Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
26. nov 2014

@mysiatkoo @sikag @pristela, mne je tiez jedno, ja tiez mozem aj v tyzdni, no u mna je to v tyzdni zlozitejsie, ze neviem co s detmi, takze ja to v tyzdni potrebujem uz teraz vediet, ze kedy teda v tyzdni, nech viem babku zabezpecit, bo muz ten k nim chodi len stvrtky...a to je tazko s nim sa dohadovat na iny den 😝 🙄 fuuurt frfle na vsetko 😅 🙄
a nedele tu byva vzdy, tak preto mne je nedela taka, ze to viem povedat, ze mozem 😉

ale v zasade aj buduci stvrtok mozem...ale nevim co vy? 😕 😅 😅

jakelina
26. nov 2014

@pipka děkuji mockrát 😉

timuss
26. nov 2014

ahojte dievčatá...mala by som otázku...zohnala som plastickú čokoládu Silikomart po dátume spotreby, nebude totižto na jedenie, ale na terapiu umením na psychiatrickom oddelení...skúšala som ju spracovať, len tak na skúšku, ale je dosť tuhá tá hmota, zohriala som v mikrovlnke, stále sa mi zdá ale taká tuhšia na prácu, zrejme to bude tým, že už je po spotrebe, a ako keby sa aj trošku drobila...máte s touto hmotou nejaké skúsenosti? normálne sa dá rozpracovať na takú "mäkkú plastelínu?"

katarina51
26. nov 2014

@sikag Krááásne , pekná práca 😉 😉 Tú maľovanú si robila koľko? Ja tiež túžim takú urobiť🙂. len ked robím pre nás tak akosi nestíham a vždy je to len taká rýchlovka :( :( :(

brunila
26. nov 2014

@jakelina no ale výsledek stojí za to!!Kožíšek suprový!!!!!!!! 🙂

pristela
26. nov 2014

@pipka @mysiatkoo @sikag ja som na čakačke ako sa rozhodnete, pak si skusim vybavit priepustku u sefovej a vybrat zalohu ak nejaku da 😕

pipka
26. nov 2014

@pristela cakam na vyjadrenie ostatnych o tom buducom stvrtku 😉

mysiatkoo
26. nov 2014

@pristela @pipka @sikag baby, tak ja som to nadhodila s vikendom a vyzera to relativne sxodne, tak hadam nakoniec aj radsej... stvrtok je zlyyyy termin, to uz je tortovaci osial 😀

pipka
26. nov 2014

@mysiatkoo @sikag @pristela oki, tak predbezne sa drzim nedele cca o piatej-siestej na trhoch...si volame, jo? 😉

lokalistin
27. nov 2014

Tak moja trapna benzinka, ten airbrush- to ja nebudem vediet, robilo mi to flaky-teda toto je cesta, tak mi to bolo jedno-ta mala byt flakata-dokonca som tam este chcela bielou robit flaky, ale mi to neprekrylo a tie bodky a to-to su akoze kamene 😝 , ale ked budem chciet normalne nastriekat, tak sa bojim tych flakov 😢 a uz som infarktovala pri cisteni, som ho cely rozobrala a nevedela poskladat-nastastie som nasla video na youtube 😉

Spokojna nie som, ale som taka chora, ze som rada, ze som a nemozem sa nechat vypisat, lebo v robote strasne vela roboty- ze ci nemozem robit 16- stky? haha debili 😝

lokalistin
27. nov 2014

Inac v tom dome byvam, vrchne okna su moje 😉

nicoletta77
27. nov 2014

Toto je taká rýchlovka pre manžela do roboty k jeho meninám 😎

pristela
27. nov 2014

@lokalistin wow, podla mna je super, krasne rovne, aj farby aj tie striekance, furt vravim ze sa do toho nerozumies a nevies co je pekne 😀 😀 😀 😀
a na co si rozoberala pistolku pre cistenie ? 😕 😕 😕 vsak to sa nerobiiii, to len do nadobky nalejes cistu vodu a vystriekas, pak si das trebars do pohara cistu vodu , strcis do vody koniec pistolky a pustis vzduch/cize budes robit bubliny do vody/ a tak sa ti zase vycisti ten priestor z vonka pistolky, cas je drahý a treba ho na ine mínat 😀

lokalistin
27. nov 2014

@pristela trubka, ale dakujem, ani ganaz som nerobila, reku sak cesta moze byt hrbolata 😉 ale neviem nieco mi tam chyba, zeby auta? no tie sa mi nechcelo robit- je to pre suseda, tak som nechcela brat vela penazi
a pistol? no ja zaciatocnik- som myslela, ze to musim zakazdym rozobrat a umyvat, ale mi stiskalo zadnicu, ze som to pototo hned na 1x

pristela
27. nov 2014

@lokalistin vies co tam chyba ? jeden obrubnik pred tou vlajkou , vyjazdene šmuhy od pneumatík a flaky od rozliateho benzinu a oleja na ceste :D :D ty si maska, ja fakt obdivujem torty taketo stavby, bo to nerada robim 😝

lokalistin
27. nov 2014

@pristela hmmmm no, mas pravdu,ze som sa neopytala skorej, ale flaky od oleja su,dneska som to isla odovzdat a tie stlpy sa naklanali,tak som tam naliala coko a kveclo mi aj vedla 😀 ,ale este sa chcem opytat,zajtra idem robit star wars a chcela som to tym airbrushom bud cele cierne,alebo take cierno modre, myslis, ze mi ta modra prekryje tu ciernu,ci radsej najprv modrou a na to lahko ciernou?

wewe030
27. nov 2014

Baby prosim potrebujem taku rýchlu radu... Snazim sa potiahnut tortu marcipánom.... uz wiem ze ked chcem rozvalkat potrebujem solamyl ale co mam robit ked sa mi to stale trha a nici ??? prosim poradte mi niekto ☹

jakelina
27. nov 2014

@wewe030 a čím potahuješ?? Mléčným marcipánem?? Tak to vyválej a i s tou silikonovou podložkou nebo nevím na čem válíš to překlop na dort a až pak sundej a dort uhlaď. To by se ti nemělo roztrhnout.

ikula2
27. nov 2014

@wewe030 dobre vyhnietit, nevalkaj velmi na tenucko, ked ho zdvihnes este sa ti natiahne a stensi. Kedy sa ti trha na torte?

wewe030
27. nov 2014

@jakelina
@ikula2 Valkam ho na doske ... ja newiem to mam kupowani nejaký marcipan....a začinam sa mi trhat uz pri walkani ale este sa da vyvalkat ale hned ako sa ho snazim dostat na valček tak sa mi na komplet rozpadne ☹

sikag
27. nov 2014

@pipka @mysiatkoo @sikag @pristela suhlas, nedela okolo 5-6 na trhoch, budem tam. prida sa este niekto? @mia114? ludka? sakra nejak som zabudla nicky 🙂
@katarina51 rychlovecka 2,5 hodiny aj s ciarami 🙂

sikag
27. nov 2014

@wewe030 najprv ho poriadne rozpracuj rukami. potom rob ako pise @jakelina
@jakelina krasna cista pracicka ako vzdy 🙂

wewe030
27. nov 2014

baby a neda sa to niecim zvlačnit??? ja ho mam strašne tvrdi mne sa to normalne v rukach rozpada

mariann2
27. nov 2014

kočky, nemáte niektorá link na tú špachtlu z aliexpressu?

pipka
27. nov 2014

@sikag sedi vec, tesim saaaa 😵 😵 😵 blizsie miesto stretnutia na trhoch si volame poobede v nedelu, jo? 😉 aby sme sa tam po tme nehladali 😀
pre mna poznavacie znamenie "cigánska v ruke" 😀 😀 😀

jakelina
27. nov 2014

@wewe030 namaž si ruce 100 % tukem nebo máslem a propracuj a pak vyválej třeba na nějakém kousku igelitu nebo něčem s čím to můžeš vzít a překlopit na dort.

miculienka
27. nov 2014

ahojte , potrebovala by som poradiť , idem robiť tortičku - dom , urobila som si piškótový základ v tvare domčeka aj so šikmou strechou , teraz ak to celé potiahnem a chcem dať na vrch boky strechy - že potiahnem dve oblátky zlepené čokoládou a tak to tam prilepím - krémom ? alebo ako na to , nebude mi to zliezať aj s poťahovkou , momentálne mám dilemu ale veľkú , vďaka za rady , viem, že ste iste zaneprázdnené ale aspoň nejaká rada by mi pomohla , vďaka

pristela
27. nov 2014

@lokalistin najskor modra a pak do toho cierna

lokalistin
27. nov 2014
lokalistin
27. nov 2014

@miculienka asi radsej coko podla mna krem ti tu oblatku rozmoci