Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
28. nov 2014

@lokalistin asi tak

mirinecka
28. nov 2014

@lamps nádhera, prosím ťa čo je to strieborné okolo torty?

mirinecka
28. nov 2014

a mám víkend, vôbec sa mi nedarilo, chcela som okolo damask ale mi to nešlo tak som to vzdala, lebo sa mi nechcelo byť hore do rána 😀 , ale spokojná som teda nebola, ale asi sa páčila lebo mi chcel dať kamarát o 10 Eur viacej, bo som mu dala zľavu, ale aj tak som ich nevzala, lebo keď potrebujeme tak pomôže 🙂

moicka
28. nov 2014

tak konecne dokoncene. Robila som z coko Dama pastou a poviem vam, uplny des 😠 😠 ☹ 🙄 🙄 🙄 Druha je na 50 vyrocie svadby 🙂

jorsulova
28. nov 2014

@denisak77 ta poschodova je naaaadherna, ako si tienovala? Toho tienovania sa bojim, vobec neviem ako nan ale laka ma..

lamps
28. nov 2014

@mirinecka ďakujem, to strieborné je stuha, nie je to jedlé

mirinecka
28. nov 2014

@lamps ale je krásna, ešte som takú nevidela 😉

lamps
28. nov 2014

@mirinecka je taká zaujímavá, pôvodne som chcela zlatú, ale nekúpila som ju hneď a potom ju už nemali, tak som musela zmeniť plány 🙂

ikula2
28. nov 2014

@lamps prepac som sa zasmiala 🙂 na to komente na bociana. Za mna je velmi pekny a tie kvietky su uzasneeee. A verim ti urcite je to strasne narocne praca, rodina druha praca torty a to vsetko sklbit. Ja uz teraz viem ze to nezvladnem a zostanem iba pri peceni pre nas a max. velmi blizkych... Keby to nebolo tak casovo narocne tak sa da a zas na druhej strane momentalne to robim pre svoje potesenie, ten zarobok nie je taky zaujimavy. Skus si dat pauzu a ked sa ti bude cniet po mesiaci :D zasa zacnes. Mozno staci iba oddych, proste vypnut.

lamps
28. nov 2014

@ikula2 😀 😀 😀 Ja som doma, do práce som chodila len na dohodu a to už skončilo, ale je toho aj tak dosť .... kopec vecí, ktoré treba a mm je stále buď v robote alebo v byte. Takže deti, krúžky učenie ..... je takmer všetko na mne a riešili sme také dosť nepríjemné veci, ktoré mám akosi problém predýchať. Pečenie je mojou radosťou, neberiem si toho veľa, nemám na to ani čas a ani priestory. A veľmi ďakujem za pekné slová

pipka
28. nov 2014

@lamps ja mam taku istu stuhu aj na tej krtkovej, len som ju na uzsie zostrihla a spojila zltu a oranzovu 😉 mna uplne dostali tieto stuhy ked som to u nas v galanterke zbadala 😉
som hned nakupila asi v 6 farbach 😀 😎

lamps
28. nov 2014

@pipka u nás mali jeden ks zlatej, zelenú a striebornú 🙂 je mi jasné, že máte lepšiu galanterku a u nás ju mali v papierníctve

hrablica
28. nov 2014

Prvá má 1,5kg mramor korpus, jahodová plnka s bielym jogurtom a druhá 4kg mramor korpus, čokoládová plnka s banánmi 🙂

ikula2
28. nov 2014

@lamps jaj dni ked mam mat doma aj deti aj manzela a piect, vsetko naraz, ach to poznam pohroma 😀 😀

muffinka8
28. nov 2014

@lamps Asi bol ten korpus príliš šťavnatý a ona nebola zvyknutá na taký luxus 😀

lamps
28. nov 2014

@muffinka8 😀 😀 😀 ja by som rada okoštovala od nej obyčajnú bublaninu

denisak77
28. nov 2014

@jorsulova dík,tieňovať neviem ani ja nejak odborne,to len tak hocijako striekam airbrushom a ako sa podarí tak je,neviem to poriadne a tiež by som chcela vedieť.Keď chceš menšie miesto striekať tak ja striekam najmenším strekom a veľké plochy najväčším.Inak ti neviem poradiť,musíš skúsenejšie osloviť.

zanett18
28. nov 2014

@lucula73 ved to...bola malinka...preto som sa pytala, ci niekto robi aj taketo male torticky a ako to potom naceni 🙂 lebo 3kg kvetinac by bol asi uz velky 🙂 ...ja menšie než 3 kg nerobím 🙂 takze ked niekto bude chciet tak jedine 2 poschodia..spodne poschodie obycka torta a na tom kvetinacik...to sa asi viac oplati (aspoň pre mňa) 🙂

pristela
29. nov 2014

holciny v rychlosti pridavam a idem makat dalej 🙄

pristela
29. nov 2014

@lamps aaach, ty ked urobis tie gerbery mas ich take naaadherneee, ja som ich urobila uz niekolko a vzdy som ich vyhodila co boli nechutne 😝 , si mistr 😵 😵 😵 😵

lamps
29. nov 2014

@pristela jáj, dievča sladké ďakujem ti 😵 😵 😵 😵 ja ich robím veľmi rada, lebo sú rýchlo hotové a nemusím ani drôtikovať. Tento týždeň na to fakt nebol čas a teta, ktorá objednávala tortu sama nevedela, čo chce 😀 😀 😀 a tie tvoje tortušky .... aaaaaaaaaaaaaaaaaach, všetky krásne a kocúrik má nádherný trošku škodoradostný výraz v tváričke 😵 😵 😵 😵 😵

mysiatkoo
29. nov 2014

jeeej, kolko veselyx a krasnyx pribudlo... aj som mala vypisane komentare, ale uz by som sa len opakovala

@pristela @pipka @sikag baby ja to zajtra nedam ☹ voslo mi do toho nieco dolezite, co nemam na kedy inokedy presunut, tak si dajte jeden punc aj za mna!!!

naryxlo vcerajsia a docitam asi az .... niekedy...

jenie123
29. nov 2014

Ahojte kocky.. Nádherne torticky.. Paráda..
Ja pridávam svoje, ešte jednu na zajtra a hotovo.. 🙂🙂

jenie123
29. nov 2014

@mysiatkoo uzasnaaaa.. 🙂

adrika202
29. nov 2014

ja tento týždeň len jedna víkendovka ,nadiktovaná ... pokukám vas neskor 🙂 nemám mini dítko doma tak neviem čo zo sebou skor 😀 😀 idem užívať 😀

pristela
29. nov 2014

@mysiatkoo @pipka @sikag baby pripajam sa k Mysiatkoo a tiez nedojdem , pocitala som 😀 😀 😀 a tie divne farebne papiere povedali ze este ee 😠

sikag
29. nov 2014

@mysiatkoo aka krasna tema 😀 😀 😀
@pristela @mysiatkoo som nevedela ci da "like"na tu nepritomnost 😀 😀 skoda... sak vianoce trhy este trvaju, tak sa este stretneme. Ja som este chora tiez.... tak teraz neviem, kaslem jak tuberak 😖 @pipka mozem ti to doniest cez tyzden? asi pojdem do mesta, uz mam opravene auto 🙂 mozeme dat trhy o par dni? nie som vooobec fit 😖

sikag
29. nov 2014

a este moja torticka 🙂 prijemna tema "ovocie zelenina"

sikag
29. nov 2014

@lamps ta chryzantemova je genialna!!! nestracaj nervy, mas prekrasne toticky!

lamps
29. nov 2014

@sikag ďakujem, ja to rozdýcham a ide sa ďalej

Inak dievčence prišli mi žiadosť o priateľstvo na fb, ja neviem podľa "civilných" mien, kto to je 😕 neboli ste to niektoré odtiaľto?