• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@kubrt krasna torticka sa ti podarila :wink: a urcite aj potesila... neboj, o chvilocku sa uz budete tesit z nadherneho malinkeho balicka, to bude radosti :dizzy_face:
7. okt 2014 o 17:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kubrt máš moj obdiv.....som kukla do profilu,to sú všetko tvoje detičky? :slight_smile:
a torta je krásna...
7. okt 2014 o 17:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kubrt krásna a držím palce. :wink:
7. okt 2014 o 17:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte :slight_smile: Opat idem k Vam po radu...Mam poziadavku na tortu pre cca 26 ludi... nechce sa mi robit trojposchodova, myslite, ze ked spravim 26 alebo 28 a 20cm kruhy bude to stacit?

druha prosba - poziadavka na plnku, ze nutella, mascarpone? Da sa to nejako skombinovat? Je blbost potriet korpus nutelou a na to dat mascarpone dajme tomu len s cukrom a smotanou, aby nebolo take huste? Ja mam pred nutelou respekt, uz mi kedysi narobila problemov...

dakujeeeeem za pomoc :slight_smile:
7. okt 2014 o 18:44  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pridávam celkom neplánovanú tortičku taká rýchlovka ,včera o 3 poobede som dávala piecť piškót a dnes ráno o pol 8-mej bola už odovzdaná :slight_smile:
7. okt 2014 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (37)
@mamcas podla mna co sa velkosti tyka, tak dvojposchodka v pohode :wink:
a co sa nutelovej plnky tyka, tak ja som ju robila tak, ze som spravila nugatovy puding, do toho maslo a tri lyzice nutely, mixla a bolo tu super a aj to krasne drzalo :wink:
korpus som len dzemom potrela a na to plnka :wink:
ved daj spodne poschodie nutelove a vrch mascarpone s ovocim :wink:
7. okt 2014 o 18:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kubrt krasna torta, podarila sa ti :wink:
ja az teraz pozeram ze akaaaa zasluzila maminka ty si :confused: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: to su vsetko tvoje vlastne? :confused: prepac za blbu otazku :sweat_smile: ale ja ked si predstavim, ze by som popri mojich dvoch mala doma este 6 dalsich, tak ma mdloby oblievaju :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning:

klobuuuk dole pred vsetkymi viacpocetnymi maminkami, fakt :wink: :sunglasses: :sunglasses:
7. okt 2014 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka ty si aka rychla :D diiiik :D
no ono nejde zrovna o tu dvojposchodku s tou plnkou :P Mne to pride tak malo nutely, ked to chcem nazvat nutelova plnka :stuck_out_tongue_closed_eyes: skusim jej nieco vymyslilet, je to moja znama, uz mala niekolko torticiek a furt vymysla nieco nove, lebo je tak povediac trosku chutovo narocna :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes: aj cenovo :grinning: same mascarpone... kazdopadne moc dakujem, aspon tie korpusy viem ake upiect :grinning:
7. okt 2014 o 18:55  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte dievcence!chcem sa vas spytat zakolko peciete torty,ci si patate len za robotu ked vam material donesu alebo normalne od kg.dakujem
7. okt 2014 o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka špatně počítáš, sedm dalších ke tvým dvěma :grinning: :grinning:
7. okt 2014 o 19:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mamcas já jsem dělala nugátovou a ta byla výborná, nugát rozpustit ve šlehačce a pak zašlehat do másla. Mňam, jak nemusím máslové krémy, tak ten byl výborný. :wink: To by mohlo náročné zákaznici chutnat.
7. okt 2014 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sasettka krásne máš tie slané. Práve pozerám, že ťa poznám a dokonca som ťa tuším videla min. týždeň niekde. Ale musím ťa odniekaľ poznať, lebo tu na MK som nereflektovala na teba.
7. okt 2014 o 19:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina no tento tvoj som tu uz citala, ale netusim kde tu zohnat nugat :frowning2: ja by som si ju hned dala a to tiez maslove nemusim :sweat_smile:
7. okt 2014 o 19:44  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina no dokonca :sweat_smile: :wink: ja som to nepocitala...ja len odoka :sweat_smile: taka kopa..to uz je jedno, ci osem alebo devat...to uz sa strati :grinning: :grinning: :grinning:
mne staci, ze v skolke mam 26 v triede a dojdem domov a tu mi dvaja vrestia asi tak 16 hodin denne...a som jasna :sweat_smile: :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
7. okt 2014 o 19:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@jakelina Jj, už som otravovala kamarátku, ktorá má synov, keďže ja mám dve baby :slight_smile: Tak snáď to vyjde :slight_smile:
7. okt 2014 o 19:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte sladké žienky. Už nejaký čas tu obdivujem Vaše krásne torty. Tiež trošku pečiem a rady, ktoré tu dávate sú mi veľmi nápomocné. Rada by som sa tu k Vám pridala. Tu sú niektoré moje tortičky.
7. okt 2014 o 19:55  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (43)
@mamcas u vás není Globus, tady ho mají tam a nebo si ho objednávám po kilech z shopu.. Jedině nějakou nugátovou bonboniéru a nebo se zeptat v cukrárně, někde ho mají na váhu. :wink:
7. okt 2014 o 20:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nicoletta77 vítej mezi námi a dorty máš hezké :wink:
7. okt 2014 o 20:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nicoletta77 krásne tortičky máš :slight_smile: :slight_smile: a tiež ťa medzi nami vítam
7. okt 2014 o 20:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 ale? som nepozerala, ze ty Trnavacka... ale ked na teba pozeram, tak mi zaplo, ved mame spolocnych znamych - Slobodnikovych :slight_smile:)) Majka mi aj vravela, ze pecies nadherne kusky, tak len davam za pravdu :wink: ty len tak sporadicky pre rodinu a kamaratov, vsak? inak vlastne sme spolu aj prehodili par slov na oslave na pocest ich malej Misky este v zime, heheeee :slight_smile:))
7. okt 2014 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina podla mna sme v tomto zas raz za opicami....globus nemame a ani som nugat nikde nevidela takto predavat :unamused: inak uz sme to akoze "vymysleli" potriem nutelou, mascarpone s rumom a maliny :grinning: som fakt zvedada ako toto budeee chutit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. okt 2014 o 20:36  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina,
@evicaka, dievčatá ďakujem :slight_smile:
7. okt 2014 o 20:38  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mamcas dobré to bude, neboj :wink: když to tak chtějí
7. okt 2014 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vlada111 nadherna a kvietky uplne dokonale.
7. okt 2014 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Baby z Kosic potrebujem na sobotu torticku cca 4kg - nic extra vymyslave...nemate niekto cas?
7. okt 2014 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina Ahoj, prosim ta, v akej forme ten nugat z Globusu kupujes? nejake tycinky? alebo v ktorej casti predajni sa da najst? chcem poslat znameho, tak aby to nasiel aj chlap :wink: vdaka
7. okt 2014 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kubrt torta peknučká a dcérke držím palce.. :wink:
7. okt 2014 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@moncyh zlatko hledám to a nemůžu najít. Takový modrý obal, netuším jestli to mají v nabídce celoročně. Jestli to není třeba zboží, které mají jenom občas v letáku. Já to vždy kupovala, když jsem to viděla v letáku a oni pak ty věci z akce mají umístěny uprostřed nákupní zóny a bylo to u věcí na pečení, čokolády, ořechy, mandle, marcipán, kypřící prášky atd.. a u toho to bylo. Není to placaté jako čokoláda, takový vyšší balíček, asi 20 deka tak odhaduji. Na obrázku byl kus nugátu a myslím ořech.Teď ho doma nemám, mám koupený nugát na váhu z e-shopu svět oříšků nebo tak nějak se to jmenovalo. Měli tam asi čtyři druhy. Moc jsem nepomohla co?? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. okt 2014 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sasettka no jasnéééé, ked som ťa zbadala tak mi hneď napadla Modranka, ale myslela som si, že to je blbosť. Už si spomínam :slight_smile:
7. okt 2014 o 22:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina k tomu nugatu,... take modre, 20dkg, stalo to 20 alebo max 40Kc.... ale ja som to uz 3x v globuse hladala a nikdy to tam uz nemali... prvykrat som to mala niekedy v marci pred 2ma rokmi, odvtedy som to tam nikdy nenasla ked sme boli v CR:unamused: si si ista, ze to nevyradili?
7. okt 2014 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok