Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
29. nov 2014

@maya30 jednoznacne zdvihni ceni 😉

tak ako nam mysiatkoo na stretku hovorila, neda sa uctovat od kila, uctuj od narocnosti 😉
ja davam orientacnu sumu za kilo, ale zaokruhlujem si podla toho aka je torta...bo ine je s oplatkou a ine ak modelujes 8 mimonov velkosti 3 cm 😝 😝 🙄 sak mna by odviezli, keby som len jedneho spravila takeho prtaveho..a ne este dvoch ...a formula a sova a tolko angry birdov...atd atd 😝 😅

vaz si sama seba, bo zdravie mame len jedno! 😉

lamps
29. nov 2014

@maya30 odo mňa chcela nedávno jedna pani tortu obsypanú kvetmi, všetky boli na drôtikoch, napísala mi dlhokánsku správu ako si tortu predstavuje, potom mi ešte volala, či som všetko pochopila ako treba, patrične som jej vysvetlila, že výzdoba tej torty je náročná na čas a povedala som jej, že cena za takúto tortu bude vyššia a vieš čo sa stalo? zrazu jej stačila obyčajná výzdoba a skonštatovala, že tam chce čo najmenej drôtov 😀 😀 😀 😀 😀

mimcak
29. nov 2014

Tak babenky pridávam svoje. krstinové modrú som už takú robila,chceli to isté.a jasné baletka podľa Žanet no snažila som sa ako sa dalo ksychtík bol prerábaný najmenej 6x 😝 ,ale mrzí ma foto tortičky ,lebo bolo zamračené tak foto 😝 😝

sasettka
29. nov 2014

@maya30 ta formula vyzera uplne ako ozajstna 😕 aj mimoni nenormaaalni... proste kazda torta skvost, cotipoviem 😅 ved aj ja som sa s tym lietadlom hrala pekne dlho 😒 a nebolo z toho vysavaca vela odpadu? a ta vec napravo, to je co, obalena tatranka a rolka od kuchynskych utierok? 🙂)) ta poschodka sa vazne dobre robila, preto som tam ani nic nemenila, proste 4 farby a ficim 😀 😉
@jakelina @pipka diky babulky, uz dlho som sa na ten hrasok chystala, konecne som sa dockala 😅

nika1985
29. nov 2014

Ahojte pernickarka som mna nebude ale tak aspon nam to tu vonia ten kostolik som darovala a ostastne budem robit az ked baby vyzdraveju a nebudem k nim odbiehat kazdych 5 sekund

mimcak
29. nov 2014

Nebudem zvlášť každého menovať,ale nádherne tortišky ste popridávala. 😵 😵 😵 😵

mimcak
29. nov 2014

Inak babenky cez týždeň som nestíhala tu písať.Ale v pondelok som mala zvláštny telefonát. Pani mi volala slušne sa predstavila a pýtala sa ma či pečiem sacherové torty ja,že nie také nepečiem a ona potom či robím čokoládové ,lebo otvára prevádzku a chcela aby som jej piekla. 😕 Ja som si hned spomenula nato čo ste tu písali o tej ralácii tak som sa hned radšej vyhovorila. Ešteže začala s tou sacherovou a nie čokoládovou. 😀 😅 😅 Ja neviem možno jej dal niekto známy číslo,lebo mám pár zákazníkov podnikateľov,ale v tej chvíli ma to vystrašilo.Nebolo mi všetko jedno.

maya30
29. nov 2014

@sasettka z vysavaca bol trochu odpad z korpusu, ako som ho tvarovala vpredu do spice, plnila som to rovno do takeho tvaru ako vidis, prave aby som nemusela zrezavat aj z plnky... hlavica je 1x plnena torta, je to vacsie ako tatranka a rura je vytvrdnuty smartflex (na rolke z alobalu )

maya30
29. nov 2014

@mimcak ty sa cudzich nepytas odkial maju cislo ? Ja si niekedy pripadam ako FBI 😅 "od koho mate cislo, kto vas odporucil "...atd. az je to mne samej trapne, ale bez toho sa dalej nebavim...

lamps
29. nov 2014

@mimcak ja sa tiež pýtam odkiaľ majú na mňa číslo. Raz sa mi stalo, že mi dotyčná nechcela povedať ako sa dostala ku kontaktu na mňa, odmietla som ju s tým, že pečiem len kamarátkam a rodine

sikag
29. nov 2014

@maya30 ten kocur je GENIAAAALNY! vsetky palce hore majka. vidim ze pocet toriet na tyzden sa prudko zvysuje xixi. chces vacsie torty? zniz cenu 😉 ....len robim zart 😉 vsetky torty uzasne, neviem ktoru mam viac chvalit. ale ta formula je kupovana ci? 😉

sikag
29. nov 2014

@pipka tak to som rada ze mas s kym ist... mozno sa nakoniec utrhnem lebo uz potrebujem volnoooo ale ten kasel.... no neviem. keby nieco volam

sikag
29. nov 2014

@sasettka krasny hrasok 🙂 ukladam 🙂 vsetky torticky krasne
@mimcak pekne torticky, ta baletka je super!

pipka
29. nov 2014

@sikag oki, mobil mam pri sebe, ak by cokolvek volaj 😉 ja potom muza poslem s deckami domov a ja tam ostanem 😉

mia1111
29. nov 2014

@maya30 - waaaaau, naaaadherneeer tortičky 😵 😵 😵 , prosím Ťa, akú farbu si použila na tretiu tortičku - torta aj kvet je rovnakou farbou? Ďakujem 🙂

mia1111
29. nov 2014

@jakelina , @lamps - ďakujem babulky 😵 a aj vám ostatným za páčitká 😵 😵 😵

svetlo55
29. nov 2014

Ďaľšia do zbierky 🙂

lokalistin
29. nov 2014

@pristela jeeeeeeeeej

lokalistin
29. nov 2014

@maya30 genialne

lokalistin
29. nov 2014

@maya30 ja kazdemu hovorim, ze zacinam od 40€, pod 40€ nerobim, ale zase ja som taka blba, ze potom vsetky robim za 40€ 😉

lokalistin
29. nov 2014

Moja dalsia, v skutocnosti bola ta farba krasna, fakt sa mi moc pacila, ale ani jedna fotka neni dobra. A co som zas urobila? Upchala som si trisku, neslo to umyt nic, musela som vymenit, este, ze mam 3. chcela som pouzit tu rainbow dust ciernu perletovu a vsetko to upchalo. Potom ked uz bolo vsetko hotove som to rozobrala a nastastie sa to vycistilo-no uvidim ci pojde nabuduce, len to pismo sa mi nepaci, ale no co uz. Zabudla som kupit olej, tak som na gulu vyskusala Majkin recept z celych vajec a velmi dobry @jakelina dakujem
Fotky vam davam s bleskom, bez blesku, v noci, cez den zakazdym ina farba a ani jedna neni, ako v skutocnosti

mimcak
30. nov 2014

@maya30 ,,
@lamps no baby veru,že som sa nepýtala kto odporúčal. Ja som vtedy aj čakala so synom u lekára a ked mi aj povedala o tej prevádzke tak som sa jej chcela čo najrýchlejšie zbaviť. A pravdupovediac aj ked sa pýtam od koho majú číslo tak aj tak koľkokrát nikdy neviem,lebo už je tolko zákazníkov,že si priezviská vôbec nepamätám.

maya30
30. nov 2014

@sikag tsss 😝 jasneee, vsetko kupujem, si nevedela ? 😅 ale tu monsterku som zato celu rucne usulala aj s kreslom 😀

jakelina
30. nov 2014

@lokalistin dort dokonalý 😉

jakelina
30. nov 2014

@maya30 a vlasy jsi jí napíchala svoje vypadané?? 😀 😀 😀

maya30
30. nov 2014

@jakelina ako inak... 😀

maya30
30. nov 2014

@mia1111 ruzu som farbila kvapkou hnedej gelovky RD a do potahu som dala k hnedej aj stipku ruzovej a cream, ale akosi to vobec nevidno 😅

maya30
30. nov 2014

@lokalistin neskusala si fotit niekde vonku ? inak velmi je pekna ta tmavomodra, ten dymovy efekt sa mi paci, ale odfotit to, je umenie

mirinecka
30. nov 2014

kočky ako by ste potiahli podkovu, ako okrúhlu alebo si vyvaľkať obdĺžnik?

lokalistin
30. nov 2014

@jakelina dakujem
@maya30 neskusala som vonku, byvam na tretom bez balkona a asi by susedia na mna kukali jak na vadasku, keby idem do spolocnej zahrady fotit tortu a pri mojom stasti by som ju na tretie uz asi bez zraneni nedoniesla nazad 😉 a nemam ani poriadny fotak, vsetko fotim mobilom, ale niekedy fakt super odfoti, ale toto ani za svet nechcel