Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimusa94
17. okt 2014

@kubrt daaam dakujem 🙂

veronkaj
17. okt 2014

pomôžete s radou? ako robíte rezy - zákusky - tie pláty napečiete postupne alebo jeden hrubší a ten prerežete? ked pečiem samotný plát niekde je hrubší niekde tenší a je príšliš jemný , a ako dlho môže piškotové cesto stáť kým ide do rúry teda či sa dá zarobiť naraz väčšie množstvo a z neho postupne dávať piecť napr na roládu alebo tenké pláty

daniela09
17. okt 2014

jedna dokončená, a po prestávke pokračujem dalej

maximouse
17. okt 2014

Ahojte. Potrebujem zafarbit MMF potahovu hmotau. Mam doma praskove farby, ktore je najlepsie rozriedit v bielom liehu. No ziadny lieh doma nemam, len spiritus dilutus 60%. Mozem farbu zriedit v tom? V pribalovom letaku sa pise, ze len na vonkajsie pouzitie, ale ze pri vnutornom poziti sa vstrebe v crevach. Moze uskodit v tak malom mnozstve (teda par kvapiek na rozrobenie praskovej farby). Mate s tym skusenosti?

maximouse
17. okt 2014

Este ma napada, co keby som ho rozriedila vodou a dosiahla nizsie percento etanolu?

pristela
17. okt 2014

@maximouse farbu mozes riedit aj cistou vodou , nemusi to byt vzdy alkohol

maximouse
17. okt 2014

@pristela viem, doteraz som to tak riedila, no citala som na nete, ze je lepsie prave alkoholom... preto tu o tom spekulujem... alkoholicke napoje obsahuju etanol, takze v tom by nemal byt problem... len by sa mi mohla ozvat sikula, co s tym ma vacsie skusenosti a odborne znalosti... 🙂

blcha
17. okt 2014

babulky co robite s mmf potrebujem radu robim ciernu a nemala som extra gelovku len obzcajnu ciernu gelovku a supla som ju tam skoro celu no nemam to uplne cierne to by nevadilo len teraz sa mi to neako roypadava a nejde to dobre vyvalkat mam asi pridat este cukriky aby sa z toho spravila normalna hmota? na cierno to potom domalujem uz na hotovej torte 😉 ty kokos idem robit pneumatiku a vobec sa mi nedari to mmf poriadne urobit 😝 😝 😝 uz mam toho tak na 4torty a stale to nieje dobre 😝 😝 😝

blcha
17. okt 2014

@maximouse ja riedim vzdy vodov vacsinou farbim mmf praskovymi a pridavam tam aj stavu s citrona takze ked si robim mmf hned tam do tej stavy supnem farbu a miesam a pridavam aj vodu takye aj do vody si ich davam 😉
alkohol pouyivam vacsinou ked kreslim po torte lebo to rychlejsie uschne ako s vodou 😉

maximouse
17. okt 2014

blcha mozno som fakt citala o riedeni farby alkoholom na priame malovanie... radsej zostanem teda pri tej vode a ked bude doma riadna slivovica, budem experimentovat... :D

laumi
17. okt 2014

tak a opäť pár mojích 🙂

muffinka8
17. okt 2014

Opäť slečna medveďová.

elamaslakova
17. okt 2014

Dievčence pozdravujem vás , pridávam moje dve tortičky , jedna svadobná so zlatými ružami a jedna na 60-ku s damaškom . A ešte pečiem venčeky , zatiaľ sa mi daria , tak držte palce nech to dobre dopadne s nimi . A večer si vás v kľude popozerám, nech sa aj vám darí a zákazníci nech sú spokojný .

blcha
17. okt 2014

Pridám aj ja pár mojich posledných

lamps
17. okt 2014

@kubrt ďakujem, mám takú veľkú vykrajovačku na kvety

larah
17. okt 2014

pre mňa k narodkám 🙂
ale čokoláda sa nechce so mnou kamarátiť ☹

badatt
17. okt 2014

@elamaslakova
Prosím Ťa ako sa Ti robí s tými silikónovými pomôckami na boky torty, mne to akosi nejde. Ďakujem za odpoveď.

dadenka1
17. okt 2014

@pipka presne tejto odpovede som sa bála 😀 ale vďaka...

elamaslakova
17. okt 2014

Tak tu sú tie spomínané venčeky z jednej dávky mi ich vyšlo 109 ks

muffinka8
17. okt 2014

@elamaslakova oooooo ... pošli mi zopár 😅 😅 😅 parádne

elamaslakova
17. okt 2014

@muffinka8 Ostalo ich veru ešte dosť

elamaslakova
17. okt 2014

@badatt Ja si na tenko vyvaľkám hmotu na tenko , robím so smarflexom, nechám ju obschnúť , potom ten pás hmoty priložím na formu a len rukami po nej šuchám až kým sa neprereže ten vzor, čo netreba vyberiem, potom si štetciom namočeným vo vode prejdem po tom vzore čo mi ostal vo forme a potom už len priložím na bok torty a troškupritlačím a ten vzor sa prilepí na tortu , ked to nejde tak zase jemne pritlačím formu o tortu a je to , pridávam link tu je video ako sa to robí http://www.natortu.sk/marvelous/silik.formicka-...

sasettka
17. okt 2014

@elamaslakova aj ja si prosiiiiiiiiiiiiim 🙂 a dakujem za odpoved v IP 🙂

joooj, baby, tak tieto torty si odomna prosila Danka Bartekova 😵 akurat s nimi odisla, zlate to ziena, len nabuduce nech chce radsej potahovane, lebo pomooooooc, 6 farebnych kremov, sialenstvo v kuchyni, este stale som sa nepustila do debordelizacie, psychicky sa na to pripravujem... 😅

badatt
17. okt 2014

@elamaslakova
ďakujem za odpoveď,tiež som to skúšala zo Smartflexu, mám tento vzor, ale taký väčší pás od firmy Modecor - červený silikon, ten vzor sa mi zdá plytký, Smartflex musel byť veľmi tenký a potom sa to trhalo.Objednala som iný vzor, zelený silikon, tak uvidím.Ďakujem za rady.

elamaslakova
17. okt 2014

@badatt Ja mám tiež tie červené a robí sa mi s tým dobre

larah
17. okt 2014

@elamaslakova mnaaaaam

elamaslakova
17. okt 2014

@sasettka Nádherné sú , toto by som sa chcela naučiť

anibas
17. okt 2014

@blcha MMF nezafarbíš na tmavé farby - čierna, červená, tmavozelená - rozpadne sa hmota

anibas
17. okt 2014

@larah Krásna a prajem veľa kráááásnych dní 🙂 🙂

badatt
17. okt 2014

@elamaslakova
tak zajtra idem na to - skúšať a skúšať.
Pozerala som na Tvoje torty - kráása a tieto venčeky paráda