Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

monikka22
7. okt 2014

Ahojte idem za vami po radu ... nasi budu mat 30 vyrocie svadby a chcela by som im spravit tortu nie moc zlozitu niekde som videla tortu ako medajlu nieco ako medajla za vydrz vie mi niekto poradit nejaku inspiraciu... dakujem...

akzuzs
7. okt 2014

Ahojte tak ja pridávam za posledné dva týždne moje výtvory. Mala som tam ešte aj jednu dvojicu rolád do školy pre syna poťahované fondánom ale až keď som im ich dala a mali ich zjedené tak som zistila že som zabudla odfotiť 🙂 .
No a konečne mám pokoj. V pondelok som odovzdala poslednú tortu a od teraz pečiem len pre moc dobrých známych a rodinu. Pomaly končím s objednávkami. Ťažko sa to totiž spája aj práca, deti, malý je prváčik, domácnosť, od konca októbra musím zasa do školy nastúpiť na DPŠ a k tomu som si na ZŠ kde pracujem otvorila krúžok pečenia a tak sa tam s deťmi realizujeme. Takže niečoho som sa musela niečoho vzdať - torty. Potom tu hodím sem tam sladké mňam mňam na pochválenie. A v máji ich chcem vziať na výstavu tort do Trenčína tak sa už teraz tešia 🙂)))) Ale určite si tu prídem pozrieť torty a polajkujem, prelajkujem a zlajkujem všetko čo tu urobíte lebo torty ktoré sa tu objavujú sa tie naj naj naj 🙂

lokalistin
7. okt 2014

@mamcas nebude teraz nugat v lidli? teda v nemecku bol v letaku, ratam, ze aj na sk bude to byva vzdy na vianocne pecenie

lokalistin
7. okt 2014
barbi4
8. okt 2014

Ahojte, prosim Vas pekne neviete mi poradit niaku osobku z Dubravky alebo Karlovky, ktora by nam mohla upiect tortu na 8.11.? Z cukrarne moc nechceme. Dakujem pekne.

kubrt
8. okt 2014

@jakelina Děkuju . Jsem štastná že je mám 🙂 🙂 Ale k domovu je to stále táhne, tak tu máme hukot pořád. Nedělní obědy v 15 lidech nejsou vzácností 😀 😀 😀

mamcas
8. okt 2014

@lokalistin no v nasom som to este nevidela ani pred vianocami...mavaju ten marcipan drahy, ale nugat som nevidela 😲 a v tohtotyzdnovom letaku isto nie je este vianocne pecenie. Koksooo to uz ideme piect na vaanoce? 😕 ten cas strasne leti 😔
Dakujem inak 😉

jakelina
8. okt 2014

@mysiatkoo je to možné, ani jsem to nenašla a to jsem googlila dost dlouho. To by mě mrzelo, budu sledovat leták před vánocemi a velikonocemi a hodím info, kdyby to tam zase bylo. Kupovala jsem ho tam několik let, tak to by mě mrzelo, kdyby to už nikdy neměli.

jakelina
8. okt 2014

@mamcas tak jedině fakt koupit nugátovou bonboniéru 😀 😀 😀

mysiatkoo
8. okt 2014

@jakelina budem ti nesmierne vdacna, ak by si to zaregistrovala a das vediet... zburcovala by som segru, aby mi to sla zobrat 😝 😅 ta plnka s tym bola neskutocna....

@barbi4 skus pisat @pipka alebo @ajka82 ... a mozno sa ti este niekto ozve, ale o tychto holkax viem, ze su odtial... otazka je, ci maju volno 😉

@akzuzs jej, to je super, ze sa tomu budes venovat aspon s deckami ... nex to ide podla predstav 🙂

chvapilu
8. okt 2014

@mamcas občas v jednotě mají vážený nugát.cenu bohužel nevím,ale zajdu se podívat

pipka
8. okt 2014

@akzuzs boze tie rolady vyzeraju famooozne 😕 😎 😎 to su ake?

a nepise sa našej Márii ? myslim ten dlzen nie na I, ale na A 😅 😉

pipka
8. okt 2014

baby, robim tortu, ale za svet neviem co s nou 🙄 chcu len s oplatkou, futbalovu, ale chcela by som ju nejak aj vylepsit, nie len sucho potiahnut, caput oplatku a hotovo 🙄

ale co s tym? co tam dat? 😕 😖 😝 len nejaku travicku okolo...ci co este? zas ked oni tam nechcu vela hmoty 🙄 takze nejaky sal ani nejdem robit ☹ jaaaa som v koncoch 🙄
nemaaaam rada taketo torty 😠 🙄 🙄

jakelina
8. okt 2014

@mysiatkoo určitě napíšu, já jsem jeden ten nugát sežrala, doslova to tak musím napsat celý jenom tak 😀 😀 😀 Budu to sledovat. On Globus má dva druhy letáků, jeden na týden a druhý na měsíc a to právě bývá v tom na měsíc, vždy to bylo před vánocemi, tak za chvilku už by měl být, však jsem se včera dívala a všude už kolekce, mikulášové, vánoční štoly 😝 😝 😝

woman04
8. okt 2014

@jakelina @mysiatkoo @mamcas hm..taký nugát by som aj ja "zožrala",keby bol.. 😀 😀 😀
...skúšala som pozerať,ale v Čechách a na Morave mi to vyhodí niečo,ale na SK zatiaľ nič..
http://www.zraje.cz/nugat-vazeny-100g -pošlú poštou,
http://www.cukrarnamirka.eu/main.php?id=goods -na objednávku zákazníka
http://www.svet-orisku.cz/cukrovinky/ostatni-cu... zatiaľ mimo provoz ,ale vraj v cukrárňach by mali mať,len sa treba pýtať-rada jednej cukrárky v debatách 😉

barbi4
8. okt 2014

@mysiatkoo dakujem pekne, ale tieto dve kocky som uz skusala, ale bohuzial uz ani jedna nema volno ☹

pristela
8. okt 2014

holky aj na sk je globus : http://www.supermarketyvsr.sk/globus/

mysiatkoo
8. okt 2014

@pristela haaaaaaaaa banska stiavnica 😀 tam by sme im mali napisat, nex sa poriadne zasobia, ak to dokazu zohnat 😀 😀 😀

mysiatkoo
8. okt 2014

@barbi4 hm, tak potom uz len cakat, ci sa niekto ozve ...

pipka
8. okt 2014

@barbi4 na stranke Torty do mamy si neskusala pozriet? tam je tortarok 😉
alebo na FB v skupine Dubravcania alebo Dubravka...kazdu chvilku sa tam riesia torty 😉

moncyh
8. okt 2014

@jakelina dakujem ti velmi pekne za ochotu, tak ja budem teda pozorne sledovat diskusiu ohladom nugatu 😀

barbi4
8. okt 2014

@pipka dakujem pekne, vyskusam 🙂

woman04
8. okt 2014

...v Čechách aj tu majú nugát,rôzne druhy http://www.monacoint.com/eshop/catalog/1897 😉

lokalistin
8. okt 2014

@maya30 co mi dnes ukazalo na fb 😉

maya30
8. okt 2014

@lokalistin jejo, netusim kto to je a skade to ma, ale potesiii 😅

lokalistin
8. okt 2014

@maya30 oni tam ukazuju, ze je tam pouzita ta krajka, druhy obrazok je krajka, ktoru predavaju asi

lokalistin
8. okt 2014

@maya30 ale zaujimave, ze si nepytali povolenie od teba, ta torta je nadherna😉

jakelina
8. okt 2014

@woman04 nugát mají v hodně obchodech, ale je to prudce návykové. 😀 😀 😀 Pošlou ti čtyřkilové balení a pak nejmíň čtyři kila přibereš 😀 😀 😀 Já jsem našla i rozvažovaný po kile, raději tak ať se vejdu do oblečení 😀 😀 😀

maya30
8. okt 2014

@lokalistin ano prave to pozeram, oni su asi vyrobcovia, mozno ze ked je tam podpis tak to neriesia, no ale tesim sa 🙂

woman04
8. okt 2014

@jakelina moja krvná skupina 🙂 ..na Slovensku asi dbajú na našu líniu,keď je ho tu málo,alebo vôbec 😀 😀 😀 ..ja som za komančov mala rada nugátovú čokoládu,ale tú už nevyrábajú..neviem,koľko ho tam bolo,ale mala som ju rada 😉