• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@pristela Krááásne tortičky! Tá sovičková je úžasná... ako robíte tú plnku- karamel paríž? :slight_smile:
3. jan 2015 o 23:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kocky.. Ja vás všetky moc obdivujem, ze ste aj cez sviatky vypekali.. Ja som si urobila voľno, 23- ho som dokončila posledné a hor sa sviatkovat.. Po sviatkoch na hory a prvá torta má čaká 6-teho.. :slight_smile::slight_smile::slight_smile: už som ten oddych potrebovala.. Toto sú moje predvianočné..
3. jan 2015 o 23:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (41)
@pristela máš môj obdiv.. Si vážne superzena.. :slight_smile::slight_smile::slight_smile::slight_smile:
3. jan 2015 o 23:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Už som tu dlho nič nepridávala, tak aspoň za posledný mesiac... :slight_smile:
3. jan 2015 o 23:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (38)
@lenkapristas moje nervy , dufam ze si mi nevykala a len to adresovala pre nas tu vsetky :grinning: :grinning: karamel pariz, to moje pomenovanie, pretoze sa to robi presne tak isto ako pariz, cize skaramelizujem na sporaku krystalovy cukor/zial vahu/pomer ti nenapisem , kedze to robim od oka :frowning2: / a do neho poooomaly vlievam smotanu na slahanie , stale miesam az pokial sa to "nespoji" da sa to pak vychladit, naj na noc do chladnicky a potom sa vyslaha do tuha/ +stuzovace, nemusia ale moze byt/ ked je noc malo dlha :grinning: strkam to do mrazaku na par hodin/tiez od oka, mrkam na to kedy uz je ladovo vychladene/
3. jan 2015 o 23:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Nieee, nevykala som, to sa len tak stalo-omylom.... :slight_smile: A ďakujem za radu, karamel. plnka, musí byť úžasná skúsim ju pri najbližšej príležitosti...
4. jan 2015 o 00:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimcak @pristela babuľky ďakujeem :dizzy_face: :dizzy_face:
žanetka, ja smekám pred tebou už zasa raz, nielenže dokonale premakané nádherné kúsky, ale ten tvoj časový menežment a rýchlosť.. :astonished: :astonished: :astonished: . ja keď si predstavím, že kuraťu som venovala asi 4 hodiny /prerábka na sedáka + krpaňa mi odkusla z hlavy :stuck_out_tongue_closed_eyes:/, a potom som asi 3/4 hodiny ganážovala /asi som mala splín alebo čo, neviem, prečo mi to trvalo tak dlho :zipper_mouth: / a nakoniec 4 hodiny poťahovanie a zdobenie /migréna, zle mi bolo, len so stuhou a mašľou som sa hrajkala vyše hodiny/, kde je ešte pečenie a plnenie, no sa môžem ísť zahrabať :zipper_mouth: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. jan 2015 o 06:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela děkuju moc mi to potěšilo :slight_smile:
4. jan 2015 o 08:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,je tu niekto z okolia Hrubej Borse,kto by mi vedel upiect tortu na bud.tyzden.Dakujem pekne za odpovede
4. jan 2015 o 09:44  •  čaká bábätko, termín má vo februári 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@grasie no lenze ty si sa s tym mohla vyhrat do sytosti , ja ganache obchadzam, par veci mi na nej nevyhovuje, tak uz ma ani nelaka , uz som dosla na to ze take hrany urobim aj obmaslovanim , len keby bol cas a chcelo sa mi. no a je jasne , ze ked mas pod nozkami furt malu robi sa tazko, moji uz su vycviceny, i ked najmensi to ma na salame a aj tak stale nieco chce :grinning: som musela medzi robotou "bouling" hrat na boxe s nim , ale stastie len dve kola :grinning: a to tvoje kura :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: je neskutocneeee, ja ked nieco nove a podla obrazku modelujem tiez mi to trva hodiny :rolling_eyes: :rolling_eyes:
4. jan 2015 o 09:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela jee diky , no ja až taka spokojna s nou nie som .. mne pride taka bachrata tučná :grinning: :grinning: nabuduce už viem kde ubrať aby vyzerala realnejšie :slight_smile: a teda nie je to také ťažké ako sa zdá :grinning: a ty by si ju dala ľavou zadnou a s prstom v nose :grinning: :grinning: :grinning: to tvoje vražedné tempo poznáááám :slight_smile: ja si vždy po takom maratone poviem že som sa s tými tortami neserinkala tri dni ale za par hodin hotovo :slight_smile: aj ked teda nechapem tvoje kvety za taký krátky čas ,tak ale ty si nadžena tak to ani nepochopííím :grinning: ja ked mám len dve torty na vikend tak mi trvaju dlhšie ako 6 kusov spraviť bo sa tu mocem ako nezdravé húsa a šak máám kopec času to stíham ,a sumasumárum strávim pri tom tolko isto ako pri 6 tich tortach a ja teda aj ganažujem ,ale mne sa to lubi a ide mi to už celkom rychlo a teda pači sa mi to na tom že ta torta je hned hladka čo som ja teda maslom nikdy nedosiahla :grinning: :grinning:
4. jan 2015 o 10:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Prosím vás, ktoré máte skúsenosť :fearful: mám robiť svadobnú tortu na začiatok júna a potrebujem vedieť, či vydrží pribináčková plnka v 3 poschodovej torte niekoľko hodín na stole. Teda či sa nejak nepokazí (plnená by bola štvrtok alebo piatok).
4. jan 2015 o 12:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adrika202 joooj , presne ako pises :grinning: :grinning: :grinning: mne aj jedna torta trva ako keby som robila 6 :D preto mam radsej viac ako menej, bo sa tu len motkam , presne ako pises,vsak mam casu a casu :grinning: :grinning: :grinning: a ja mam v pracovni teraz takuuu zimu , co tam nechodim robit :stuck_out_tongue_closed_eyes: takze ked tam robim kvety su v momente vytvrdnute :grinning: :grinning:
@muffinka8 vydrzi
4. jan 2015 o 12:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela ale ja som dala len čistý pracovný čas, vôbec nerátam, že som odbehovala riešiť spolubývajúcich :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale tak rátaj, za ten čas, čo si ty dala 6 kusov, ja ledva 1, matika nepustí, si proste king :slight_smile:
4. jan 2015 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@grasie :grinning: :grinning: :grinning: vsak ked mam jednu tortu tiez mi trva casovo tolko :grinning: :grinning: tiez vravim , ze matika nepusti :grinning: :grinning: ale toto boli lahke torty nic narocne, inak by som to jasne ze nedalaaaaaa a ani to neodporucam robit, bo toto by nevydrzal castejsie nik :confounded: ale uz chapem tie super zeny co maju xy tort na vikend a v pohodke stihaju :wink:
4. jan 2015 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mamina1978 mohla by som poprosit presny recept...ja niesom ziadna tortickarka a alechcela by som to skusit pre moju malu slecnu.Este sa chcem spytat ten modry marcipan sa da kupit alebo ako to docielim s tym potahovanim a vobec s marcipanom ja nemam ziadne skusenosti ale rada by som skusila ak by mi niekto v tom pomohol ako na to...dakujem pekne
4. jan 2015 o 13:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela prekraasne :dizzy_face:
4. jan 2015 o 14:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@grasie ten tweety je uplne uuuzasnyyyyy :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
4. jan 2015 o 14:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojtě děvčata. Moc děkuju za všechny páčítka. Přidám nějaké poslední. Ten k 1 roku byl pro mého vnoučka. Takže foto i s oslavencem :slight_smile: . Poníkový dort jel až do Varšavy cca 700 km :stuck_out_tongue_closed_eyes: , a potom ještě na 10 dnů do mrazáku :fearful: Ale tak si to přáli a poslali foto předlohu.(platila česká babička :grinning: ) Někdy si myslím, v jakém stavu asi dorty dorazí :frowning2: . A ještě story k dortu : 2 hodiny jsme v mrazu a potmě,( jen s baterkou) marně pomáhali majiteli otevřít auto, kde si uložil dort i s klíčema :grinning: .Dopadlo to tak, že přivolaný kamarád odskočivši si z podnikového večírku - takže ovíněn, nepřiměřenou silou vzal za sklo a ono div se ruplo. :sweat_smile: V tu ránu se dort asi o 5000 kč prodražil :grinning: .Takže jsme vytvořili kartonové okno a pán odfrčel směr Polsko :grinning:. A dort měl svojí klimu :grinning: :grinning:
4. jan 2015 o 15:27  •  9 detí  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (41)
Moja prvá v tomto roku, svadobná 11,5 kg, pribináčik s ovocím, čokoládová a citrónová plnka :slight_smile:
4. jan 2015 o 15:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (42)
Prvá 2015 :slight_smile:
4. jan 2015 o 17:42  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (30)
Ahojte neporadili by ste mi ako ozdovit takuto tortu,ale niaku fotku na inspiraciu? dakujem velmi pekne
4. jan 2015 o 19:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte sikovnice, kedze som s pecenim na objednavku skoncila, dufam ze len docasne, uz bude tych mojich torticiek podstatne pomenej, ale na sviatky sme prisli na dlhsie na svk, tak ma hned zamestnali :D a utorok ma este jedna caka :D, tu čokoladovu som robila prvykrat takto,predtym som klasicky polievala tortu, tak aj to tak vyzera, ale nabuduce sa posnazim viacej :D
4. jan 2015 o 22:03  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (42)
@pristela ďakujem
4. jan 2015 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka ďakujeem :dizzy_face:
5. jan 2015 o 07:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pppeeetttaaa Ta maša z madvedom ta je pekná,aj mňa čaka na februar ,len neviem ako to bopadne tie postavičky si si sama modelovala
5. jan 2015 o 08:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte zienky, vsetko dobre v Novom roku, vidim ze ste to tu uz rozbehli, ja zatial tak pozvolne :slight_smile: co mi vobec nevadi, pretoze robit aj s detvakmi za chrbtom je o drzku :stuck_out_tongue_closed_eyes: Zatial len tieto dve, skusala som novu silionku, som si to lahsie predstavovala, ale nakoniec som na to prisla :sweat_smile:
5. jan 2015 o 08:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (58)
@maya30 naaadhera :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
5. jan 2015 o 09:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maya30 čistá kráááááááááááááááááááááááááása :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
5. jan 2015 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Holky, hladam , hladam ...nevideli ste niekde cierny kosicek na muffinky tie mensie priemer 35mm? alebo ruzove?
5. jan 2015 o 11:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok