájsť.Všetko som to na rýchlo napratala,aby som stíhala venovať sa aj tortám.Ono,linku mali prísť montovať 1 septembrový týždeň ,taká bola dohoda,ale chybička se vloudila a majster nedošiel.Skoro ma drblo.Torty objednané ,bordel všade,však vieš o čom hovorím.

moicka
19. sep 2014

@79zuzana krasny konik. Viem si predstavit ten stres co bol, ale vysledok sa ti veeeeeeeelmi podaril 😵 😵 😵

denisak77
19. sep 2014

@grasie aj ja som mala stres,ale čo by žena nespravila pre novú kuchyňu,moju vysnívanú. 😀 😀 😀 😀 😀 .

rencici27
19. sep 2014

Ahoj prosim poradte mi v Ba predajnu kde kupim dekoracie na tortu( detske dekoracie postavicky s rozpravok) ci uz jedle alebo nejedle...potrebujem to dost surne....Dakujem za kazdu radu.............

daja55
19. sep 2014

Dnešná na krstiny

79zuzana
19. sep 2014

@moicka ďakujem ti veľmi krásne. Ešte teraz sa z toho vytesujem a dufam že si uz nikto odo mňa kona neobjedna 😁

79zuzana
19. sep 2014

@daja55 aka je prekrásna. Tých medvedikov si maľovala rucne? Fakt taká netradicna torta, krásna. 😊

daja55
19. sep 2014

@79zuzana ďakujem, 🙂 áno, maľovala som ich

elamaslakova
19. sep 2014

Dievčence pozdravujem vás, pridávam moje dnešné tortičky a zajtra ešte jednu musím dokončiť . Som taká unavená , tak až zajtra si popozerám vaše tortičky pekne v kľude pri kávičke 🙂

sticker
19. sep 2014

@grasie Úžasne vyzerá! 😵 Perfektne si to zvládla 🙂 A čo sa týka môjho tieňovania... no ja som z toho nešťastná 😒 Nemám asi dobré štetce, aj som skúšala jeden zostrihať, ale nie je to ono... Aj keď idem do obchodu, neviem aký štetec kúpiť. Vždy si poviem, veď takýto mám a nič nekúpim 😝
@jakelina Maji to mi ani nehovor, že bez ganache máš také hrany 😀 😀 Ja to maslo ani za svet tak nevyhladím 😒

bublinka711
19. sep 2014

@mysiatkoo tvoje torticky som objavila len pred nedávnom a sú prekrásne. Budem veľmi zvedavá, ak sa opýtam, ako si na tú tortičku rodinky dostala tie postavičky na bok torty? To je nejak maľované, či??? Ja som len taká začiatočníčka a pečiem si iba tak pre radosť, ale táto ma veľmi zaujala 🙂. Ďakujem

nika1985
19. sep 2014

Konecne dobojovane uz nikdy viac 3torty este rano mafiny a mam hotovo. k tomu mame este aj oslavu uz som hotova skusala som tu mascarpone s gastanovy pyre tak som zvedava ako to bude chutit.

nika1985
19. sep 2014

Na tej pomarancovej sok skusala novu potahovku biely decor icing no hruza musela som ho zmiesat s velvetkou aby som to vobec dokazala preniest a potiahnut este ze to bola torta pre nas.

mysiatkoo
19. sep 2014

@mamcas co by si nemohla 😝 tato ix zvladne 😉 @adrika202 @timuss ciarkam si, ale stale je nas malo..
az budem mat xvilu, skusim to dat dokopy a pozriet kalendar aby sa vedeli vyjadrit aj dalsi...

@mamiaigi gelove... znacka je asi jedno, na ciernu a cervenu urcite extragelovku, ostatne si vies miesat kadejako a nemam pocit, ze by zalezalo na znacke

@bublinka711 dakujem 🙂 a kludne sa pytaj na cokolvek, radi pomozeme s tortotemami ak bude niekto vediet ... ta s rodinkou je malovana praskovymi farbami riedenymi v bielom alkohole .. a prid sa pochvalit aj s vytvormi, tu z nas nikto nie je profesional pokial viem 😉

@grasie jeeej ta mica je superska! 😵

woman04
20. sep 2014

Ahojte dievčatá...krásne výtvory opäť...po dlhom čase jedna aj odo mňa pre svokru k 70 😉 ..skúsila som prvý x čoko na papieri a krajka mala tiež premiéru.. 😉 Pekný víkend prajem... 😉 ..nechápem,prečo tak veľmi zmenší foto pri nahrávaní,potom je celá rozmazaná..predtým som si to nevšimla...