Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

halienka
29. sep 2014

Tak ja ešte pridávam zbytok tortičiek z tohto víkendu, všetko detské, nič výnimočné, akurát robiť tých lego panákov, no dúfam, že dllllho to po mne nikto nebude chcieť 😝 😀

ikandy
29. sep 2014

@sasettka
@pipka
@mamcas baby, sorry, že sa vám tu miešam. Všimli ste si, že arriba má pri detských tortách cenu 30eur/kg? Či to len mne sa nejak prekrížili oči a zle som videla? Oni pečú super zákusky, ale to by som s nedoplatila, za normálnu 3kg tortu. :-O
Ináč rada sem chodím zrelaxovať, krásne torty pečiete. 🙂

woman04
29. sep 2014

@mamcas super ceny...tu je minimálna cena za kg svadobnej torty 35€..dovi dopo 😕 http://www.cukrarenarriba.sk/default.aspx?p=cat...

sasettka
29. sep 2014

@ikandy
@woman04 coooozeeeee... to sa teda aj mne oci krizia 😨 😨 😨

sasettka
29. sep 2014

ale ako nechcem rypat, ale niektore "vytvory" tam..... no nemam slov 🤐

mysiatkoo
29. sep 2014

baby nic v zlom, ale ja sa tym cenam nedivim... priratajte si k cene surovin a nasich beznych nakladov vsetky ostatne naklady - zamestnancov (vratane odvodov), energie, dane, najom, reklama, naklady na vybavenie (ktore mimoxodom musi splnat xy poziadaviek hygieny) sa tiez z niecoho musia platit (chladiarenske boxy, auto, specialne rury atd atd )...nehovoriac o tom, ze na tom xcu vyprodukovat samozrejme aj nejaky zisk a nie je az tak vela poziadaviek na 25kg torty, ktore navyse su pozadovane prevazne na vikendove terminy a oni musia tie naklady pokryt aj pocas tyzdna... proste si nemozu dovolit robit torty za 10, ani 15E/kg... nehovorim,ze sa mi zda adekvatna vysledku podla zverejnenej galerie - to by si tu niektore baby mohli s cistym svedomim pytat aspon tyx 35 - ale divit sa nad nou rozhodne nedivim, len si myslim,ze to maju dobre preratane 😝

mamcas
29. sep 2014

@mysiatkoo ty by si bola prva v rade co by mohla tolko pytat! Ja nehovorim, ze nemaju vyssie naklady, ale keby tomu aspon ta kvalita zodpovedala...a to sme ich este nejedli...teda dufam, ze aspon dobre chutia 😉

mamcas
29. sep 2014

@woman04 kokso tak to uz je fakt ze moc...

mysiatkoo
29. sep 2014

@mamcas no ale to uz je potom otazka ponuka versus dopyt - ak maju zakaznikov, ktori su s tymto nimi prezentovanym vysledkom spokojni ..... to sa skor divim tomu ako tej cene samotnej, ale mozno su fakt dobre 😝 😅

jakelina
29. sep 2014

@mamcas moje kamarádka dělá v cukrárně a oni tam vše pečou ze směsí, korpusy i zákusky. Jenom sypou pytle a přidávají vodu a tuk. Krémy z rostlinné šlehačky, tam kde jde máslo tak jenom ten levný tuk pro pekaře, co nemá žádnou chuť a ochucovací pasty 😝 😝 😝 To sníš a mně z toho štípe jazyk, cítím tam tu umělinu 😝 😝

mysiatkoo
29. sep 2014

@jakelina ja v tej cene predpokladam teda ine suroviny... toto pisu na stranke : Arriba® cukrárska výroba s predajňou Vám ponúka torty bez chemických a konzervačných prísad, bez margarínu, aj bezlepkové torty (celiakia). Cukráreň Arriba® pečie z vajec z voľného výbehu, používa pravú vanilku, čerstvú mliečnu šľahačku, marcipán z mandlí, mascarpone, čokoládu s minimálne 55%-ným podielom kakaa, džem so 45% podielom ovocia.

jakelina
29. sep 2014

@mysiatkoo no právě, jsou cukrárny a cukrárny, ale tady to je vyhlášená cukrárna tady v okolí. Nemůžu jmenovat, nevím kdo to tady všechno čte. Ale mně to hrozně zklamalo, zaměstnanci dokonce musí podepsat takový slib mlčenlivosti a nesmí doma péct svoje výrobky. 😝 A na jejich stránkách se píše úplně něco jiného než je realita, to mi vadí nejvíc. Pravdu jsem se dozvěděla od bývalé zaměstnankyně 😝 😝 A víc lidí má na chuť podobný názor, ještě dvě hodiny po snězení zákusku jsem měla takovou divnou umělou pachuť v puse. Já tam kupovala než jsem začala péct vlastní dorty pro děti a vždycky jsme kus vyhodili, nezkazilo se to, ale chuť byla hrozně umělá.

jenie123
29. sep 2014

@kacenika aj ja som si ich kupila 6.. 🙂🙂 hej, normalne na plnku, ale teda tato plnka bola maslova, ale myslim, ze ani so slahackovou sa nic nestane.. 🙂

79zuzana
29. sep 2014

Tak a po vsetkych objednavkovych nadherach, co sa tu ukazali pocas vikendu, mozem kludne pridat aj nasu nedelnu torticku ;) Vanilkovy korpus, jahodovy krem a Mascarpone krem s bielou cokoladou a coko transfer okolo ;) Ale bola to teda mnamka ;)

mysiatkoo
29. sep 2014

@jakelina a to je prave pre nas super 😝 😀 ked niekto zuje tieto umeliny a potom mu upecies tortu naozaj z takychto veci, nevie sa jej "dozrat" 😝 😀 😀 😀

vela cukrarni podla mna na tomto zakapava... drzia ceny nizsie a potom pridu na to,ze musia pouzit lacnejsie suroviny aby z toho vykopali zisk ... clovek, ktory bol zvyknuty na kvalitu to odhali okamzite a pritom keby to mali od zaciatku dobre preratane, boli by sice cenami sialene vysoko oproti ostatnym, ale tu kvalitu by mohli drzat... aspon v nasej cukrarni to tak je... boli skveli, ale cim dalej tym viac mam pocit, ze to odrbavaju a pritom aj ceny navysili...

kacenika
29. sep 2014

@jenie123 dakujem, dufam ze sa mi nepolamu 🙂

jakelina
29. sep 2014

@mysiatkoo máš pravdu, mně hrozně moc lidí napíše, že lepší dort nejedli a to mě fakt těší. Já nemám ráda umělé tuky a ani nepeču korpus s olejem, to mi taky vadí. Ślehačky většinou kupuji 40% a máslo přímo z mlékárny, tak to asi musí na té chuti být poznat. Já to už ani neumím posoudit, moc svoje dorty nejím, občas něco peču pro nás tak ochutnám, ale jinak mě to neláká 😀 😀

jakelina
29. sep 2014

@79zuzana vypadá suprově a lákavě

ikula2
29. sep 2014

@darinkazv neviem ak si dopadla ale tie riesim stale korpusy a tak ako ti uz radili, urob korpus kde nejde naraz olej a voda ja odvtedy ako nedavam spolu tieto dve veci mam pekne upecene korpusy, na kazdy druh mam iny recept 🙂 kakaovy mam s olejom a vanilkovy mam s vodou...

ikula2
29. sep 2014

@79zuzana mozem poprosit o recept na ten jahodovy kreeem 🙂)) vyzera krasne

sasettka
29. sep 2014

@mysiatkoo ale su cukrarne, co si pytaju 15-18.. do 20eur sa ani ja necudujem,... ale co si pytaju 35?? kebyze robia nadherne kusy, nepoviem ani slovo, ale tamto, co prezentuju ako svadobne torty, no nechapacka, ze u nich dakto vobec objednava 😅 ale asi vela zavazia tie suroviny, ktore pouzivaju, to znie vazne dobre 🙂))

a u nas cukrarne presne o tomto istom, otvori sa nova, zakusocky vynikajuce, prideme po pol roku a cena vyssia, zakusky uz nic moc... bohuzial mne cela cukrarenska zivnost pride smutna v tom, ze si clovek s nou na Slovensku naozaj tazko zarobi 😒

mysiatkoo
29. sep 2014

@sasettka preto tu nad nou malokto vobec zacne uvazovat 😝 😅

meo
29. sep 2014

Ahojky děvčata, taky jsem se zajímala o ceny v cukrárnách hlavně v čechách a první cukrárna, kterou mě google vyhodil je tato: http://www.karamel.cz/cz/svatebni-dorty/ve-tvar...
To je tedy pálka, ale jsou i lacinější cukrárny, ale nemají je třeba tak pěkné jako pečete vy tady. 😉
A to jsem je neochutnala.
Mimochodem vysoká cena za dorty mě vlastně přivedla k pečení, takže něco pozitivního v tom přece je, ne? 😀

mamcas
29. sep 2014

@sasettka @jakelina @mysatkoo no ved toto...ak naozaj pouzivaju tie kvalitne suroviny tak potom ok, ale ked jasm uz taka neveriaca k tymto veciam ze az...bohuzial to funguje ako pisete...ja mam skusenost, ze otvoril taky mily pan, mal bozske zakusky, o pol roka tam uz nebol, nikto mu za ne nebol ochotny platit o kjstik viac a pritom stali za tie prachy...a presne, preto pecieme takto a nesnazime sa to robit ako cukraren...to je masineria...
Iba tak medzi recou, jedna mamina mala u mna dohodnutu torticku pre dceru, dnes mi volala, ze asi skusi sama urobit a ci jej nemozem prezradit toho pribinacika. Nakoniec som jej poslala recept aj na korpus, plnku, vsetko poradila a ja som si s dobrym pocitom vyskrtla tortu zo zosita 😀 som ja normalna? Ale teda trubickovu ide robit 🙂 ale smejem sa sama na sebe 🙂

blancagon
29. sep 2014

@79zuzana aj si prosííím recept na ten jahodový krém.

jakelina
29. sep 2014

@mamcas to mi taky spousta lidí napíše, napište mi jak děláte ten a ten krém, korpus, recept na marcipán a jestli bych jim neudělala jenom postavičky 😝 😝 😝

blancagon
29. sep 2014

@mysiatkoo aj ja som preto začala piecť,lebo tie umeliny z cukrárne síce pekne vyzerali ,ale jesť sa nedali.A teraz sa u nás nevedia mojej torty "dožrať, aj keď nevyzerá exkluziv ale chutíííííí 😉

pipka
29. sep 2014

@jakelina no jasneeee a minimalne 15 smouliniek a troch Gargamelov k tomu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
29. sep 2014

@kacenika aspon dve balenia, mozno aj tri 😉 ja som mala 21 cm priemer a rovne dve balenia padli, a teda dva kusy mi pre deti ostali 😅 😝 😉

pipka
29. sep 2014

@jakelina u mna to niektori spravili este vychcanejsie...prvu tortu si objednali klasika celu a na dalsi rok, ze ten krem bol vyborny, ako si to robila, ze by som si len tak na nedelu spravila... 😅 😅 😝 😀
tak ja tiez napisem recepty...sak teda nemam na to patent, ze nemozem napisat 😀
konieckoncov vygooglit si dnes mozes vsetko 😀 😝

ale know how, co ako nespajat, co s cim nemixovat uz si nechavam pre seba 😝 😀 😀 a ked sa im nepodari dokonale, tak hned objednavaju na dalsi rok zas 😅 😅 😅 😝 😀