• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

20. januára 2017 
@kubrt daaam dakujem :slight_smile:
17. okt 2014 o 02:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pomôžete s radou? ako robíte rezy - zákusky - tie pláty napečiete postupne alebo jeden hrubší a ten prerežete? ked pečiem samotný plát niekde je hrubší niekde tenší a je príšliš jemný , a ako dlho môže piškotové cesto stáť kým ide do rúry teda či sa dá zarobiť naraz väčšie množstvo a z neho postupne dávať piecť napr na roládu alebo tenké pláty
17. okt 2014 o 07:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jedna dokončená, a po prestávke pokračujem dalej
17. okt 2014 o 09:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (43)
Ahojte. Potrebujem zafarbit MMF potahovu hmotau. Mam doma praskove farby, ktore je najlepsie rozriedit v bielom liehu. No ziadny lieh doma nemam, len spiritus dilutus 60%. Mozem farbu zriedit v tom? V pribalovom letaku sa pise, ze len na vonkajsie pouzitie, ale ze pri vnutornom poziti sa vstrebe v crevach. Moze uskodit v tak malom mnozstve (teda par kvapiek na rozrobenie praskovej farby). Mate s tym skusenosti?
17. okt 2014 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Este ma napada, co keby som ho rozriedila vodou a dosiahla nizsie percento etanolu?
17. okt 2014 o 10:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maximouse farbu mozes riedit aj cistou vodou , nemusi to byt vzdy alkohol
17. okt 2014 o 10:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela viem, doteraz som to tak riedila, no citala som na nete, ze je lepsie prave alkoholom... preto tu o tom spekulujem... alkoholicke napoje obsahuju etanol, takze v tom by nemal byt problem... len by sa mi mohla ozvat sikula, co s tym ma vacsie skusenosti a odborne znalosti... :slight_smile:
17. okt 2014 o 10:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babulky co robite s mmf potrebujem radu robim ciernu a nemala som extra gelovku len obzcajnu ciernu gelovku a supla som ju tam skoro celu no nemam to uplne cierne to by nevadilo len teraz sa mi to neako roypadava a nejde to dobre vyvalkat mam asi pridat este cukriky aby sa z toho spravila normalna hmota? na cierno to potom domalujem uz na hotovej torte :wink: ty kokos idem robit pneumatiku a vobec sa mi nedari to mmf poriadne urobit :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: uz mam toho tak na 4torty a stale to nieje dobre :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. okt 2014 o 10:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maximouse ja riedim vzdy vodov vacsinou farbim mmf praskovymi a pridavam tam aj stavu s citrona takze ked si robim mmf hned tam do tej stavy supnem farbu a miesam a pridavam aj vodu takye aj do vody si ich davam :wink:
alkohol pouyivam vacsinou ked kreslim po torte lebo to rychlejsie uschne ako s vodou :wink:
17. okt 2014 o 10:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
blcha mozno som fakt citala o riedeni farby alkoholom na priame malovanie... radsej zostanem teda pri tej vode a ked bude doma riadna slivovica, budem experimentovat... :D
17. okt 2014 o 10:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
tak a opäť pár mojích :slight_smile:
17. okt 2014 o 10:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (35)
Opäť slečna medveďová.
17. okt 2014 o 10:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (53)
Dievčence pozdravujem vás , pridávam moje dve tortičky , jedna svadobná so zlatými ružami a jedna na 60-ku s damaškom . A ešte pečiem venčeky , zatiaľ sa mi daria , tak držte palce nech to dobre dopadne s nimi . A večer si vás v kľude popozerám, nech sa aj vám darí a zákazníci nech sú spokojný .
17. okt 2014 o 11:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (45)
Pridám aj ja pár mojich posledných
17. okt 2014 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (32)
@kubrt ďakujem, mám takú veľkú vykrajovačku na kvety
17. okt 2014 o 11:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
pre mňa k narodkám :slight_smile:
ale čokoláda sa nechce so mnou kamarátiť :frowning2:
17. okt 2014 o 12:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (42)
@elamaslakova
Prosím Ťa ako sa Ti robí s tými silikónovými pomôckami na boky torty, mne to akosi nejde. Ďakujem za odpoveď.
17. okt 2014 o 12:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka presne tejto odpovede som sa bála :grinning: ale vďaka...
17. okt 2014 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Tak tu sú tie spomínané venčeky z jednej dávky mi ich vyšlo 109 ks
17. okt 2014 o 16:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (41)
@elamaslakova oooooo ... pošli mi zopár :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: parádne
17. okt 2014 o 16:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@muffinka8 Ostalo ich veru ešte dosť
17. okt 2014 o 16:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@badatt Ja si na tenko vyvaľkám hmotu na tenko , robím so smarflexom, nechám ju obschnúť , potom ten pás hmoty priložím na formu a len rukami po nej šuchám až kým sa neprereže ten vzor, čo netreba vyberiem, potom si štetciom namočeným vo vode prejdem po tom vzore čo mi ostal vo forme a potom už len priložím na bok torty a troškupritlačím a ten vzor sa prilepí na tortu , ked to nejde tak zase jemne pritlačím formu o tortu a je to , pridávam link tu je video ako sa to robí http://www.natortu.sk/marvelous/silik.formicka-medailon-damask/
17. okt 2014 o 16:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elamaslakova aj ja si prosiiiiiiiiiiiiim :slight_smile: a dakujem za odpoved v IP :slight_smile:

joooj, baby, tak tieto torty si odomna prosila Danka Bartekova :dizzy_face: akurat s nimi odisla, zlate to ziena, len nabuduce nech chce radsej potahovane, lebo pomooooooc, 6 farebnych kremov, sialenstvo v kuchyni, este stale som sa nepustila do debordelizacie, psychicky sa na to pripravujem... :sweat_smile:
17. okt 2014 o 17:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (42)
@elamaslakova
ďakujem za odpoveď,tiež som to skúšala zo Smartflexu, mám tento vzor, ale taký väčší pás od firmy Modecor - červený silikon, ten vzor sa mi zdá plytký, Smartflex musel byť veľmi tenký a potom sa to trhalo.Objednala som iný vzor, zelený silikon, tak uvidím.Ďakujem za rady.
17. okt 2014 o 17:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@badatt Ja mám tiež tie červené a robí sa mi s tým dobre
17. okt 2014 o 17:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elamaslakova mnaaaaam
17. okt 2014 o 17:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sasettka Nádherné sú , toto by som sa chcela naučiť
17. okt 2014 o 17:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blcha MMF nezafarbíš na tmavé farby - čierna, červená, tmavozelená - rozpadne sa hmota
17. okt 2014 o 17:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@larah Krásna a prajem veľa kráááásnych dní :slight_smile: :slight_smile:
17. okt 2014 o 17:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elamaslakova
tak zajtra idem na to - skúšať a skúšať.
Pozerala som na Tvoje torty - kráása a tieto venčeky paráda
17. okt 2014 o 18:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok