Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimcak
19. jan 2015

@halienka krásna tortička.

halienka
19. jan 2015

@pristela Ďakujem Žanetka, bola som rada, že mám tvoju mačičku uloženú, veru neviem ako by som to bez nej zmákla 😵

halienka
19. jan 2015

@mimcak ďakujem, trošku som ju tuším aj preplácala, ale také nejaké bolo prianie, okvetovaná s mačičkou, tak bola spokojnosť 😅 😀

woman04
19. jan 2015

@sticker skusit iny druh cokolady bielej...napada ma len zahustit Creme Ole,alebo zelatinou... 😕

pristela
19. jan 2015

@halienka haa, tak isto ako ja 😀 podla kreslenej, vsak mas uzasne tortuchy 😉 😉

sissmiss
19. jan 2015

Prosim si radu...neviem vyslahat slahacku 😕
Doteraz som nikdy problem nemala ale ja neviem co sa deje, dnes som pokazila tri krabicky... Mam rajo na slahanie v tetrapakovom obale a ono nic nic nic a odrazu voda a par sekund a len maslo a mlieko dokonale oddelene...
Mam to slahat pomaly a dlho alebo rychlejsie...vobec neviem co robim zle. Prve dve som slahala dlho a mierny stupen a ked to po dlhom case neslo pridala som a po chvili maslo a tretiu som zacala hned tak rychlejsie a za chvilocku maslo a mlieko 🙄

sikag
19. jan 2015

@lamps koksoooo ty si carodejnica 🙂 to je naaaadherna sada zvieratiek 🙂 nespravis aj mne do zasoby? 😉 😀 😀 😀

sikag
19. jan 2015

@sasettka kraaasa kraaasa a ten lego panacik je ako "zivy"
@pristela kedy uz spravis konecne nieco nechutne a nepodarene 😝 😀 😀 😀 😀
@pipka ta polovnicka ti super vysla, je velmi pekna
@adrika202 pekne torticky 🙂

sikag
19. jan 2015

@grasie woooow nadherne. valentinka je rozkosna a elze uplne super!
@halienka krasna!

sikag
19. jan 2015

@anibas nakukni ku @pristela, ona ma same super rychle veci 🙂 mozno pozicia aj ruky 😀 😀 😀 😀

sikag
19. jan 2015

a este moja vikendova tyzdenna pracicka 😉
@maya30 som skusala tu "krajku" na krabicku, ale zial nevysla ani na 2 pokus, asi bude chyba niekde inde, medzi hlavou a stolom 😀 😀 😀 😀 isla som najprv podla rady popraskovat, nie uplne priesvitne vyvalkat, ale mi to vobec nevykrojilo a odskakovalo od formicky... tak druhy pokus, vyvalkat na tenucko, uz sa dalo vykrojit, ale som nepoprasila, tak to neslo von.... este tomu dam 1 sancu a ak nic, bude na predaj 😀 😀 😀

maya30
19. jan 2015

@sikag chyba urcite nie je v tebe 😉 namiesto valceka prejdi po tej hmote zehlickou a suchaj, suchaj, kym sa ti neukazu hrany vzoru...ak mas spravnu hrubku potahu tak to musi ist 😉 A ty mas ten vzor co ja ? Lebo ten sa mi prave zda dost zlozity, ale ide to, teraz som ho robila aj dvojfarebne, len nemozem este ukazat 😎

maya30
19. jan 2015

@sikag ...a uzasne torticky mas, aj stranku 🙂 zacala si robit oficialne, ci nadalej ako hobby ale na profi urovni ? 😉 Ja stale vaham, neviem ci ma pre mna vyznam pustat sa do fb stranky...

sasettka
19. jan 2015

@sikag jeeeeeej, dakujem krasne 😵
Nenormalne uzasne torticky si porobila,mne az srdco poskocilo hlavne pri tej trojposchdke,ta je uplny top pre mna... 😵

sissmiss
19. jan 2015

Zahada vyriesena, smotana mala byt vychladena 🙄 z tej z chladnicky mi to uz ide 😅

pristela
19. jan 2015

@sikag prve som si myslela ze @maya30 sa zbesnela a pridala dalsie kolo vikendovych tort, uplne ako ona, fantastickeee, ciste,rovne,neskutocna nadhera kazda jedna 😵 😵 😵 len si tie foto podpisuj vodoznakom bo o chvilku si ich budes vidiet u viacerych 😝
@sissmiss smotana na slahanie sa ma vzdy slahat vychladena, teraz neviem ktora firma, tusin rajo, ma aj na obaloch napisane upozornenie ze slahat vychladene a uvedene aj stupne

jakelina
19. jan 2015

@sikag jsou všechny úplně dokonalé, krása nesmírná 😀 😀

1mima
19. jan 2015

Dievčatá, poraďte, mam robiť McQueena ale nemá nápad žiadny ze ako ho poňať...mal by byť 3D, nejaké rady prípadne postup alebo šablónku nemáte?

sissmiss
19. jan 2015

@pristela dakujem, ano, nasla som to napisane na krabicke 😅 doteraz som vzdy mala v kelimku a ta bola samozrejme v chladnicke...Stale sa ucim daco nove 😕 😀

sticker
19. jan 2015

@woman04 Presne som nad tým Creme Ole premýšľala 🙂 Do šľahačky som dala stužovať a zlatý klas som robila iba v 0,5L mlieka. Nechala som trochu v miske cez noc v chladničke a nemá to až tak zlú konzistenciu. Uvidím, čo do štvrtku vymyslím 🙂 Ďakujem pekne 🙂

1mima
19. jan 2015

@pristela dakujem krasne

pipka
19. jan 2015

@sikag boze Silvi naaadhera, ta biela s tymi ruzami je famooozna 😵 😵 😵

jakelina
19. jan 2015

@sikag zlatko nemám tě na FB, pošli mi prosím odkaz, jestli si tě můžu přidat. 😉

timuss
19. jan 2015

@blancagon ahoj..mozem poprosit o link na tu puncovu tortu?teda ak mas recept z netu 😉

jenie123
19. jan 2015

@sikag uzasnaaaa práca.. Krása pozerať.. 🙂🙂

timuss
19. jan 2015

@sticker ja robim tak, ze este do horuceho pudingu zamiesam maslo (cize nepridavam az po vychladnuti, ako sa robi klasicky pudingovy krem)a potom je ten krem taky viac pudingovy a okolo mna kazdemu chuti 😉

muffinka8
19. jan 2015

@timuss a to maslo sa ti tam neroztopí? Mixérom ho zamiešavaš?

timuss
19. jan 2015

@muffinka8 nie, len tak lyzicou ktorou varim puding..no a jasne, ze sa roztopi, treba poriadne vymiesat, potom dam do dozy, vzduchotesne uzavrem a necham vychladnut..po vychladnuti je krem pevny😉

muffinka8
19. jan 2015

@timuss a potom ho ešte nejak prešľaháš, alebo už natrieš?