Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daniz
25. nov 2010

@vinka ja som robila koníky a mm povedal, že hrochy... 😀 😀 😀 . Chlapi majú obrátené myslenie niekedy ... 😀 😀 .
Tak si s toho nič nerob....Opýtaj sa ho či ešte nevidel tuleňa... 😀 😀 😀 😀 🙂 🙂 .

vinka
25. nov 2010

@daniz 😀 😀 😀 😀 😀 tak som to pochopila prečo furt vidí niečo iné ako ja vyrobím 😀 😀

daniz
25. nov 2010

@vinka 😀 😀 😀 😀 😀 😀

rybca
25. nov 2010

Moja nova na meniny pre vsetky Kacenky..🙂

danciacik
25. nov 2010

ahojte
tak mi dnes oslavujeme princezná ma 4 rôčky tak len teraz som dorobila tortu.

anibas
25. nov 2010

@danciacik blahoželáme veľkej slečne 🙂 🙂 a zároveň gratulujem k bábätku 😵

anibas
25. nov 2010

@rybca krásna je - musím ukázať mojej Kačenke 😉

katrin21
25. nov 2010

@rybca jeej, rybča, ale ja chcem aj ochutnat 🙂 😀

zlatat
25. nov 2010

@lucula73 práve teraz robím ten karamelový salkový krém... nakoľko mi včera písala holka, že chce mať v torte 4 korpusy, tak pre istotu robím dvojitú dávku - ibaže u nás nemajú už salko, auto nemám, takže do mesta nemôžem ísť, tak som krém robila takto:
1 uvarené salko ( v kuchte 1 hodinu ) som zmiešala s 500 g masla. Potom som upálila 100 g cukru, zaliala 500 ml mlieka, v tom uvarila 2 karamelové pudingy a zmiešala s 500 g masla.
Obe tieto plnky som spojila dokopy a je z toho bohovský krém - fakt je vynikajúci, ľahučký ...

Ale ináč na 1 salko dávam 500 g masla a puding z 500 ml mlieka ( 2 karamelové )

@duplicka ďakujem

No baby, poviem vám ešte šťastie, že som včera začala piecť korpusy ( pôvodne si pre tortu mali prísť v sobotu doobedu - tak som myslela, že by mi úplne stačilo začať dnes, no potom ma napadlo, že upečiem v stredu a dám do chladničky ) - nato mi večer píše holka, že či si môžu pre tortu prísť v piatok za obedom - fúúú ešteže mám ten 6.zmysel a občas ho aj počúvam
Takže dnes večer naplním a zajtra ráno chytro poťahovať a ozdobovať

petusko
25. nov 2010

@zlatat ja som minulu nedelu robila karamelovy krem presne ako ty, akurat ja som robila bez salka, len som si upalila cukor a zaliala jednou sladkou smotanou, doliala mliekom a uvarila v tom dva karamelove pudingy a bolo to vyborne 🙂
ja teraz tiez vypekam, na jednu uz korpusy mam, este na dve. zajtra jednu dokoncit a odovzdat, dalsie dve naplnit a dokoncit ich v sobotu doobeda.

petusko
25. nov 2010

@rybca krasna troticka a tiez prajem Katkam vsetko najlepsie 🙂
@danciacik malej princeznej vsetko naj... torticky su peknucke 🙂

zlatat
25. nov 2010

@petusko aj ja som teraz chcela robiť so smotanou, no nemala som ju doma a nechcelo sa mi ísť v tej zime do obchodu 😀

Ja mám teraz len jednu tortu, budúci týždeň tiež jednu a o týždeň tiež jednu a potom do vianoc nič. Ale na tú budúcotýždňovú sa strašne teším ... budem skúšať ornamenty, snáď sa mi vydaria

zlatat
25. nov 2010

Ozaj, zabudla som pochváliť tortičky - všeeeetky sú krááásne 🙂

petusko
25. nov 2010

ja mam na tento vikend tri a potom uz nic. az niekedy v januari asi, ale to je krstinova, takze termin neisty.
a uz sa aj celkom tesim, ze si oddychnem, 5 tyzdnov som kazdy vikend mala minimalne jednu. a mozno uz zacnem vypekat vianocne pecivo 🙂

hanka.
25. nov 2010

Ahoj, už jsem sem párkrát psala, na radu jak na dort. Netrvalo dlouho a mám první dvě zakázky. Chci se zeptat, kolik si za dorty počítáte. Vím, každý je jiný, podle náročnosti a váhy. Ale chci vědět, jestli máte nějaké měřítko, podle čeho se řídíte. Např. veškerý materiál, plus 50 kč energie, udělá třeba 300 a vy si vezmete a kolik víc. Nechci samozřejmě hned ze začátku moc, ale když už nad tím ztrávím i několik hodin, tak zadarmo to dělat taky nechci. děkuji za rady. Hanka

rybca
25. nov 2010

@anibas
@katrin21
@petusko dakujem dievcata, bola to taka rychlovka z co dom dal..🙂))

katrin21
25. nov 2010

som tu davno nebola baby, rychlo zijem, cochvila sa stahujem o 100Km, od januara nova praca, novy zivot.... tak nestiham, len balim a tak..
ale normalne rozmyslam, ze by som si mohla urobit k vlastnym meninam cez vikend tortu 😀 mam totiz este nejaku K2 bielu aj cervenu a ked ma to bavi, volaco mozno vykumštujem, ak bude kedy 🙂
a krasne peciete, som pozrela poslednych asi 10stran a len žasnem 🙂

katecameron
25. nov 2010

upecte aj mne taku nadheru boze ja som anitalent na pecenie a moje dievcatko ma o 3dni narodeniny a ja jej ani tortu neviem upiect 😒 ☹

viva13
25. nov 2010

ahoj, prosím poradte miniekto ako manipulovať s práškovou farbou. Nemôžem zohnať gelové potravinárske farbivo tak som si kúpila práškové, dakujem za tipy 🙂 🙂 🙂

lussy23
25. nov 2010

@danciacik - krásne torty. Dcérke všetko naj k 4rôčikom.
@rybca @viera6 - krásne

lucula73
25. nov 2010

@zlatat aha,ďakujem za vysvetlenie,idem si písať ten krém 🙂
ja som už tortičku dorobila,len takú jednoduchú,mojej tete k meninám 😉 ..len sa mi ten poťah na vrchu torty oddelil od torty,bola tam medzera,neviem prečo 😒

bzucinka2
25. nov 2010

krasne torticky ste porobili, parada, ja som dnes dokoncila moju safari tortu, este ju odfotim a zajtra si pre nu mozu doobeda prist 🙂

vinka
25. nov 2010

Tak podla takej žaby som robila tortu.Podobá sa? 😕 Tam farba bola dohodnutá,že zelená bude.Len kukám už asi dlho na tú tortu.Nereže mi 😒

martinex
25. nov 2010

Ahojte dievcata, take krasne torty ste zase napiekli...sikulky 😉
ja sa chcem pochvalit mojou dnesnou 😵

rybca
25. nov 2010

@vinka - dobra je, sa mi pacia tie prepracovane paprce, a to ti oni dali ten podklad?

vinka
25. nov 2010

@rybca hej to kamarátka.To je ako žaba fenk šui sedí na peniazoch aby s domu neodchádzali peniaze. 😀

rybca
25. nov 2010

@vinka tak si myslim, ze budu spokojni..🙂))

vinka
25. nov 2010

@rybca farbu sme dohosly,že zelená no kto by zlatej nakúpil tolko 😀 😀 Ale snád bude spokojná.Aj ked ju už cez mms-ku videla tak mi napísala,že je perfektná tak snád bude spokojná.

duplicka
25. nov 2010

tak moje auticka sa podarili, 4ta potahovana teda uplne iny level som to nazvala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 oproti predoslym, sa z nej velmi tesim

dakujem za rady

ta s 5kou nic moc ,zlta nic moc , fialova nooo da sa a autickaaaa paradaaa , este sa da vylepsit,ale tesimmm saaa

vinka
25. nov 2010

@duplicka tie autíčka sú umelé?