Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jachin
7. nov 2014

@sisika tak to vyzerá dobre, musím ešte raz vyskúšať...

grasie
7. nov 2014

Ahojte, pridávam moju včerajšiu, normálne sa z nej teším 😅

denisak77
7. nov 2014

@grasie aj sa máš z čoho tešiť,je veľmi milučká 🙂

abriela
7. nov 2014

@jenn44 traseny krem

kvietocek7
7. nov 2014

AHOJTE BABENKY idem vas zaaas poprosit o radu zo skusenosti - ak ste robili Elsa tortu(prilozena foto) ak mate nejaky recept priamo s ingredienciam....i @jakelina @sisika @pristela @pipka @woman04
dakujem

jakelina
7. nov 2014

@kvietocek7 já dělala jenom panenky v dortu a krém a korpsus podle toho co chtěli, jaký dort. Ale vždy nějaký lehčí krém s ovocem, je to pak dost vysoké na krájení. Nohy jsem obalila do potr. folie, aby to nebylo přímo v dortu.

sticker
7. nov 2014

Tak pre tento týždeň hotovo. Samé ružičky, čo je teda pre mňa nočná mora. Ani za svet ich nespravím ako ženská na videu 😀 :-P Srdce bezvaječný korpus a mascarpone, kruh svetlý korpus, mascarpone, jahody + maliny. A teda konečne som bola spokojná s korpusom - robila som svetlý mramorák a krásne vyšiel a aj sa dobre krájal. A to ani neboli domáce vajíčka.

mirinecka
7. nov 2014

kočky, som už zúfala, neviem ako dozdobím tortu ☹ , na budúci týždeň ideme na zlatú svadbu, a dostala som úlohu tortu, všetko je na mne len fotku chceli, takže foto na vrchu v rámčeku, bude dvojposchodová kocka, budú ruže, a celá torta bude bielo - zlatá, a ja vôbec neviem ako ju dozdobím myslím boky torty, či tam dám damask vzor, alebo krajku alebo nič, len zlatú stuhu, no už mesiac premýšlam a stále zvažujem čo bude naj, nechcem aby sa to moc všetko bilo, chcem jednoduchú peknú, nič prehnané 🙂 . Ako by ste ju poriešili alebo čo by ste poradili 😕

kvietocek7
7. nov 2014

@jakelina tiez si myslim,ze aby sa to dobre krajalo a bolo primerane, mas prosim ta nejaky recept na korpus pripadne cim si plnila?mozes mi tu hodit link-dik

elamaslakova
7. nov 2014

Dievčence pozdravujem vás idem popozerať čo ste vytvorili , už sa na tie fotečky teším a ja pridávam moje 3 tortičky čom robila

elamaslakova
7. nov 2014

A ešte jednu pridám , tá cestuje do Nemecka zajtra

nicoletta77
7. nov 2014

@mirinecka ja som robila bielo-zlaté srdiečko a dávala som zlatú krajku okolo neho. Kuk sem, možno sa Ti zapáči https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/marcipanove-torty-rady-a-postupy/ (asi piaty obrázok je to)

timuss
7. nov 2014

@grasie krásna torta 🙂

pipka
7. nov 2014

@kvietocek7 ja vacsinou robim mramorak a pribinak..to su najziadanejsie veci a recepty mas tu v teme c.2, marcipanove torty, recepty na korpusy a kremy...
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

citaj, hladaj 😉

kvietocek7
7. nov 2014

@pipka pozriem dakujem 🙂

timuss
7. nov 2014

pridám jednu, ktorú som robila už dávnejšie, ale nemala som stiahnuté fotky do PC...čokoláda a ja nie sme priateľky 😅

jakelina
7. nov 2014

@kvietocek7 recept jsem dávala pár stran dozadu a krém pribináček

sisika
7. nov 2014

Tak a vysledok pridavam 🙂

nika1985
7. nov 2014

baby to meno nema byt naopak ja som to uz 3x prehadzovala a stale mi to nesedi 😒

woman04
7. nov 2014

@nika1985 mne by to skôr sedelo opačne,keďže čítame zľava doprava..tam,kde je B,by som dala J a postupne hore.. 😉

@kvietocek7 ja som len začiatočník,torty,čo som robila mám vo fotoblogu,bábiku ešte nie..ale korpus ide mramorák najviac,pribinák a parížáky sú top.. 😉 ..pozri v skupine s receptami,čo ti dala pipka 😉

sticker
8. nov 2014

@nika1985 Ja by som ho nechala takto... zvrchu nech sa číta. 🙂 Ale musím sa priznať, že mi to chvíľu ako keby vadilo.... 🙂

nika1985
8. nov 2014

@sticker uz som to prerobila hodila som mu meno na sal lebo uz 5x som to skusala zhora dole a naopak a stale mmi to nesedelo nijako

sasettka
8. nov 2014

@nika1985 ja som automaticky citala Bukaj 😀 tak daj foto aj s tym salom, teraz to uz je urcite super 🙂

moje tohtovikendove torty - do cokoladovej som robila sachovnicu, vzdy si vravim, ze posledny krat a teraz to uz vazne bolo posledny krat, len nervy mam s tym 😝 jaj a skusala som ruzu z jedleho papiera, celkom fajn sa s tym robi 🙂 potom na zelanie jedna sialene farebna so zabkou a ta s traktorom je taka prazdna, bo si tam na oslave poukladaju nejake umele zvieratka ... a ja mam teraz taky pokoj na dusi, lebo na dalsi vikend som si nedaval ziadne torty, ta moja ruka potrebuje odpocinok, tak som normalne stastna, ze mam klud 😅

maca_p
8. nov 2014

@pristela ako si ich prosim ta robila? do nejakych formiciek? vyzeraju velmi luxusne 🙂

nika1985
8. nov 2014

tak tu je oprava myslim ze takto je to lepsie.

nika1985
8. nov 2014

@sasettka uz som dala ja som to z kazdej strany citala ako bukaj preto som nevedela ako to tam dat 😒

sasettka
8. nov 2014

@nika1985 teraz je to super 🙂

daja55
8. nov 2014

Pivko pre jeho milovníčku a tiež cyklistku k 60 . narodeninám 🙂 . Pribináčik a mandarinky, plus rastlinná šľahačka a maliny , spolu 6 kg.

maya30
8. nov 2014

ahojte kocky, pridavam par mojich kuskov, daka som vystavena tak idem zalahnut s malym, alebo to je tou stratenou motivaciou, s tym v poslednej dobe bojujem, neviem sa nakopnut ale tak snad to pride 😅

dagmarmustafa
8. nov 2014

@maya30 Majka, nadhera! Ten airbrush dodal tvojim dielam este krajsi rozmer!