Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

haannka
13. jan 2015

@lamps odpadla som..... su prekraaaaaaasni...fakt nadhera

maca77
13. jan 2015

@lamps úžasnéééééééééééééééééééééééééé 😵 😵 😵

pristela
13. jan 2015

@abriela no teda neviem ale ake tiramisu si robila 😀 😀 😀 ak klasicke s piskotami tak nie a ak ako torta /korpus+plnka+korpus / co je vlastne bezna torta tak ano obmaslovat 😀

@lamps aaaach , zboznujem tvojr postavicky, uplne ze naaadherniš

ikula2
13. jan 2015

@pristela prosim ta mas niekde aj recept s pomerom aky pouzivas na korpus??

mimcak
13. jan 2015

@lamps jeminenku tak tie su perfektné milunké,ved čo iné sa dalo od teba čakať.

evicaka
13. jan 2015

@lamps tak toto mi vyčarilo veeeeeľký úsmev na tvári.... ďakujem 🙂 🙂 🙂

jorsulova
13. jan 2015

Baby mam na predaj magic decor hmotu na jedle krajky, ak by ste mali zaujem napiste. Len na dve krajky som z nej odsypala.

lamps
13. jan 2015

dievčence strááááááááááááááááááááááášne moc ďakujem za slová chlály 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 juj a netuším, čo si @mimcak čakala, ja ti iné potvorky neviem a @evicaka dúfam, že aj deťúrence sa budú z nich tešiť

abriela
13. jan 2015

@pristela Chystam sa korpus, plnka, piskoty, plnka, korpus. Mam ulozeny recept, kde okolo torty nareze dalsi korpus a az tak potahuje. Ty si vsak odbornicka, takze dakujem. 😵 😵 😵

pristela
13. jan 2015

@ikula2 robim recept ktory je v dvojke teme pod nazvom mramorovy , len davam don menej cukru /krystaloveho/ a menej oleja

pristela
13. jan 2015

@abriela 😅 😅 oooch odbornicka ne 😅 ja robievam tiramisu casto, aj tento vikend mam jednu tiramisu , a teda ak mas tak ako pises tak staci len obmaslovat teda aspon ja tak robim , plnim zvacssa 2-3x plnku , aaaale tym dalsim korpusom okolo nic nepokazis, skor naopak nemusis sa bat ze ti bude plnka vyliezat atd atd 😉

veronkaj
14. jan 2015

@pristela ďakujem tak to je teda rýchlovka no skúsim toto ja sa s tým piplem, že nech je našlahaný a toť

veronkaj
14. jan 2015

@mimcak ďakujem Vám žienky skúsim to teda šup šup tým, že je tam veľká misa po 3 vajíčkach na plát sa mi tam neoplatí šlahať a tak skúsim aspoň z 5 tich . dakujem moc

pipka
14. jan 2015

@lamps neda mi to, ale musiiiiim ta aj tu pochvalit 😀 😀 😀 😵 😵 😵 naaadhera 😵 😵 😵

matamisi
14. jan 2015

@lamps odpadla som s tvojich postaviciek... ty si ina macherka 😵 nieco nadherne 😵 😵 😵

mimcak
14. jan 2015

@lamps jaj ja som to nemyslela v zlom,ale tak ,že sa nedalo čakať nič zle,že urobíš,ale že budú s tvojím rukopisom jedna krajšia ako druhá. 😵 Asi som to blbo napísala sorač. 🤐 Ved su nádherné a aj som si uložila . 😵

evala777
14. jan 2015

@lamps neskutočnéééé, krááása 🙂 🙂 🙂

grasie
14. jan 2015

@lamps úžasnéééééé 😵 😵 😵

jakelina
14. jan 2015

@lamps už jsem obdivovala na FB, jsou všechny sladké. 😉

halienka
14. jan 2015

Ahojte babky, taká blbá otázočka: Keď pečiete korpus v ráfiku ako dávate dole na plech papier na pečenie? Totiž štve ma, že keď ho len tak položím pod ráfik samozrejme s nejakým presahom, tak ten ráfik všade úplne presne neprilieha na plech a cesto kým sa stihne zapiecť mi na niektorých miestach kus vytečie. Keď som skúsila dať papier do ráfiku tak, že som ho vystrihla o nejaký 1,5 cm väčší a vsunula dovnútra tak aby teda nemohlo cesto podtekať, tak samozrejme bol papier navlnený a naupiekol sa mi tam na tom mieste kde bol ten 1,5 cm okraj pekný rovný korpus s hladkou hranou. Tak len tak či náhodou nemáte na toto nejakú lepšiu techniku? Ďakujem 🙂

jakelina
14. jan 2015

@halienka já dávám na alobal a jenom zahnu, těsto z toho jde dobře odlepit, nemusí tam být papír

halienka
14. jan 2015

@jakelina vôbec nedávaš už papier na pečenie na ten alobal?

lamps
14. jan 2015

@mimcak veď ja som to v zlom ani nepochopila (tu pri písanej komunikácii je niekedy ťažko napísať presne to, čo chceme povedať) preto som napísala, že odo mňa sa iné, ako tie moje potvorky ani čakať nedajú lebo ja iné jednoducho neviem. Nech sa snažím ako viem, inak tú postavičku neušúľam 😀 😀 😀.

Ešte raz mooooc ďakujem za pochvaly 😵 😵 😵 😵 😵 😵 a už ma toľko nechváľte, aby som nespyšnela 😀 😀 😀 😀

timea7
14. jan 2015

@lamps to úúúúúžasnéééééé!!!!! to by som nezvládla ani do dôchodku.

jakelina
14. jan 2015

@halienka ne, krásně to jde sloupnout a nemusím vystřihovat kruhy 😀 😀 Ale klidně můžeš vystříkat Carlexem, aby ti to šlo ještě líp

gelinka75
14. jan 2015

@halienka ja tiez davam len alobal pod rafik a zvonka zahnem aby obopinal formu, netreba uz ziadny papier

lirio
14. jan 2015

@halienka na konci článku je video ako "obaliť" ráfik - http://www.prozeny.cz/recepty/recepty-a-vareni/... , ale s tým alobalom to ide oveľa lepšie a nemusí byť vystrihnutý až na takú veľkosť ako papier vo videu, takže sa aj ušetrí 🙂

nicoletta77
14. jan 2015

@lamps roztomilé tváričky 🙂

halienka
14. jan 2015

@jakelina
@gelinka75
@lirio Ďakujem babky, ste zlaté , najbližšie to vyskúšam 😵 😵 😵

pipka
14. jan 2015

@halienka ja tiez nedavam papier ale alobal a ten obhrniem okolo rafiku 😉