Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
21. jan 2015

@jakelina a dakujeeem 🙂

jakelina
21. jan 2015

@maya30 není zač

sticker
21. jan 2015

Dievčence prosím vás, keď mi ostala z toho vanilkového krému (mlieko, puding, maizena), stačí ešte s maslom vyšľahať a môžem aj potierať tortu s tým? A inak je úplne super chuťovo!!!! Sto a jeden oproti minulému, moc ďakujem za rady 🙂

jakelina
21. jan 2015

@sticker když přidáš máslo, ať je ho víc než pudinku, tak můžeš

florentina
21. jan 2015

@jorsulova bohužel neviděla, ale myslím, že by to nebylo tak složité /myslím si představit/. Nahoře hlavu a dozadu po obvodu hřívu. Já taky dělala tu hlavu dle obrázku reálné žirafy, nikoli dle předlohy z dortu, kterým jsem se inspirovala na ten nápad.

florentina
21. jan 2015

@sticker
@jorsulova
@mimcak
@evicaka
@eliska22
@jakelina
@badatt
@katarina51
všem vám moc děkuji za podprou a samozřejmě také všem za páčítka. Moc si toho vážím🙂

pipka
21. jan 2015

@florentina naaaadhernaaaa je, uplne ze ako z obrazku v encyklopedii 😎 😵 😵

florentina
21. jan 2015

@pipka děkuji, teda to je ale fakt poklona 😉 , tady jsem vyrostla o půl metru 😀

florentina
21. jan 2015

Jedna super rychlovka pro moji opičku 😉, do školky.

veronkaj
22. jan 2015

tento týždeň som skúšala ten postup na korpus ako ste mi radili no ešte to nie je ono aj ked je to už lepšie,
1/ skúšala som vyšlahať vajcia s cukrom tou K metlou na max.cca 5 min potom som tam pridala olej, vodu a ručne muku s pdp a vyšlahaný sneh - občas v upečenom ceste boli také hrudky a stred bol po upečení mokrý
2/ bielka trochu rozšlahať potom postupne pridávať cukor a na max vyšlahať do nie uplne tuha potom pridať k tomu žltka, vodu, olej, a vareškou múku s pdp - tiež občas sa našla hrudka, no nebol ešte uplne taký jemný ako z ručného ale už lepšie
- múku som preosiala čo mám ešte urobiť aby to bol jemnučký korpus aj z veľkého robota??

jakelina
22. jan 2015

@veronkaj já nevím jak ostatní, ale já šlehám balonkovou metlou.

pristela
22. jan 2015

@veronkaj nedavno som tu pisala ako slaham ja na korpus vo velkom robote, skus zalistovat dozadu , precitaj a ak chces skus tak , ja nemam problem uz ani s coko korpusom , ktory som v zaciatkoch mavala taky "tvrdy" teraz uplna pohodka , jemny ako vanila.
A ako Majka pise aj ja pouzivam balonovu metlu , taktiez davam krystal cukor , nie praskovy

t_fire
22. jan 2015

milé tortárky poradíte mi prosím. môžem v klasickom korpuse vymeniť pšeničnú múku za špaldovú?

ani473
22. jan 2015

ahoj baby chcela by som sa spitat ci robjevate marcipan aj so sušeneho mlieka a ak ano tak ako ? Dakujem 😨)

jorsulova
22. jan 2015

@veronkaj vyskusaj tento moj korpus, garantujem ti ze budes spokojna, ja som mala xy pokusov a s nicim som nebola spokojna. Tento je uzasny jemny a nie je suchy, samozrejme ho nemozes prepiect. Ja nedavam ventilator v trube, vtedy mi korpus velmi vysusi. Davam na cca 160C a priblizne 45min.
KORPUS:
6 vajec,200g pr.cukor,75g hladka muka,75g majzena (ja davam solamyl alebo zlaty klas)
Vajcia rozdelit na zltky a bielka.bielka vyslahat dotuha aj s jednou tretinou cukru, zltka vyslahat so zvysnym cukrom do kremova. Sneh zaobalit rucne do zltok a nakoniec rucne zaobalit muku s majzenou ktore sme dopredu trikrat preosiali.

Na predchadzajucej strane som pridala fotky torticiek, teraz som robila tu tortu 2 slzy, na nu som pouzila 26cm formu a davku som preratala na 10 vajec, krasne narastla az povrch formy a ta sa piekla presne 45 min. Robila som kakaovy korpus tak z muky som odobrala cca 2 lyzice muky a nahradila 2 lyzicami kakaa. Vyskusaj a napis som zvedava, je velmi rychly zltky miesa robot a bielka zaroven slaham ja druhym mixerom, ked sa vyslahaju bielka hned spajam.

sticker
22. jan 2015

Tak pridávam tohto týždňovú. Požiadavka bola ružové srdce a 12tka. Tak hádam budú spokojní.

veronkaj
22. jan 2015

@jakelina ja som skúšala aj s balonovou no to isté tie hrudky to môže byť asi že miestami múka a to som ju preosiala? ale aj tak to ešte nie je také jemnučké,
a ako dlho to šlaháš?

veronkaj
22. jan 2015

@pristela
korpus mam uplne jemnunky, niekedy az na skodu emoticon :
ja mixujem cely korpus asi 8minut nie, ze len zltka s cukrom, tolko casu nemaaaam, vyslaham bielka so štvrtinou kryštal.cukru, bielka pak vyberiem, vhodim do misy od bielok zltka s cukrom, zapnem na najvyssie otacky, otočim sa pre horucu vodu, vylejem, otocim sa po olej, vylejem/za staleho mixovania na vysokych otackach-/nemam cas pouzivat pomalsie otacky/ otocim sa otvorím PDP vysypem do uz pripravenej muky, vezmem lyzicu , znizim otacky na polovicu, a po lyziciach, rychlo davam muku, jednu za druhou bez prestavky ako vhodim poslednu lyzicu hned vypínam robot, vyberiem misu, vhodim do nej vyslahane bielka a rucne , rýchlo /vobec nie jemne/ zamiesam bielka- hotovo, vylejem do formy a hned peciem , cize zltka s cukrom sa mi slahali vlastne len pokial som vyliala vodu, olej a otvorila PDP , peciem v strede rury bez ventilatoru na 160°C 80-90minut
našla som

veronkaj
22. jan 2015

@jorsulova dám vedieť dnes budem skúšať znovu.

jakelina
22. jan 2015

@veronkaj já to přizpůsobuji počtu vajec, neměrím čas. Až je to tuhé, tak je hotovo. Mouku přidávám po částech a zašlehám ručně ne v robotu. Ale já dělám korpus z celých vajec, šlehám celé vajíčky s cukrem.

jakelina
22. jan 2015

Holky taky vám skáče přes plochu reklama, jak dáte někomu odpovědět?? Nebo jenom mně?? 😲 😲

chvapilu
22. jan 2015

Ahoj dnešní na přání modré růže,a moc moc děkuji za pochvalu minulých dortů.

nika1985
22. jan 2015

@veronkaj ja tiez robim balonovou bielka uplne do tuha pol kryst. cukru a potom prehodim misu a sup vsetko zaradom po prekrojeni ich ledva prenasam co su take krehke. klop klop lebo pri najblizsej prilezitosti sa mi to nepodari

nika1985
22. jan 2015

@t_fire jasne ja menim bezne klasika nechaj si gramaz tu istu. Uz som aj cukor menila zalezi ake mas cesto ale ja som este s vymenou muky problem nemala bude to mat ale inu chut ak ste neni doma na taku zvyknuty.

nika1985
22. jan 2015

@veronkaj a este ma napadlo ja nemiesam nic rucne zastavim robot pridam muku pustim nech sa to spoji ked nemam cas supnem ho na najvyssi stupen lebo sak malu mam za patami. VYpnem vysypem bielka vyslahane s cukrom zapnem na najnizsi stupen a necham to spojit vypnem premiesam zo spodu lebo mi nema kto nadstavit tu balonovu metlu 😠 inak som to ani nepremiesavala a sup do formy.

t_fire
22. jan 2015

@nika1985 ďakujem veľmi pekne

veronkaj
22. jan 2015

@jakelina to by som mohla aj ja šlahať z celých je tam veľká 6,7 l nádoba môžem poprosiť receptík?

jakelina
22. jan 2015

@veronkaj je v receptech, kuk tam. Já už ho psala sem asi desetkrát

timuss
22. jan 2015

@veronkaj ten recept je na 21.strane..ja ho tiez robievam, a asi tyzden a nieco dozadu som to niekomu pisala kde to najde preto si to pamatam..

mimusa94
22. jan 2015

Ahojte zienky idem robit tortu a na vrch chcem urobit sijaci stroj z burizonovej hmoty...spajle ktore zapihnem torty mi udrzia ten sijaci stroj? Nespadne mi? :/ dakujem