Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
18. jan 2015

@chvapilu ďakujem - odišla nám mozilla kde som mala všetky záložky 😠

mimcak
18. jan 2015

ahojte nádhery pribudli tento víkend. Tak pridám aj moju nič moc,ale takto to chceli.

jakelina
18. jan 2015

@mimcak náhodou máš ji krásně rovnou a ten diář je jak opravdový, jak jsi docílila těch dvou barev, malovala jsi?? Moc hezké to je.

jenie123
18. jan 2015

@aduskatt @jakelina ďakujem baby.. 🙂

elamaslakova
18. jan 2015

Dievčence zase ste napiekli nádherné tortičky, ja som teraz nič nemala ,normálne mi to chýbalo , tak som aspon urobila veterníky .

mamiaigi
18. jan 2015

Ahojte krásne tortičky ako vždy neviem sa vynadivat. Jednu pridám je ešte z minulého roku nejak som na ňu zabudla

sticker
18. jan 2015

@mimcak Že nič moc! Perfektná torta 😎
Ja som skúšala dnes vanilkový krém, lebo ten, čo som robila na posledy sa mi vôbec nepáčil a nechutil mi 😒 Tak som skúsila taký jednoduchý - len uvariť zlatý klas a vychladený ho primiešať do vyšľahanej šľahačky... Chuťovo v pohode, nie je tam čo pokaziť, len sa mi zdá byť riedky. Neviem si to predstaviť dať do torty a ešte tam dať ovocie 😒 Robíte ho niektorá?

mimcak
18. jan 2015

@jakelina , @sticker baby ďakujem krásne , a ten diar je zmiešana farba ružová a fialová a maľované rose champion + ružová zmiešané. Majka inak ten smajlík sa normálne,že aj podobá na tvojho synčeka.Perfektný su.

katarina51
18. jan 2015

@lamps krááásna Anrdejka aj ty už máš airbrush? Je to krááásne vyfarbené 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

1mima
18. jan 2015

trošku nepodarená, ale hádam sa oslávenec nenahnevá

lamps
18. jan 2015

@katarina51 ďakujem, airbrush nemám, toto som musela maľovať ručne

katarina51
18. jan 2015

AHOJTE žIENKY. Krááásne ste popiekli a vydím, že sa to už naplno rozbehlo v novom roku. Ja len tak pomaly. Tento týždeň dve. Jedna narodeninová a jedna na oslavu pre tehuľku a muffinami. Robila som 16 sk a bola to zdĺhavá a prplavá robota, ale stálo to za to. Zákazníčka bola spokojná a dokonca to vydržalo cetu do ZA - BA.

sasettka
18. jan 2015

@timuss jeeej, dakujem pekne 🙂 sa priznam, ze to bol taky zlepenec, prvotne mala byt cela taka krajkova - z bielej cokolady, ale ta prestala spolupracovat a nemala som na nu nervy ani cas, tak som to dokoncila tak, ako je 😅

jakelina
18. jan 2015

@sticker když dáš do zlatého klasu po uvaření bílou čokoládu, tak ten krém je pak tužší a neteče 😉

sticker
18. jan 2015

@jakelina Majka no ten čo myslíš som zrovna robila min. tt a teda nechutilo mi to... Mne tie biele čoko prídu také umelé ☹ Tak som chcela skúsiť niečo bez tej čoko. Ale moc ďakujem 🙂

nika1985
18. jan 2015

ahojte baby prosim vas ako je to tymi cislami drotikov potrebujem co najtensi.?? Dakujem

muffinka8
18. jan 2015

@mimcak ak by si tie postavičky aj darčeky spravila celé ako ozdobu na okrúhlu tortu tak by to bolo ok, ale inak tam nebude čo jesť lebo tie tortičky sú malé. Ja by som navrhla bielu tortu len previazanú mašľou a na vrch toto čo ti poslala a tým pádom to nemusí byť také robustné.

nika1985
18. jan 2015

@lamps kam sa hrabe airbrush mas to nadherne

woman04
18. jan 2015

Ahojte dievčatá..krásne kúsky ste zas popridávali 🙂...dlhšie som sa neukázala...veľké zmeny u nás..nastúpila som späť do práce a malý začal chodiť do škôlky,tak času na net pomenej a ešte som aj tortuše nejaké musela zvládnuť...kamarátovi k 40 som robila tú čokoládovú...och,ach..čokoláda veľká veda a o prevoze ani nehovorím...veľká sranda 😀 ..ale chutila,ešte aj potlesk som si vyslúžila....potešilooo 😵

jakelina
19. jan 2015

@sticker tak to jedině pak přidat nějaký ztužovač, když nemáš ráda bílou čokoládu. 😉

grasie
19. jan 2015

Ahojte, zasa ste krááásne tortušky porobili 🙂
Ja som stihla jednu Valentínku vymodelovať a jednu Elzu ukuchtiť, tá je pre moju pubišku, sme včera slávili jej 15tiny, tri štvrte roka mi zmielala uši, že bude justin mimoň, a na poslednú chvíľu na mňa kukla tými jej kukadlami, že mamíí, ja by som chcela Elzu 😨 Do tváre sa vôbec nepodobá, už nebol čas na prerábky, ale aj tak bola nadmieru spokojná 🙂

jakelina
19. jan 2015

@grasie prý nepodobá, je dokonalá. Jak je vysoká, nějak to neumím odhadnout z fotky??

grasie
19. jan 2015

@jakelina Ďakujeem 😵 fúha, nemerala som ju, ale cca jak barbína a v sukni je 20 korpus 🙂

mimcak
19. jan 2015

@grasie jeeeeeeeeeeej ,že nepodobá, veď je dokonalá.

jakelina
19. jan 2015

@grasie fakt krásná 😉

grasie
19. jan 2015

@mimcak @jakelina tak to sa tešííím, ďakujeem 😵 😵 😵

mimusa94
19. jan 2015

Baby potrebujem poradit chcem robit tortu pre tetusku na 40 v stile sitia ..sijaci stroj ihli nite laatky atd...ak by ste mali nejake dobre napady bola by som vdacna ...samostatny sijaci stroj nechcem asi robit lebo mi tam pride malo tortusi :/ ak by ste mali nejake postupy alebo inspiracieee dakujem 🙂

halienka
19. jan 2015

Ahojte babky, joj aké krásne tortušky ste popridávali, radosť obzerať, čo to som aj šupla do svojich súkromných inšpirácií 😉 😵 😵 ja tento týždeń len jedna, mačičku som okopírovala od Žanetky @pristela , no a veru ľahké to nebolo 😀 ale tak hlavne že sa aspoň trochu podobá na mačku a nie na dáke iné zviera, lebo aj to sa mi stáva 😀 Ja mám teraz akési ticho, žiadna objednávka až do 15.2. tak sa normálne teším, že si trochu aj psychicky oddýchnem a povenujem sa domácnosti a veciam, ktoré furt len odkladám... 🙂

pristela
19. jan 2015

@halienka jejdaa, to je sladkeeeeee