Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
18. okt 2014

@denisak77 tortucha vypada suprovoooooo 😵 a ten vysavac nema chybu 😀 😀

zuzka7512
18. okt 2014

túto tortičku som obkukala od @maya30...

govinda
18. okt 2014

kočky, neuveriteľne krásne torty ste zase popridávali 🙂

moicka
18. okt 2014

Dakujem velmi pekne za pacitka 🙂 😉 🙂 a pridavam jednu krstinovu

denisak77
18. okt 2014

@maya30 Majka,poklop som spravila z polystyrénu,obalila som ho bielym papierom a natiahla naň smartflex.Nemám s vrchnákmi dobré skúsenosti,raz som tiež robila darčekovú krabicu ,vbrchnák som sušila 2 týždne bol stvrdnutý na kosť a do rána sa v chladničke tak ohol,že ma skoro trafilo.Objednávateľku som upozornila,že ak vrchnák ,tak jedine takto.

sticker
18. okt 2014

Baby, robila som teraz do torty malinový krém - na spôsob pribináčka, len som k tomu prepasírovala aj maliny + trochu sirupu. Tie maliny som dala do už hotového krému a ručne som ho primiešala. A už aj mne sa zdal byť ten krém taký nie riedky, ale taký jemnejší. A teraz mi kamoška písala, že je chuťovo super, ale zle sa krájala torta. A to tam mala mascarpone + malinový. Tak som nervózna, čo napíše tá, čo mala iba malinový ☹ Je možné, že som tie maliny mala jednoducho dať hneď na začiatku, ešte keď som šľahala pribináčka? Alebo kde mohla byť zrada? Či nikde a mám pri takejto ovocnej s tým rátať? ☹ 😒

zuzu188
18. okt 2014

baby,obrazok na tortu mozem prilepit aj vodou,ci musim mat na to ten gel?..budem buduci tyzden robit asi s obrazkom,tak aby som vedela

mirinecka
18. okt 2014

@pristela @maya30 kočky ozaj to je z airbrushom také zlé že je farba všade? Ja nad ním uvažuje, že mi ušetrí čas farbenia poťahovky. Inak ja mám farbu všade aj v nose ešte na druhý deň aj keď len tieňujem prachovými farbami 😀

nicoletta77
18. okt 2014

@maya30 krásne tortičky, prepracované do detailu 🙂

pristela
18. okt 2014

@mirinecka 😀 😀 no ono to vlastne nieje ani vidiet pokiaaaal to neprejdes niecim mokrym 😀 😀 myslim vidiet to nieje vsade naokolo 😀 😀 na kuchynskej kde by si striekala to jasne vidis hned 😎

mirinecka
19. okt 2014

@pristela tak to som zasa na váškach ☹ či mi to stojí za to 😕

haannka
19. okt 2014

@pristela prosiiim postup na tu krajku...da sa dacat hned na tortu? Diiiik

jachin
19. okt 2014

@zuzu188 ja som jedlý obrázok lepila na tortu svetlým tekutým medom 😉

haannka
19. okt 2014

Prosim Vas zienky, potrebujem spravit rychlu krajku na tortu.,,taku co by som ju mohla hned davat na tortu. Dakujeeeeeem.

sasettka
19. okt 2014

@mirinecka ak by som mala nejaku speci miestnost len na to, tak by som do toho sla, ale tu v kuchyni urcite nie, staci mi ten klasicky bordel, co je z tort... 🙂))
@haannka ak pouzijes magic decor-navod je na obale, tak ano 🙂

haannka
19. okt 2014

@sasettka mam iba praskovu sweer lace...a navod je v angline :-0

mirinecka
19. okt 2014

@sasettka no práveže špeciálnu miestnost nemal 😞 aj to mam otvorenu kuchyňu s obývačkou a rovno prechod na chodbu, ako čítam na nete niektoré majú farbu potom všade 😖

sasettka
19. okt 2014

@mirinecka ved to, my tiez tak, cize naozaj to nepojde tu striekat... mozno na balkon? 🙂))
@haannka so sweet lace bohuzial nemam skusenosti

mirinecka
19. okt 2014

@sasettka ideme prekryť terasu, tak možno tam, len muž by to asi neprežil keby bola fasáda farebná 😀. Alebo v altánku 😀 len si to neviem predstaviť v noci a cez zimu 😝

sasettka
19. okt 2014

@mirinecka to ani ja nie :D to by chcelo daku dielnicku 🙂)))

dajna11
19. okt 2014

písací stroj....konečne to mám za sebou,všetko bolo od čiernej farby

mirinecka
19. okt 2014

@sasettka nedám v deň farbenia auto do garáže a mam dielničku na farbenie 😀 😀 aj tak ju treba vymaľovať 😅

mirinecka
19. okt 2014

Kočky ideme na zlatú svadbu, a mam spraviť tortu, lenže chceli by aj fotku na tortu. Pomôžte čo dať aby bola elegantná, ja by som ju spravila v zlatej farbe a fotku hnedú do rámčeka postojačky. Asi dvojposchodovú. Išlo by to ? 😨

dagmarmustafa
19. okt 2014

Peknu nedelu.Pridavam aj ja dve rychlovky.Ta s tym "umelym" robotom -bol to aj darček od mojho maleho pre kamoša.Aspon som nemusela modelovat 🙂 A moja kvetinová klasika 🙂

pristela
19. okt 2014

pridavam moje vikendoffky

pipka
19. okt 2014

@maya30 uuuzasneeeeee zienka, nemam slov 🤐 😵 😵 😵

ejkula
19. okt 2014

dievčence, tak mi je ľúto, že Vás už nestíham čítať ☹ , ale aspoň som si oči popásla na nádherných priam umeleckých dielach 😵 . Ja pridám pár za posledný mesiac, aspoň tie na ktoré sa dá pozerať. Ostatné radšej nech sú tam, kde sú 😀 (ale aspoň radosť urobili)

ejkula
19. okt 2014

a fotky ???? 😀 😀 😀

denisak77
19. okt 2014

@pristela tie tvoje postavičky ,toto ja nikdy nedokážem ☹

adrika202
19. okt 2014

boa ženy ,ved to človek nevie čo skor kukať ,krásne tortuchy ste popridávali a teda mne sa po Majke a Žanetke ani neche pridávať 🙂 na poschodky som mala megagýčové predlohy a pani tvrala na tých hračkách ,čim ma teda ušetrila modelovania,a snažila som sa z toho spraviť menší gýč ako chcela 😀 😀 😀 obe su pre jednu pani ,teda jej dcéru 😀 to ružové prasátko že peppa pig mi leze na nervy bo to taká tema ,že ma nebaví 🙂