Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamcas
29. sep 2014

@jakelina no to sme sa tak nejak zhodli ze pre dvojrocnu staci nepotahovana 🙂 ma st.syna a vie, ze od tych troch rokov sa tomu nevyhne 🙂 ak deti poznaju taketo torty tak sa im neda neurobit alebo nedat urobit 🙂

mamcas
29. sep 2014

@pipka no sak to uz sme to tu par krat pisali...ludia si myslia, ze to je lahuckeee a vlastne za pat minut hotove 😀 nech si to vyskusaju a uvidime ako im to pojde 😝

79zuzana
29. sep 2014

@jakelina
@ikula2
@blancagon ďakujem 😉 Ten jahodovy je strašne jednoduchý. Jednu konzervu jahod rozmixovat aj so stavou úplne. Doliala som vodu aby bolo asi 700-750ml spolu. Do toho som zamiesala dva zlaté klasy v prasku a asi tri lyzice (od oka) cukru a uvarila som to ako klasický puding. Horúce som naliala na korpus, prikryla druhým a nechala schladiť 😊

kacenika
29. sep 2014

@pipka dakujem 😉

woman04
29. sep 2014

@mysiatkoo @sasettka @jakelina @mamcas ja to všetko beriem a nečudujem sa,keď viem,čo všetko stojí,používam tiež len kvalitné suroviny,ale ja pečiem len pre nás,sem tam ako darček známym..cudzím,resp,kamarátom mojich známych,som piekla 2x,za smiešnu sumu,skôr za suroviny,ale keď vidím,aké skvosty tu dávate a ľudia sa čudujú,že prečo až toľko to stojí..veď vy máte tiež náklady za energie zvýšené,mixér,trúba odíde skôr,ako keď sa používa na bežné veci,do jednej chladničky sa toho moc nezmestí a to nerátam čas,resp.nočné,keďže veľa dievčat má rodinu a prácu....viem,že 35€ by nikto nedal,ale prečo pečú niektoré po 10€,lebo viac im nikto nedá,veď tam sa zisk pomaly rovná nule..potom to naháňajú na množstve tort za týždeň a zdravie ide ta tam ☹ ..inak Arriba má vraj chutné veci,z Danely som mala dokonca svadobnú....teraz by som mala iných adeptov odtiaľto zo stránky 😀

ikandy
29. sep 2014

@sasettka môžem ti povedať, že máme pri dome cukráreň, ktorá bola spomínaná a tuším berie 18eur/kg. No, kedysi to bola vyhlásená cukráreň v Petržalke, ale teraz je to samá umelina. Tortu by som odkiaľ nikdy neobjednala a minule som nejaký zákusok dokonca nedojedla. (Že tvarohový, ja som tam len margarín cítila) No a arriba, tam sú tie krémy fakt kvalitné. Cítiť, že nepoužívajú umeliny, takže aj tá cena je vyššia. No mňa šoklo, že až o toľko vyššia. To z čoho pečie tá lacnejšia cukráreň? Asi z odpadu... Mne teda najviac chutia domáce koláče, viem čo som tam dala, našťastie nie som totálne nemehlo, takže stačí prekonať svoju lenivosť. 😀

elamaslakova
29. sep 2014

@denisak77 Nádherné tortičky , kvietky ako živé

elamaslakova
29. sep 2014

@halienka Nádherné tortičky, krásne farby

marianabila
29. sep 2014

@denisak77 🙂 jéééjo jéééjo 😀 krááásnučkééé

ikula2
29. sep 2014

@79zuzana dakujem uz som nieco podobne robila len som nedala ovocie iba tu stavu tak skusim aj takto

79zuzana
29. sep 2014

@ikula2 isto skus, je to tak podľa mňa oveľa chutnejšie 😊

sasettka
29. sep 2014

@woman04 ak by toto docvaklo kazdemu jednemu, co ma zaujem o torticku, vsetko by bolo razom tak jednoduche 🙂)) ale bohuzial, ludom sa zda vela dat aj tych 10eur/kg za nieco, co sa zje a maju pocit, ze my to zbuchame cele do dvoch hodin... 🙂 btw. - mne uz ta truba aj odisla 😀 ja zatial nemam pocit, ze by som si na tych tortach aj nieco zarobila, hehe 🙂)) ved stale nieco, hlavne pomockyyyy....ale tak, hlavne ze ma to bavi 🙂))

@ikandy mne by ani svedomie nedovolilo dat do torty nieco, co ju pokazi 😅 ale to asi vsetky tu, to len v cukrarni maju pocit, ze im to prejde 😀

laumi
30. sep 2014

A opäť moje výtvory 🙂 🙂 to auto bol prvý pokus 😉 som rada, že sa aspoň trocha podobá 🙂 😉

janulabj
30. sep 2014

žienky PROSIM , čo detičkam do školky nejake mini kolačiky, len nie muffiny, tie mavaju stale...dakujem za ochotu poradit

nika1985
30. sep 2014

Ahojte jaj taka som rada ze prepacte ale nasli sme niekoho ineho na tie minitorticky. 😉 🙂

jakelina
30. sep 2014

@janulabj já jsem dělala třeba perníky a nebo linecké kolečka. Slepit marmeládou a nahoru dát marcipán a nějak ozdobit. Jenom se po tom zaprášilo.

julkav22
30. sep 2014

ahojte , potrebovala by som radu ...chcem malemu robit tortu k 2 rocku....no chcem korpusy robit zo spaldlovej muky , nahodou nenajde sa receptik? ....dakujem

02veronka01
30. sep 2014

Ahojte ženičky mala by som taku malinku prozbičku ja pečiem len tak rekreačne pre rodinku a mám taký menší problem 🙂 prišli s tým že chcu NOS 🙂 čiže tortu v tvare nosa nie len malý vymodelovať... vedel by mi niekto aspon trošku pomôcť ak taku už robil?? :D ĎAKUJEM 😉 😉 😎 😎

evala777
30. sep 2014

ahojte, tu sú zase moje, tá druhá je pre troch oslávencov 😉

lucula73
30. sep 2014

@02veronka01
neviem či ti to zobrazí,ale daj si do googlu nose cake a niečo málo tam je............netradičná požiadavka,jedine dáky odfotiť a podľa toho,alebo dáky vtipný obrázok nájsť................
https://www.google.sk/search?q=nose+cake&client...

sticker
1. okt 2014

Babenky prosím vás, robíte niektorá malinovú plnku? Našla som nejaké recepty na nete, ale či nemáte priamo vy vyskúšaný nejaký s ktorým ste spokojné? A aký korpus by k tomu šiel, môže byť aj mramorák? A dať aj maliny, či jahody... aby sa to zase moc nebilo... Je im to v podstate jedno, len tá plnka musí byť malinová. Moc ďakujem 🙂

jakelina
1. okt 2014

@sticker já dělala z rozvařených a propasírovaných malin a ty jsem přidala k tvarohu a šlehačce jako na pribinákový krém a dosladila a zahustila pudinkem bez vaření.

sticker
1. okt 2014

@jakelina Majka a to Ole bolo klasické vanilkové však? Lebo tam ani malinová príchuť nie je.... A ovocie by si aké dala? Môžem to skúsiť s jahodami, či radšej dať tiež maliny.... A ďakujem 🙂

adrika202
1. okt 2014

@sticker alebo možeš skusiť v malinovom džuse uvarit malinovy puding a klasika maslak spravit ...uz by som ine ovocko nedavala len maliny ...

jakelina
1. okt 2014

@sticker oni tehdy ovoce nechtěli, ale dala bych asi maliny a Ole vanilka.

sticker
1. okt 2014

@adrika202 @jakelina Ďakujem babenky 🙂

halienka
1. okt 2014

Babky mám dilemu, poraďte, mám robiť svadobnú dvojposchodku, čisto bielu, a chcú tam len na bok jeden biely veľký kvet, absolútne už nič iné ani stužku ani nič. Teda nielen že viem, že budem mať stres aby bol poťah dokonalý lebo nebudem mať ako zakamuflovať žiadnu chybičku, aj dole to bude musieť byť špičkovo zarezané, lebo keď nechcú ani stuhu, tak to bude zážitok. Ale hlavne sa neviem rozhodnúť aký typ kvetu zvoliť, aby bol dostatočne výrazný a pekný k takej hladkej torte, Čo by ste zvolili? Veľkú ružu, alebo radšej pivoňku? Alebo ma ešte napadla magnólia nejaká veľká, alebo neviem čo ešte... Ďakujem za názory 🙂

sticker
1. okt 2014

@halienka Zrovna dnes som si pozerala na stránke mnamuela postupy a našla som tam svadobné fotky....

https://www.youtube.com/watch?v=lIAA_wwU9lQ

Možno sa ti nejaká zapáči 🙂

lirio
1. okt 2014

@halienka napr.:

02veronka01
1. okt 2014

@lucula73 Dakujem veľmi pekne mooooooc ste mi pomohli 🙂