Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

evala777
20. sep 2014

@elamaslakova Ďakujem veľmi pekne... 🙂

evala777
20. sep 2014

ahojte, pridávam moje víkendovky 😉

lamps
20. sep 2014

@adrika202 aj na tým som uvažovala, ja lepím pipingelom. Neurobí nič s tým papierom? myslím, či to nerozmočí

jakelina
20. sep 2014

@maya30 no spolužačka by zasloužila na zadek 😀 😀 😒 😒

jakelina
20. sep 2014

@lamps však to nebudou jíst, já myslím, že když to potřeš jemně, tak nerozmočí. Někde jsem viděla návod, jak slepili k sobě kolečka, Disco oplatky a pak to potáhli. Bylo to pak celé jedlé 😉

adrika202
20. sep 2014

@lamps neurobí ..ja som uz aj vodou lepila ked mi doslo lepidlo 🙂

lamps
20. sep 2014

@jakelina to som videla aj ja, ale príde mi to dosť pracné a disco keksíky nemajú rovné hrany, to by som mala robotu, aby robotu navyše, aby boli vežičky pekné rovné ale ďakujem za radu

lamps
20. sep 2014

@adrika202 tak to urobím z nich, ďakujem

sasettka
20. sep 2014

@lamps naozaj krasne torticky robis, waw 🙂
aj ja mam objednavku na zamok a mamicka si vyziadala, nech su vnutri veziciek disco keksy, tak sa s tym dako popasujem 🙂

dadulka271
20. sep 2014

Moje ďalšie

lamps
20. sep 2014

@sasettka ďakujem a na kedy robíš zámok? ja na budúcu sobotu a má byť s Annou, Elzou a Olafom 🙂 no uvidím, čo z toho bude, predstavu už mám, ešte ju zrealizovať

reruna
20. sep 2014

moje ze zbytků marcipánu, proto ty divné barvy a taky je to trochu křivé dole, jak mi to už nevyšlo

adrika202
20. sep 2014

@lamps nie je vobec za čo 🙂 už sa teším na vysledok 🙂

lamps
20. sep 2014

@adrika202 🙂

sasettka
20. sep 2014

@lamps hehe, no mam aj tortu na temu Ladove kralovstvo, urcite tam bude Elza a Anna o tyzden a rodicia sa stale nedohodli, aku presne chcu 🙂 uz ich idem urgovat, nech mozem zacat modelovat, ak bude treba 🙂
a zamok az na 11.10 🙂
inak Olafa som uz robila, strasne ho mam rada, je smiesny 😀

reruna
20. sep 2014

a ještě jsem tu nedala z minulého týdne, letadýlko není skoro k poznání, měla jsem pouze hmotu pasta dama stella a byla hrozně měkká, tak se to celé rozpláclo...byl pro moje kluky, oni z dortu byli nadšení, snědl se za jedno odpoledne, ale na vaše veledíla se nechytá no...poslední rok nemám motivaci k tomu, se s tím zdobením nějak babrat, v okolí nějak není, kdo by to ocenil, stejně se ten dort rozřízne a sežere a když peču jen pro rodinu, tak to nemusí být až tak dokonalé, hlavně že je to dobré 😀

lamps
20. sep 2014

@sasettka no ja musím Elzu, Annu a Olafa osadiť do zámku 😀

sasettka
20. sep 2014

@lamps no ako pozeram tvoje torty, myslim ze to zvladnes lavou zadnou 🙂)) uz sa tesim na vysledok 🙂

lamps
20. sep 2014

@sasettka ďakujem za dôveru 😉 mm mi pri počutí, že čo mám robiť za tortu, povedal, že to bude náročné, vraj som z toho mala nejako vykorčuľovať 😀 😀 😀 😀 že či to dám

adrika202
20. sep 2014

a @maya30 sa nám ani nepochvalila že má uverejnený postup v Torty od mamy 🙂 🙂 super ,gratulujem 🙂

sasettka
20. sep 2014

@lamps ja som vazne zvedava, ci odomna budu chciet tiez modelovat, alebo si postavicky dodaju, alebo im tam len capnem jedly obrazok... uz som im 2x pisala, nech mi daju vediet predstavu a oni ze rozmyslaju.... super 🙂

bublinka711
20. sep 2014

@mysiatkoo Ďakujem, tak ty si naozaj umelkyňa, hoci všetky tortičky sú tu nádherné. Skoro som si oči vyočila 🙂. Neskôr určite pridám aj ja, len to musím z druhého počítača, lebo tu mi to nejde...

bublinka711
20. sep 2014

@dadulka271
@mysiatkoo a možem sa spýtať vy skúsené tortičkárky, ako sa vám podarí zafarbiť čipku na takú krásnu zlatú. Budem piecť mamine tortu na 50-tku a tá čipka je nádherná. BDW, pracovala niektorá z vás aj s hmotou inou ako magic decor, napr. sweet lace? A aký pomer ste dávali (hmota : voda). Ďakujem.

dadulka271
20. sep 2014

@bublinka711 to je už zarobená hmota aj zafarbená kúpená v potrebách pre cukrárov 🙂

denisak77
20. sep 2014

@maya30 krááásna,rovná,bez jedinej chybičky,veľký obdiv

chvapilu
20. sep 2014

dobrý večer dnes jsem objevila od tescomy abecedu http://eshop.tescoma.cz/tescoma-pro-deti/vareni... prosím má sní někdo zkušenost ?děkuju. Moc se mi líbí ta co tu hodně používáte ,tak prosím o radu

kvietocek7
20. sep 2014

@mimcak dakujeeem 🙂 uschovam si

nika266
20. sep 2014

Moje tohotýždňove

pipka
20. sep 2014

@lamps vitaj v klube, ja mam ladove kralovstvo na oktober a uz teraz mam z toho nervy 😅 😀 co a ako tam vytvorim 😅 ale na olafa sa tesiiim 😀 😵 😵

pipka
20. sep 2014

@bublinka711 na zlatú krajku uz predavaju origoš zlatu alebo aj striebornu hmotu 😉