• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@timuss A nič viac, iba uvaríš puding, maslo izbovej teploty pridávaš? Minule som veru čakala, kým puding vychladol (bol už aj s čoko) a potom som to maslo pridávala.... Veru prvýkrát počujem, že do horúceho :slight_smile: A myslíš, že by potom do toho šlo pridať aj šľahačku vyšľahanú? Resp. pudingovú zmes do šľahačky, či to by už bolo veľa.....
19. jan 2015 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sikag tie tvoje torty sú nenormálne krásne :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a vieš pre teba by som postavičky možno aj spravila, ty to vieš oceniť, ale po poslednej skúsenosti nerobím a Vás všetky prosíííííím, ak Vám tu napíšem, že idem robiť samostatne postavičku môže ktorákoľvek z Vás prísť (cestovné preplatím) a osobne ma dobre vyplieskať a ak bude treba aj kopnúť niekam :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
19. jan 2015 o 17:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (12)
@sikag no myslim, ze ziadne slova by neboli postacujuce na opisanie krasy tvojich torticiek...
Aj ja chceeeeem take vediet...prosiiiiim
19. jan 2015 o 17:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@timuss http://tortyodmamy.sme.sk/content/puncova-podla-chiiqie , šťavy som dala o deci menej,bola by moc rozmočená.
19. jan 2015 o 17:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 nie, uz neslaham..Na 4 dl mlieka davam jeden puding, 2 lyzicky maizeny, 10 dkg cukru, spolu uvarim, pridam tak 3/4 masla a lyzicku rumu a necham vychladnut..hotovo..na tortu s priemerom 24 robim dvojitu davku, niekedy davam aj viac masla, potom je krem tuhsi..
19. jan 2015 o 17:34  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Babenky potrebujem neja inspiracie na tortu pre krajcirku fotopostupy atd nieco zaujimave dakukem krasne :slight_smile:
19. jan 2015 o 17:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sticker ako kedy..ale vacsinou zabudnem vybrat maslo takze davam priamo z chladnicky..zo slahackou som este neskusala, ale myslim, ze to by uz tam bolo moc tuku..
19. jan 2015 o 17:37  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@timuss Ďakujem :slight_smile:
19. jan 2015 o 17:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@timuss Ešte jedna hlúpa otázka :sweat_smile: Keď si to dala stuhnúť do chladničky, šlo to normálne na korpus natrieť? Lebo ten "môj" minulý veru riadne stuhol :sweat_smile:
19. jan 2015 o 17:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sticker nedavavam do chladnicky, nechavam vychladnut len na linke, raz som aj ja dala do chladnicky a veru stuhlo to az moc:wink:
19. jan 2015 o 18:02  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@blancagon dakujem :wink:
19. jan 2015 o 18:03  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@timuss Ďakujem :slight_smile: Snáď sa mi to teda podarí :slight_smile:
19. jan 2015 o 18:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sikag prekrásne tortičky ,všetky, elegantné
19. jan 2015 o 18:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sticker urcite ano, nech sa darí:wink:
19. jan 2015 o 18:12  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@elamaslakova jeej dakujem niektore som este nevidela ;)
19. jan 2015 o 18:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Babenky nejaku bombasticku plnku ktoraa by vyrazila dych? :D
19. jan 2015 o 18:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sticker @muffinka8 tiez robim krem ako @timuss aj ked len karamelovya natieram ho teply. Kedysi pred rokmi to tu spominala Sabinka @anibas
19. jan 2015 o 18:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@abriela a ako robíš karamelový? Už som o tom raz počula, musím to vyskúšať :slight_smile:
19. jan 2015 o 18:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 300g cukru skaramelizujem, pridam 0,6l mlieka, 2 pras. karamelove pudingy, a do tepleho maslo - mnozstvo ako kedy zvycajne 250g.
19. jan 2015 o 18:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@sticker Šablónu nemám, to som si nakreslila. A sadu skalpelov, iba takých obyčajných mi raz kúpil manžel kdes ivo výpredaji.Už som s nimi stihla, pri mojej neopatrnosti , rozrezať drahé podložky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. jan 2015 o 19:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
19. jan 2015 o 19:09  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimcakObrázok som si nakreslila a vyrezala po kúskoch :slight_smile: snáď som pomohla :slight_smile:
19. jan 2015 o 19:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maya30 hej skusala som aj zehlickou, mam taky jednoduchy vzor praveze... no este ma sancu :slight_smile: alebo pridem na kurz :wink: dakujem, stranku uz mam, budem robit aj nadalej z domu, len som hladala alternativu co mozem robit popri malych detoch, lebo dochadzat do roboty hodinu rano a hodinu vecer to by ma asi zabilo.... som si dorobila cukrarsky kurz, manzel mi spravil v garazi dielnicku :grinning: :grinning: a uz coskoro budem mat aj firmicku, tak drz palceky :slight_smile:
mne skor pride taky aktivnejsi facebook ako stranka, ale v poslednej dobe skoro polovica ludi v okoli fb nema... tak pre nich takato alternativa.... inspi mam z ameriky (ako inak :slight_smile: ), taka jednoducha
19. jan 2015 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
@pristela tak to si mi dala jaku poklonu :slight_smile: ta pozyvam na kavu :grinning: :grinning: :grinning:
@sasettka ta tyrkysova je aj moja top, skoda ze som nepiekla ked som sa vydavala :grinning: :grinning: :grinning:
@pipka @jakelina @janie123 baby dakujeeeem :slight_smile: velmi ma tesi ze sa vam pacia
19. jan 2015 o 19:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@lamps no tak to je super slub, vo februri 2x oslavujeme :grinning: :grinning: :grinning: mozes zacat sulkat xixi
@haannka len pokracuj v tortickovani a o par mesiacov das rovnake
@elamaslakova dakujem :slight_smile:
19. jan 2015 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@sikag nooo, tak to mám čo robiť :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
19. jan 2015 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sikag ďakujeem :dizzy_face: a tiež rovno píšem na tovje tortušky wauuu, bo sú úplne dokonaléééé, krásne, jemné, čisté, nenormálne rovné, neprepálacané, egantné ... proste úžasné :slight_smile: a držím palce s firmičkou :slight_smile:
19. jan 2015 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@sikag jeeej aj ja velmi prevelmi drzim palce, mas na to :wink:
hehe, ale vraj si nevesta nema piect na vlastnu svadbu, tak sa nic nedeje... :grinning: ja ked som sa vydavala, tiez som nepiekla, priam mi torty absolutne nic nehovorili :slight_smile:))
19. jan 2015 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sikag krasna profi pracicka :slight_smile:
19. jan 2015 o 20:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok