Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
30. nov 2014

@maya30 ďakujem, nádherné odtiene sa Ti podarili 😵

jakelina
30. nov 2014

Slaďulenky, přeji krásnou první adventní neděli 🙂 😉

moma
30. nov 2014

Dievčatá mám takú primitívnu otázku. Ako pripevním vymodelovaný vláčik na tortu? Keď ho nechám vytuhnúť, pojde mi tam zapichnuť šparadlo? Či to bude držať aj jedlým lepidlom?

maya30
30. nov 2014

@jakelina aj tebe Majka, s detmi dnes vyzdobujeme vianocny veniec nad krb, vytiahla som sijaci stroj, tak mame pravu adventnu atmosferu, deti z toho maju obrovsku radost, ze robime nieco spolu 😵

jakelina
30. nov 2014

@maya30 to je krásné. My jsem byli na rozsvěcení vánočního stromečku u nás na dědině a tam bylo fajn. Je to takové jiné, než ve městě, žádné velké strkanice a tak. Sice tu nemáme žádné trhy, ale je to takové pospolité, jak se všichni známe. Já dělám vánoční výzdobu na stůl a peču první dva druhy cukroví na vánoce. 😉

mysiatkoo
30. nov 2014

krasne adventne nedelne oddyxovanie baby... dakujem za komentare vsetkym a pridavam este 2 co sa tohto vikendu zrodili. Uzila som si to tentokrat - konecne torticky bez podob na nejaku konkretnu postavicku 😵

pristela
30. nov 2014

@mysiatkoo jeej ta posledna je uuuzasna, uplne inak to vypada ked je ta torta malinka, mne taku malu neobjednal este nikdy nikto , kazdy potrebuje velku 😝

mysiatkoo
30. nov 2014

@pristela ta je ta stredna velkost co robim, nie malinka 18tka ale cca 23cm 😝

mimcak
30. nov 2014

@mysiatkoo oooo tie su rozkošné.Nádhera. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

adrika202
30. nov 2014

@mysiatkoo sak to je potiahnuty polystyreeeeen tie tvoje torty 😀 😀 dokonalost na piatu 😀

muffinka8
30. nov 2014

@mimcak @maya30 ja zas nepoznám skoro nikoho komu pečiem, aj keď poväčšine sú to už taký čo sa vracajú alebo potom ich rodina. A ja zas nekomunikujme cez mobil, výhradne cez net (FB).
A teraz mi ešte povedzte, že keby náhodou normálka prišla kontrola, akože u vás objednajú tortu a prídu si po ňu a vtedy na vás vybalia že bloček a podobne. Tak ako čo môžu spraviť? Dať mi pokutu alebo čo? Veď nevedia poriadne ani moje meno, ani nič a ja nie som povinná sa im legitimovať. Poviem že bloček nemám, vezmem im tortu a pošlem dovidenia 😅 Možno sa blbo pýtam, ale nejak tomu nerozumiem.

pipka
30. nov 2014

@mysiatkoo rozkosneeeeeeeeeeeeeeeee 😵 😵 😵

my sme dnes boli na tych trhoch, ale teda pocasie nic moc 😠 ☹ dufam, ze ked pojdeme nabuduce tak bude krasne snezit 😵 to je uuplne ina atmoska 😎 😉

nicoletta77
30. nov 2014

Ahojte žienky. Chcem si pod stromčekom nájsť peknú knihu a chcela by som si objednať nejakú od Alana Dunna alebo Scota Clarka. Majú krásne knihy ohľadom výroby kvetov. Ja to potrebujem krok po kroku sa naučiť a trošku skrášliť moje výtvory 😎 . Máte od nich nejakú? Ak áno, ktorú by ste mi odporučili? Poprípade aj od iného autora.

mysiatkoo
30. nov 2014

@adrika202 😀 😀 😀 neviem ci by sa mi xcelo polystyren do cokolady balit 😅 a dakujeeem za vsetky pismenka aj tie tlacitka pacitkove... tento vikend sa z torticiek ozaj tesim 😵

muffinka8
30. nov 2014

Tohtoročná predposledná.
A baby, ozaj už neberte cenu od kila. Ja mám stanovenú min. sumu za malú 16cm tortu a za strednú 22cm a podľa náročnosti sa to navyšuje.

matomi
30. nov 2014

Ahojte, dievčatá ďakujem vám za túto stránku. Dá sa od vás veľmi veľa naučiť. Stále žasnem ako stíhate popri práci a deťoch ešte aj tie svoje nádhery piecť. Aj spíte niekedy? Klobúk dole pred vami. Ja som zas po nejakej dobe jednu uplácala. Ale celá sobota v ťahu. Ale veľmi zahreje pri srdci keď sa tortička páči. 🙂

dagmarmustafa
1. dec 2014

@mysiatkoo neskutocne su tie tvoje torticky! Top.Ja som ostre🙂)) torticky na teraz vzdala-nevladzem casovo:((((No potrebovala by som to raz "live"vidiet...potom by to hadam šlo🙂

jakelina
1. dec 2014

@muffinka8 zlatko z čeho máš to průhledné za tučňáky?? Děkuji 😉

muffinka8
1. dec 2014

@jakelina roztopené cukríky "Větrovky"

mimcak
1. dec 2014

@muffinka8 ked ja zas dávam číslo,lebo nemám čas stále na internet či niekto ničo nenapísal a tak a kedže bývam na dedine a dosť zložito sa ku nám dá trafiť tak dávam číslo a poprípade navyigujem ak niekto nevie trafiť. 😀 😀 😀

mimcak
1. dec 2014

@muffinka8 Tu tvoju tortičku som obdivovala už na FB,ale ja tam už radšej nekomentujem,lebo potom chcú odomňa to isté. 😠 ,ale niekedy sa pozabudnem. 😅

muffinka8
1. dec 2014

@mimcak ja až na konci, tesne pred vyzdvihnutím. Lebo ja neviem tieto veci riešiť cez mobil, proste potrebujem čas na premyslenie, odpoveď a tak.

muffinka8
1. dec 2014

@mimcak 😀 😀

jakelina
1. dec 2014

@muffinka8 děkuji, já už to dělala z bonbonů, ale byly modré, tak musím kouknout pro průhledných. 😉

muffinka8
1. dec 2014

@jakelina ja som chcela modre ale nasla som len tieto. Kto vyraba modre?

sikag
1. dec 2014

@muffinka8 bombove su tie lady z cukrikov! to si nejak vytahovala spajdlou ked boli roztopene? mne sa take zatial nepodarili 🙂 dalsi pokus pri ladovom kralovstve 🙂
@mysiatkoo krasne krasne, tie podnosy to super ozivia, tesim sa ze si na ne presla 🙂

muffinka8
1. dec 2014

@sikag ano, hned ako som to vybrala z rury tak spajlou som zamieaala aby sa stratili bublinky a povytahovala kraje.

sikag
1. dec 2014

baby idem po radu, ked robite tortu s coko mantinelmi s ovocim nahusto na navrchu 2 poschodia, zalievate aj ten vrch cokoladou, alebo to nechate take hole? ak sa to zalieva tak ako na to, naprv spravim komplet spodok a komplet vrch a potom to na to nejak prenesiem? diky za tip

jakelina
1. dec 2014

@muffinka8 já ti už nevím co to bylo za bonbony, dělala jsem to před rokem a fakt si nevzpomínám, taky byly větrové, ale značku nevím. 😲 😲 Tehdy jsem nakoupila asi pět balíčků různých bombonů, některé ty obaly nejsou průhledné a houby je vidět, jaké jsou uvnitř barvy, tak jsem rozbalovala a jenom jedny šly použít 😀 😀 Kupovala jsem to v Globusu, tam mají asi největší výběr.

sikag
1. dec 2014

a este jedna vikendovka