Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

blancagon
1. feb 2015

@maya30 ty si asi mimozemšťan,to sa dáááá? sú krásne a toooľko veľa že WAW

florentina
1. feb 2015

@maya30 Majo, ja z tebe nechapu, jsi dortova bohyně! Za toho nahace klobouk dolu. Zkousela jsem jednou a je to tisickrat horsi nez potahovany dort. Obdivuji, ze jsi se do toho pustila!

florentina
1. feb 2015

@mimcak dekuji 🙂

lamps
1. feb 2015

ahojte sladulienky, tu sú moje tortušky

jenie123
1. feb 2015

Ahojte kocky.. Samé nádhere ste popridavali.. Pridávam aj ja svoje..

sasettka
1. feb 2015

Ahojte, peknu nedelu prajem, krasne torticky ste o5 porobili... ale @maya30 ty si to zabila 😀 si nezmar! spala si vobec? 🙂)) krasne kusky... ako vzdy 😉
pridavam teda aj moje, neviem ci poznate dr. who, ci tardis, ci ako sa to vola, v zivote som o tom nepocula, ale teda vymodelovala som tu budku a mladi z toho boli uplne na vetvy 😀 potom dalsia tiez speci zadanie od pani pre jej muza na 40tku, ktory je rybar, depesista a este aby sa tam objavila aj ich krasna rodinka - maju 4dcery 🙂

maya30
1. feb 2015

@florentina katuska dala som sa na to lebo som nevedela do coho idem 😅 fakt si myslim ze ta jedna kyticka sa im vytrhla aj s korpusom, cely den na to myslim...ale verim ze aspon chutovo boli spokojni

@sasettka tu budku poznam, podarila sa ti dokonale 🙂 a cas na spanok sice bol, ale ja som stresmen, tak som robila paniku aj ked som v pohode stihala 😝

@jakelina @sikag baby obe plnky odskusane, dakujem za receptiky, obidve sa vydarili, na moj udiv aj ked tam slo dost stavy tak nezredli, zaradim ich do repertoaru 🙂

elamaslakova
1. feb 2015

@lamps prekrásne tortičky
@jenie123 krásne tortičky
@sasettka všetky tortičky sú nádherné

timuss
1. feb 2015

@lamps
@maya30 mne sa tie nahe torty tak pacia, ale teda teraz som zistila, ze ukazu ovela krajsie tie, ktore maju kontrastnu plnku(myslim svetly korpus tmava plnka a opacne)..budem mat narodeniny, asi to vyskusam, uz len dufat, ze to rodina oceni a nebudu na mna kukat, ze preco je nedokoncena..este otazka: treba robit na poslednu chvilu aby korpus nevyschol alebo je mozne aj den dopredu?

mamiaigi
1. feb 2015

Krásne tortičky dievčence 🙂 ako vždy. @maya30 no klobúk dole ako toto všetko zvladas? Ja som rada keď spravím jednu pri mojom krpcovi.

abriela
1. feb 2015

@maya30 nadherne torty ako stale. Prosim ta, ta tvar minie je zapichnuta do torty spajdlami a zo zadu je biela ci cierna?

lamps
1. feb 2015

@timuss ďakujem 😵 ja som korpus piekla deň dopredu a obmazala som ju plnkou, vôbec nebola obschnutá

abriela
1. feb 2015

@lamps uzasne, nadherne diela. Ta s ruzami je len omasovana?

hrablica
1. feb 2015

Ahojte žienky, dávno som sem nič nepridavala, teraz som robila tieto obe na dnes, mimon bol pre brata, ktorý je zaťažený na túto rozprávku, coca-colu a autá, tak som to dala takto dokopy a druhá bola pre maminu mojej skoro švagrinej, punčová 😊

jakelina
1. feb 2015

@maya30 to jsem ráda, že se krém povedl a moc chválím dortíky. 😉

mia114
1. feb 2015

Babulky, neviete mi poradit daku oskusanu kokosovu plnku? Robili ste u s olekokosovym ak ano ako? Dakujeeeeem

zuzka7512
1. feb 2015

torta pre našu Emku...

sikag
1. feb 2015

@maya30 a kolko si dala nakoniec tych limetiek na 1 mascarpone? 2?

sikag
1. feb 2015

@maya30 majka neskutocna praca!!! neviem ktoru skor chvalit. ten nahac sa ti uzasne podaril, krasa. a diky za tip so zivymi kvetmi, lebo ja som tiez chcela dat modelovane a bala som sa toho... jedna ma caka na maj 🙂
no a ta anna z ladoveho kralovstva - bomba tvaricka, uz ti to ide dokonale! vsetky krasne! a tie napady, to je uplne uzasne kde beries inspi 🙂

sikag
1. feb 2015

@maya30 a este som zabudla 😀 😀 ta stvorcekovana minecraft boze! to je nocna mora, no a ta minie 🙂 tu si objednavam, presne taku by som chcela pre malu 🙂 tak si zapis na februar 😉

lamps
1. feb 2015

@abriela ďakujem, tá "holá" tortuša je potretá jogurtovým krémom

gumidekmomo
1. feb 2015

@maya30 perfektna je ta torta klobuk dolu 😉

gumidekmomo
1. feb 2015

KRASNE TORTICKY pribudli ste sikovnice 😀

dada2007
1. feb 2015

ahojte sladkéžienky.....snád aj po roku pridávam foto jednej tortičky, ale to hlavne preto, aby som sa poďakovala aj takto verejne mojej guru @pristela Dakujem za rady!!!! pre vysvetlenie ostatným- robila som prvý krát ľaliu....snáď na prvý krát ,,ujde" 😅 ,,,,,moja, dakujem moc! si super a aj ja teba 😵 😵 😵 😵

evicaka
2. feb 2015

Kočky, veľmi prosím, nejakú inšpi na tortičku pre dvoch oslávencov (otec 50 a dcéra 25). Malo by to byť niečo moderné a mňa zatiaľ nič neoslovilo... budem véééľmi vďačná. Ďakujem

corny112
2. feb 2015

ahojte babenky prosim poradte mi som zaciatocnik a chcem zacat robit klasicke torty bez marcipanu a chcela by som dat navrch cokoladu a ako to mam urobit aby sa mi nerozliala po celej torte ale iba navrchu?Aka cokolada je najvhodnejsia?Ako robite ze ten marcipan je na tej torte tak krasne hladky a leskly?

lenox7386
2. feb 2015

Prosím vás Topoľčianky neviete ešte o nejakej predajni v blízkosti,kde by sa dal kúpiť fondán. Lebo Cukrárske potreby presťahovali do Nitry. Ďakujem

nika1985
2. feb 2015

@lenox7386 v TO je tortickovo

dada2007
2. feb 2015

@lenox7386 jj, Tortičkovo pri Kauflande.....v OC Mikado.....

sikag
2. feb 2015

@lamps kraaaasne torticky
@sasettka supis 🙂 neviem sice o com to je ale pekna praca 🙂
@maya30 a ake kremy si nakoniec pouzila? teraz sa zacinam toho nahaca bat 🙂 rozmyslam ze zive kvety mozu byt este horsie lebo casto krat su este tazsie ako modelovanie ci? mna cakaju zlte tulipany totiz....

....ja tento tyzden nie a nie stiahnut fotky, mozno sa vecer zadari 🙂