Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

junovka
19. aug 2009

bianca, ja som zatial stale davala naspodok do formy papier na pecenie, nakolko mam este tu staru plechovu-striebornu formu 😀 .Planujem si kupit teflonovu a tam nebudem davat papier, len vymazem 😉

sisa.b
19. aug 2009

holky a mne neviete poradit, preco sa mi mmf trhalo? ☹

a tu su moje posledne dva vytvory 😕 https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

sisa.b
19. aug 2009

ali a zas mi ta cervena na bleska moc nesla ☹ musela som ho nakoniec lakovat, lebo sarka mi kupila akusi vianocnu cervenu a bola viac fialova ako cervena 😝 a ked som si praskovu zmiesala s kvapkou alkoholu, tak mi bolo na nej vidiet tahy stetcom a neuschla uplne, takze sa cervena otlacala ☹ no maly oslavenec mal z nej aj tak velku radost a za 10 minut ju kompletne rozobral vidlickou 😅 a ked hovorim kompletne, tak to myslim doslovne, bola z toho len velka kopa cesta, plnky a potahu na tacke, svokra skoro za nou plakala 😀

inak obe torty sa mi dost "potili" 😕 tak neviem, ci to bolo teplom alebo cim. nestalo sa vam to?

sofi07
20. aug 2009

ahojte, som tu par dni nebolo a kolko citania ma cakalo. teeeda, krasne torticky ste napiekli. sisa, ved te mc je krasny, je este krajsi ako ten prvy 🙂. aj tie prsia sa ti podarili 😀, isto zozali uspech 🙂
cessy, krasna torticka pre Alexa a dokonca dvojposchodova. ja som este dva na seba nedala, drzalo to v pohode?mackovia su rozkosni...
bianca, ja davam papier na spodok a boky nemastim. na radu alionusky. a krasne sa to upecie. a po upeceni, obrezes kraje a vyklopis.

cessy
20. aug 2009

ahoj sofi, vsimla som si ze tu akosi chybas 😕dakujem za pochvalu

ano v pohode vrchne poschodie drzalo, ved je to tazke, je tam plnka, tak sa nemusis obavat, ze by to spadlo.este som ani nepocula, ze by sa to zosmyklo, alebo nieco podobne. takze hor sa do toho 😅 .
chces robit poschodovu???

sofi07
20. aug 2009

hej, ale asi az tak za dva mesiace, sestry budu oslavovat, jedna meniny, druha narodeniny, tak by som to spojila do jednej 🙂
ja som sa vcera mordovala s nakladakom pre kamoskinho synceka, idem stiahnut fotku. stale sa mi s tou hmotou dobre nerobi, potrebovala by som to vidiet asi, tu konzistenciu. alionuska, neurobis kurz? :D . som tu hmotu urobila taku makksiu ako predtym, ale bola az moc makka, ale dalo sa, aspon sa mi to nelamalo. mate niekto skusenosti s WI?

bianca
20. aug 2009

bre ranko

siska uzasne vytvory.Sikovna si

sofi dakujem za radu.A ani ten papier na spodku nemastis?Lebo moja znama akozecukrarka masti vsetko a potom je to take 😝

mne sa pacila strasne torticka s bazenom co tu niekto daval len ma teraz stve ze som minule vyhodila plastovy lis na cesnak ktr.bol totalne nepouzitelny a teraz by sa hodil na zelenu travu

sofi07
20. aug 2009

ja som pri mojej zirafe robila travu z kokosu, som ho zafarbila na zeleno a bola akoze trava 🙂.
nie papier nemasti, ali dokonca pisala, ze moze byt aj kancelarsky papier 😀

bianca
20. aug 2009

sofi dakujem.Skoda ze teraz nemam pre koho piect hned by som do toho sla.Prva je este stale v chladnicke lebo ja mam dietu,mala nemoze a manzel nestiha 😀

sofi07
20. aug 2009

😀 😀 😀 tak si rob aspon nejake ozdoby, daj do chladnicky a neskor sa ti hodia 🙂

alionuska
20. aug 2009

Bianca,nic nevymstuj..len daj papier na spodok a pec...lebo ked vymastis a vysypes mukou,tak sa ti na vrchu torty urobi taky bubon a ked je forma sucha-alebo hrniec v ktorom pecies,tak sa torticka upecie krasne rovno... 😉

Sisa.b ...mozno si pouzila nejaky cukor iny,alebo si hmotu moc zafarbila,ked sa ti trhala.Neviem,aj mne sa to stalo a ked som pridala do farebnej bielu hmotu,tak som ju mohla zachranit,alebo este jedna rada,ak sa moc trha a rozpadava,tak si do tej hmoty pridaj dva-tri tie cukriky a bude to o.k. aby bola elasticka! 🙂
Torty a potah sa rosia,lebo je velky rozdiel v teplote medzi chladnickou a okolim...uz som dokonca citala,ze sa tomu da zabranit tak,ze si chladnicku nastavis na nizsiu teplotu,aby rozdiel bol iba 10 stupnov...ale to je blbost,lebo ako moze byt v cghladnicke nejakych 20-25 ked vonku je tak teplo...to by ta torta ani nestuhla....nerob si z toho vrasky...ono to k tomu parti... 😀 😀

bianca
20. aug 2009

sofi ja zatial trenujem na plasteline ale to nie je taka sranda lebo by sa najradsej pridala aj mala.Neskoro do noci som studovala vyrobu kvetin a postaviciek

ali ok.Musim si este kupit aj neake ine tvary ako kruh.Musim uznat ze na babovku mam silikonovu formu a ta je super.

dufam ze hned prvy korpus nespalim lebo mam dost prisisnutu trubu.

akurat varim kapustnicu a v pekarni sa pecie mazanec.Date si?

sofi07
20. aug 2009

co je mazanec? mnaaaaaaaam kapustnica, tento rok som este nemala :(
bianca, ja som taky isty fanatik, tiez som do toho uplne zazrata, skoda, ze som to neobjavila pocas tehotenstva, to by som mala viac casu na to 🙂. aj ja som zacinala s plastelinou 🙂, ale mmf je mmf, treba si natrenovat aj jej vyrobu 🙂

bianca
20. aug 2009

sofi mazanec-(neviem s ktr. kuta Slovenska si) u nas na vychode sa to vola biely kolac a je to nieco ako ober vianocka len v celku

a keby som sa do toho pustila v tehu tak parada bo to som jedla co som chcela a kedze som musela od zaciatku lezat mohla som si modelovat na 10 rokov do predu

sofi07
20. aug 2009

😀 😀 😀

cessy
20. aug 2009

ahojte mne ked sa MMF drobila a trhala, tak v tedy som zabudla preosiat cukor a tiez som mala neaky UNI cukor. aj chutovo to bolo take ine vrzgalo to pod zubami

inak niekto sa tu pytal ci sa sa tato hmota MMF miesit v domacej pekarni...mna by to tiez zaujimalo ci to niekto skusal.

sisa.b
20. aug 2009

cukor som davala povazsky, iny uz nechcem a vcera som sa tiez docitala o tych cukrikoch, bohus to tam komusi radil. no nabuduce budem mudrejsia 🙂 a bude to podla mna tym cukrom, ked ho dam podla receptu tych 600g, tak je hmota uplne super, len sa lepi. a ked podsypavam a valam viackrat, tak sa mi potom trha, lebo je tam vela cukru. akurat si teda budem musiet kupit aj cukriky do zasoby 😀

cessy, krasna torticka 😵 mackovia su z mmf?

bianca, super, na prvy pokus sa ti velmi vydarila 🙂

ja som chcela teraz mojmu synacikovi urobit jednu k meninam a drahy ma zrusil, ze sa torty davaju len k narodeninam 🙄

sisa.b
20. aug 2009

marfic, nejde mi to zobrazit, lebo nemam pristup 😕

holky, chcela by som babke urobit kosik, mate nejake tipy, triky, navody a napady? 😀

bianca
20. aug 2009

cessy to som sa pytala a na jednej stranke o tortach videla ze to jedna baba robila v pekarni.Urcite budem skusat

sisa dakujem

marfic
20. aug 2009

ahojte, chcela by som sa k vám pridať, čítam vás už asi dva mesiace a snažím sa trošku piecť, ešte mi to veľmi nejde, no dúfam, že sa trošku zlepším
pečiete naozaj krásne tortičky, všetky sú super
pridala som odkaz, len asi budem musieť postupovať ináč, lebo sa to nedá otvoriť

marfic
20. aug 2009

http://www.facebook.com/home.php?#/photo.php?pi...
baby skúšam, lebo som pomenila nejaké nastavenia, ak sa nebude dať zobraziť, počkám na manžela

marfic
20. aug 2009

no nejde to stále, tak neviem čo mám ešte zmeniť 😢

alionuska
20. aug 2009

Marfic,vitaj a tesi nas,ze k nam pribudol novy clen.Mne isiel otvorit aj ten prvy odkaz...Ten kto si to chce pozriet,musi byt prihlaseny na Facebooku... Tak preto..Si sikulka!! 🙂 Ta torticka mramorova vyzera mnam mnam... 😀 😀

sisa.b
20. aug 2009

ali, ja som prihlasena na FB a neslo to, lebo asi zvolila pristup len pre priatelov. teraz je to v poriadku a ide mi to otvorit 🙂

marfic, krasna torticka 🙂 😵

sisa.b
20. aug 2009

teda opravujem - krasne torticky 😵

sofi07
20. aug 2009

sisa b, nedaj sa, ja peciem teraz torty aj len tak, bez dovodu 🙂. musime predsa trenovat 🙂)

bianca
20. aug 2009

hojte

marfic mne to tiez neslo otvorit ale uz ide.Neviem kde sa stala chyba.Torticky krasne

ja uvazujem ze budem piect zajtra (aj ked v chladnicke je jedna nedojedena) ale dam si to ako darcek na meniny (aj tak nic nedostanem)

vinka
20. aug 2009

Baby chcem sa opýtať čím potierate tortu pred poťahovaním,že je hladký poťah.No a ked to chcem uhladiť rukou ked nemám žehličku tak mám mať suché ruky alebo mastné? 😕

bianca
20. aug 2009

vinka ja som davala krem a torta bola podla mna na to ze som robila 1x rovna a hladila som namazan.ruk v cere