• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

25. septembra 2017 
@mysiatkoo Dr. Oetrker by mal mať bezlepkové veci
@sticker nepostrehla som žiaden rozdiel - obe gramáže sú fajn :wink:
3. nov 2014 o 10:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mysiatkoo ak puding tak v nejakom napr. ryžovom mlieku uvariť. A šľahačka jedine rastlinná. Náš malý má teraz bezlepkovo bezmliečnu diétu a je to o nervy lebo "mlieko" je takmer úplne všade :confounded:
3. nov 2014 o 10:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas Ďakujem. Už len aby ich mali :frowning2: Tovar majú iba ráno a to tam kočka nedokladala, že neprišli, tak zase zajtra tam musím letieť...
3. nov 2014 o 11:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievcata, prosim vas velmi pekne o radu - do ganache ide zivocisna ci rastlinna slahacka? Idem robit pnik a pre zakaznika, ktry nechce potahovanu tortu, tak chcem vyskusat prvykrat ganache. Myslite, ze to na ten pnik bude dobre? :unamused:
3. nov 2014 o 11:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 no to nezavidim :unamused: pevne nervy.... a coko moze? som mimo civilizacie, tak si neviem pozriet ani tu 52% coko z lidla ci tam je nieco take...
3. nov 2014 o 12:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mysiatkoo túto áno, tá je bez mlieka.
3. nov 2014 o 12:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@muffinka8 ufff super, dakujem!
3. nov 2014 o 12:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jankapalko já dělala už z obou, ale víc z živočisné
3. nov 2014 o 13:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jedna dnešná pre mojho miláčika do školky, trochu neskor kvoli maleho chorobe :slight_smile:
3. nov 2014 o 15:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (45)
@mia114 alien expres :grinning: :grinning: dobre som sa zasmiala, dakujem :slight_smile:)))
3. nov 2014 o 16:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pekný podvečer žienky - už dlho som zazerala na mentolový extrakt - nakoniec som vyskúšala a je to vynikajúúúúce :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: základ tvorí biela čoko a mascarpone :wink:
3. nov 2014 o 18:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (34)
@anibas a kdepak kupuješ tu mentolovou esenci? Tady jsem ji nikde nesehnala, ani na netu :frowning2:
3. nov 2014 o 18:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
3. nov 2014 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@anibas jé díky, hned tam mrknu, taky mě to láká a to máš jaký krém? že je takový zelený :wink:
3. nov 2014 o 19:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Víkendové: Lienka a na rodinnú oslavu, bez poťahovky. Cesto Sandra Velvet, pistáciový krém a rastlinná šľahačka s višňami.Prvýkrát som skúsila čokotransfer , mala som ho kúpený skoro rok, kým som sa odhodlala použiť ho :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Asi na prácu s čokoládou potrebujem radu odborníka.... :rolling_eyes:
3. nov 2014 o 19:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (24)
@vecernicci zelená gelovka :grinning: :grinning: :grinning: nie je to pleseň !!! :grinning: :grinning:
3. nov 2014 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@jakelina Majka, prosím ťa dávala si tu niekde tvoj recept na korpus z celých vajíčok? Nevieš na akej strane náhodou? :sweat_smile:
4. nov 2014 o 07:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 6 vajíček dát šlehat s 250 g cukru krupice a špetkou soli, do vyšlehaného přidat 2 lžíce oleje a 120 g hladké a 120 g polohrubé mouky. Zašlehat už jenom ručně metličkou. :wink: Mám to přepočítané na různý počet vajíček. Nejvíc co šlehám najednou je 9 vajec, to je do velké obdélníkové formy. :wink:
4. nov 2014 o 08:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina Ďakujem :slight_smile: zapíšem si.
4. nov 2014 o 08:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mysiatkoo sójové mlieko by som nepoužila...tam môže byť skrížená alergia tiež :confounded: podľa mňa bude najlepšie, keď sa spýtaš čím nahrádzajú mlieko a uvaríš v tom, aspoň budeš mať istotu, že to je ok :wink:
4. nov 2014 o 13:09  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina prosím ťa a mohla by som do tohto receptu použiť aj kakao a spraviť tak kakaový korpus? A PDP sa tam nepridava? Ďakujem
4. nov 2014 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mysiatkoo radsej sa priamo spytaj ci moze vobec nejake mlieko myslim ako radia baby sojove alebo tak nasej najmensej to zistili pred tyzdnom a nesmie nic ani sojove mlieka vsetko sa to dokopy bije. som z toho na nervy vsetko citam
4. nov 2014 o 13:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina
@mamiaigi ještě tam jde 1/3 KP. Já se omlouvám. Já ho teda kolikrát zapomenu dát a nic se nestane, ale má tam být. Můžeš udělat mramor, kakaový, kokosový, čokoládový. Jenom ubrat mouku a nahradit čím chceš.
4. nov 2014 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@timuss
@nika1985 dik baby, nahradu mlieka mam potvrdenu priamo, len som si nebola ista co vsetko ostatne ano a co nie.. ale uz teraz sa desim, co z toho vzide :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. nov 2014 o 17:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nika1985 my nesmieme ani lepok, ale ako vidím po 2 mesiacoch lepok je najmenší problém, lebo aj koláč upečieš aj halušky spravíš bezlepkové a chuťovo to nepoznať, ale nahradiť tvaroh, bryndzu, syr, smotanu sa proste nedá. A mlieko máš skoro všade. Aj v regáli bezlepkových vecí je z toho tak možno 10% bez mlieka.
4. nov 2014 o 17:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adrika202 @pritela a uz ste sa nejak dohodli na objednavani tej stierky? idem vas rychlo docitat....
4. nov 2014 o 19:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 ved presne aj ja som sa desila tejto kombinacii ale teraz ked nesmie ani len susienky tak sa desim lebo starsiu vidi nieco pyta. Hladam recepty a snazim sa im doma piect aby tam nebolo mlieko ale predsa je to tazke je uplne vsade bezlepkaci to maju v tomto lahsie vymenis a mas pokoj. drzim palce nech z toho vyrastu
4. nov 2014 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
4. nov 2014 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@nika1985 veď to, ešte aj miesto masla máme GHEE ale mne to nechutí :stuck_out_tongue_closed_eyes: a to mu max. na cestoviny dávam. A malý miloval mliečne veci.
4. nov 2014 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
muffinka8 @nika1985 zlatko zapomněla jsem do receptu napsat 1/3 KP. Tak si to tam přidej, já nějak nestíhám ani dočítat a jak píšu a u toho dělám další věci, tak to tak dopadne.
5. nov 2014 o 08:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok