Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

benjik
22. nov 2010

@alionuska ten domeček je úžasný
@danciacik nedávej sem fotku živého psa 😀 krása
@andrea12737 moc pěkné

alionuska
22. nov 2010

@vinka obalim dosku,odvazim a potom ked dam na nu tortu zas odvazim a odratam tu vahu dosky a vyjde mi cista vaha torty! 🙂 A dakujem vam vsetkym🙂

vinka
22. nov 2010

@alionuska pýtala som sa preto,že či počítaš k cene tú dosku.Ved to by ti mohli vracať tie dosky ked nerátaš k cene. 😕

reruna
22. nov 2010

@benjik to je teda divočina 😀 ale zajímavý nápad, kdyby se ty barvy střídaly pravidelně, bylo by to super

alionuska
22. nov 2010

@vinka ale niekto vrati,niekto nie...ale ked ma torta napr.2,9kg tak ratam 3...to sa zaokruhluje v tom pripade... 😀 Ved ta jedna tabula sadrokartonu nie je az taka draha a dost sa z nej narezie tych dosiek... 🙂 🙂

benjik
22. nov 2010

@reruna no ono přidávané to bylo postupně pravidelně,ale nějak se to smíchalo 😅

nikanika28
23. nov 2010

Ahojte, baby, nemate niektora skusenosti s ROLL DECOR ICING????? Neviete, ci je dobra na potah, pripadne vyzdobu???

evitkamalicka
23. nov 2010

@nikanika28 RDI je dobry na potah aj na ozdoby, len pri tych ozdobach treba troska trpezlivosti, lebo je maksi, ruzicky sa robia dobre, ale napr. postavicky nic moc

nikanika28
23. nov 2010

@evitkamalicka dakujem za odpoved 😵

mokiri
23. nov 2010

🙂 Dievčatá moje... ale to ste ma neupozornili, že keď podľa tých vašich super receptíkov a trikov upečiem zo dve tortičky a tuto-tamto dám niekomu ochutnať... hneď to potom každý chce... No prosím - dve hviezdičky už mám v kalendári - malý Aristide 2. narodeniny teraz v nedeľu (potiahnuť bielym marcipánom + zeleno-hnedé vtáčiky na nej), a týždeň nato - pre 90-ročnú babičku mojej kolegyne (samé marcipánové kvietočky a kvietočky)... Oh là là !!! 🙂

Dofarbovali ste už niektorá pravý biely marcipán kakaom? Pekne sa to rozplynulo? Budem mať peknú hnedú na vtáčiky, hniezdo, príp. nejaké vajíčka? Ďakujem.

nikanika28
23. nov 2010

@mokiri no uz sa to s tebou povezie 😀 ..ja som tiez tak robila len pre rodinu ...no a teraz sa to akosi rozmohlo, buduci tyzden mam dve poschodky a dve klasiky okruhle 😕 ..len este netusim, ako to postiham 😝 😝 . Ja som s kakaom neni kamarat, nikdy sa mi nepodari pekna hneda, ak chcem tmavsiu, tak sa zacina rozpadat ta hmota 😝

lussy23
23. nov 2010

@andrea12737 - aj Skuby bol velmi pekný. A najhlavnejšie je, že ste to robili z lásky a synčekovi sa páčili. Dodatočne mu prajem všetko naj.

daducha
23. nov 2010

Ahojte,

chcem sa opytat, ci mi neviete povedat aka je podlozka na robenie takych kliky haky,akoby drobuckych cervikov na torte.neviem to lepsie opisat, no pouziva to baba na TOMe kosicky kraj - hned prva.Velmi sa mi to paci,vyzera to super.
Dakujem....

danciacik
23. nov 2010

@benjik ty si poklad - ďakujem veľmi za pochvalu. 😀
Teraz ma čakajú ďalšie dve ale robím na etapy lebo v jeden deň nevládzem.
Ale človek sa tu každý deň má čo učiť - ešteže je táto téma.

zlatat
23. nov 2010

Ahojte dievčatá, zanedbávam vás, prepáčte, taká som nejaká unavená - asi to bude tým počasím. Od včera mám migrénu a som totál nepoužiteľná.

Nemala som žiadnu tortičku, ale teraz na sobotu idem robiť jednu detskú - Phineas a Ferb, včera som ešte robila strom - kamoška mi predala PDT špeciál na vyskúšanie ... vraj je tvrdá ako kameň a namakám sa kým ju premiesim s farbou .... no figu borovú, bola normálna, mäkká, v pohode som ju premiesila ... asi to bude tým, že mám v dome 70% vlhkosť.

O týždeň mám krstinovú - na tú sa veľmi teším, lebo chcem na nej vyskúšať rôzne ornamenty. No a potom asi zase na dlho nebudem mať nič.
Akurát na štedrý deň mám jednu objednávku na bezlepkovú tortu - a to som si kedysi povedala, že na vianoce nepečiem ... no snáď dve torty zvládnem. Jedna bude pre nás taká menšia vianočná

nemôžem vás všetký menovať, nepamôtám si to, ale tortičky ste napiekli krááásne.
@bianka, neopováž sa s tým skončiť, košík je krásny

benjik
23. nov 2010

@danciacik 😀

sloniiicek
23. nov 2010
sloniiicek
23. nov 2010

ahojte kocky. tak to su moje posledne vytvory.

sloniiicek
23. nov 2010
sloniiicek
23. nov 2010

a este som stihla robit aj svoju prvu nepecenu tortu z plienok. tak sa vam troska pochvalim. 😀

sloniiicek
23. nov 2010

zabudla som ju vlozit. 😀

sloniiicek
23. nov 2010

kocky a este som nasla tieto dve, jedna bola taka rychlovka pre manzela do praca na dvojitu oslavu. jeho meniniek a kolegovych narodenin.

sloniiicek
23. nov 2010

zial nestiham vas vobec teraz citat. mame velmi choru prababku a musime ju chodit opatrovat. zial asi to uz dlho nepotrva. ☹ a k tomu peciem torticky, tak nic nestiham.

sisa.b
23. nov 2010

ahojte,
pokochala som sa vasimi tortickami 😵 😵 😵
tu su moje minulotyzdnove a hlasim, ze ma caka este jedna a po nej uz nic 😀 davam si pauzu na skuskove, lebo akosi nenachazdam cas ucit sa 😝

zdenallicka
23. nov 2010

@sisa.b Krásné..x) Jak jsi dělala ty vagónky? Já je mám dycky šišaté..😝

meinkonka
23. nov 2010

ahojte zienky,
musim povedat, ze vsetky torty su kraaaasne. a obdivujem tie, co peciete na objednavku, ako to zvladate. menovite
ali @alionuska ty si fakt asi superzena ako baby pisali.

ja som teraz robila tuto dekoraciu na vrch cokoladovej torty /je to velke ako samotna torta/ a zabralo mi to spolu 5hodin 😅 😅 😅 a to som tortu este ani nezacala. ideme s mm na jednu americku party, tak som sa chcela vysvihnut 🙂

takze fakt velky obdiv vam, ktore to vsetko stihate, ste uzasne 🙂

nadulici
23. nov 2010

baby, mate niektora skusenost s gelovkou cervena paprika?....ci je to pekna cervena, syta?....
chcela som vam sem hodit fotku, ale momentalne je v peceni hrou vypredana.... 😒
a moje prve prsia....

petusko
23. nov 2010

@sloniiicek paradne aj jedle aj nejedla 🙂
@sisa.b dokonaleeeeee ! 🙂
@meinkonka super si to vymakala, ako malovane 🙂
@nadulici prsia mali uspech ako vidiet 😀 vydarili sa 😉 cervenu gelovku mam klasiku red rojo ci ako sa to vola.
a ja som teraz tiez dokoncila jednu, ani chcela taku jednoduchsiu a na sobotu chce taku istu .

sloniiicek
23. nov 2010

babule, tiez ste pridali kraaasne torticky.

nadulici
23. nov 2010

@petusko dakujem....ja som mala tiez tu cervenu Wilton, ale nefarbila hmotu pekne, len ked som pridala vela farby....
a krasna torticka....