Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

blancagon
22. jan 2015

@chvapilu ja by som potrebovala takè ruže,sú krásne,takè ja nespravím ☹ ako na to,poradíš ?

chvapilu
22. jan 2015

@blancagon ahoj a děkuju já je dělala podle videa na youtube jsou jich tam mraky,A postupy perfektní.

https://www.youtube.com/watch?v=j8MbDeOPZK8
stupacik
22. jan 2015

Moja prvá tohtoročná

sikag
22. jan 2015

@maya30 no keby som si bola zapisala recept.... idem ho hned pohladat... tusim klasika mascarpone + 2-3 limetky dotoho
@jorsulova dakujem, davam pod potah ganache podla @mysiatkoo
@florentina kraaaasna zirafa

sikag
22. jan 2015

@jakelina majka dakujem za recept, korpus super 🙂
@maya30 som skusala davat mantinely do smotanovych plniek a torticky uplne uzasne, super tip! dakujem

jorsulova
22. jan 2015

@florentina ja sa na tu zirafu nemozem vynadivat.... Este sa chcem spytat, to si striekala a tienovala air brushom vsak? Dokazala by som to aj bez spreja? Akymi farbami? Dakujeeeeeem

jakelina
22. jan 2015

@sikag to jsem ráda, není vůbec zač děkovat

sikag
22. jan 2015

@maya30 majka takze klasika mascarpone a tusim 2 limetky som davala, nezapisala som si 🙂 ked vyskusas daj vediet 🙂 vyborne sa k tomu hodili cucoriedky, bol to jemny krem so sviezou chutou, uplna delikatesa

pipka
22. jan 2015

@jakelina mne nie 😕 😉 ziadna reklama nastastie...inak prasknem s celym konikom 😝 😀 😅

mrka2
22. jan 2015

@sikag 😕 😕 😕 uuuzasneeee 😵 😵 😵

jakelina
22. jan 2015

@pipka já jak začnu psát, tak mi tam přejede z levé strany ta reklama 😝 😝 😝 😝

pipka
22. jan 2015

@jakelina a si cez cesky konik tu...ci? lebo mne nastastie cez SK nic nechodi 😉

florentina
22. jan 2015

@sikag děkuji 😉

florentina
22. jan 2015

@jorsulova ahoj, to je hrozně milé, děkuji 😉 . Ano, dělala jsem airbrushem, byl to můj druhý dort, co jsem s ním zkoušela, zcela nečekaně ho přinesl ježíšek. Byla jsem v šoku, protože jsem se bála, že s tím nebudu umět, ale jde to překvapivě docela dobře. Určitě by jsi zvládla i bez airbrushe. Určitě práškovou hnědou a černou, případně alkoholem rozředěnou gelovkou, ale to jen na detaily. Kdybych malovala ručně, udělala bych si světle hnědou přáškovou rozředěnou v alkoholu ty fleky, obtáhla tmavou a lehce poprášila ještě tou hnědou /již nasucho, neředěnou/, aby to víc splynulo. Ta černá je na ten čumáček nahoře, do nosních direk, nad oči a do uší. Zbytek hnědou, více vrstev a snažit se stínovat. Určitě by to šlo, ale spíš jde o tu časovou náročnost, tím sprejem to bylo rychlé a dobře držel. Jinak si zkus stínování na kousek hmoty. A i ta hlava se dobře modelovala, nebylo to nic složitého. Teda s jinými dorty jsem se vždycky natrápila mnohem víc. Tak hodně zdaru a těším se na výsledek🙂

florentina
22. jan 2015

@jakelina já ji tam mám taky, takže nevidím vlevo kus textu, to myslíš? A přihlášená jsem jen na slovenském koníkovi...

florentina
22. jan 2015

@sikag mantinely z máslového krému, nebo z korpusu? Už jsem slyšela o obou, tak nevím, který je lepší. Děkuji za odpověď.

jorsulova
22. jan 2015

@florentina dakujem asi sa pustim do toho kona a prosim ta hlavu si modelovala z puncoviny ale burizonova hmota? Nevies kde jezisko objednal airbrush? Cez net ci v obchode? 🙂

jakelina
22. jan 2015

@pipka dělá mi to tady i na tématech v čechách 😝

sasettka
22. jan 2015

@sikag ten mascarpone s bielou cokoladou? 😅 no musim to vyskusat, uz len ked to pocujem, idu mi slinky... 🙂)

jakelina
22. jan 2015

@florentina já vidím text, ale jak začnu někomu psát, tak mi ta relama přejede doprostřed 😝

nika266
22. jan 2015

Nazdravie

mimusa94
22. jan 2015

Baby potrebujem pomoc robim sijaci stroj z burizonovej hmoty a nehce stuhnut stale je lepkavy a bojim sa ze ked nanho dam este marcipan tak sa zlomi :((((( pordte jak ho vystuzit alebo neviem co :((

moka
22. jan 2015

Baby,prosim vas,prvykrat idem robit babatko do silikonovej formicky,aka farba sa pouziva ako telova na zafarbenie hmoty? Dakujem.

veronkaj
23. jan 2015

@jakelina ahoj, včera som ho našla a robila upiekla som korpus, dala do folie a dnes rozrežem uvidím aký bude a dám vedieť .

jakelina
23. jan 2015

@mimusa94 potři to čokoládou, tím zarovnáš ty nerovnosti a zpevní se ti to

jakelina
23. jan 2015

@veronkaj snad bude chutnat a když ne, tak budeš dělat jiný 😀 😀 😀

1zaza
23. jan 2015

Ahojte, strašne som vás zanedbala, sľubujem, že už nebudem 🙂 a pridávam pár foto mojich tortičiek, dúfam, že vám nebude vadiť to tapetovanie fotkami.

nika266
23. jan 2015

@moka cau,ja použivam ivory a tak malinko ruzovej

1zaza
23. jan 2015

a ešte trošku

mimusa94
23. jan 2015

@jakelina a dat ju potom do chladnicky? Ci?? Lebo ked som tada do chladnicky tak ta burizonova hmota bola hnusne lepkava :/ dakujeeem