• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

18. októbra 2017 
@lucula73 no ja som to urobila ako dlhy obdlznik a az tealne som orezavala,ale jednoduchsie je zobrat normlane koselu a podla toho si urobit predlohu, hehe ano rukavy som mala ine ,ten lavy bol ok :wink: :wink: :wink: :wink: nebolo to nic narocne :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
2. dec 2010 o 09:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby prosim vas, hodte mi nejake tipy na tortu pre chalana na 18-tku, nic konkretne mi pani nepovedala :slight_smile: dakujem
2. dec 2010 o 10:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 mozno pocitac? najlepsie zistit daco o nom, ci sportuje alebo coho bavi

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=11680

alebo tu sa mi paci rubikova kocka a poschodova s drinkom

http://www.newzonfire.com/2010/03/30/20-awesome-looking-3d-sculpted-cakes/
2. dec 2010 o 13:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte

@alionuska som sa pobavila na tom tvojom výroku že LEN 9 :sweat_smile: ja som robila 2 a mala som dosť keĎže Tamarka dostala kiahne a nemohla ísť do škôlky .. a to som sa tešila ako si budem kľudne piecť, no ten kľud vôbec nebol lebo ona chcela všetko robiť tiež :stuck_out_tongue_closed_eyes:
... tak pridávam aspoň tie moje - poschodovú pre kamarátkinu dcéru a princeznu pre moju princeznu a ešte jednu maličku kvôli sviečke keďže sme ju nemali kam zapichnuť :sweat_smile:

a ešte by som sa chcela opýtať či nemáte niektorá postup na slanú tortu, chcela by som urobiť napr. pivový pohár ako som videla u @dm1 a @anibas .. mne stačí hlavne to zloženie vo vnútri čo tam mám vlastne dať a pivová pena je bielkový sneh nad parou vyšľahaný? :confused:
... vopred ďakujem :wink:
2. dec 2010 o 15:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca77 navod na pivo je tu

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=53770

ja som davala slahacku navrch
2. dec 2010 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
2. dec 2010 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@duplicka - krásna košela
@maca77 - kráne torty. A keď tu už spomínate bielkový sneh, mám pre vás radu. Urobte si očko, ktoré má priemer asi 7mm. Potom dajte do hrnca tretinu potrebného množstva a asi centimer nad to vody. Zvyšok cukru vyšľahajte s bielkami na sneh. Do dajte variť. Čo chvíľa namáčajte očko do cukru a fúkajte, keď vyjde rad bubliniek, rozva je hotový a zašľahajte ho do snehu. Je to menej náročné.
2. dec 2010 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca77 ja som dala navrch tie okrojky z toustoveho chleba a potom pomazanku ktorou som premazavala aj jednotlive poschodia. tie okrojky preto aby jej tam nebolo vela tej pomazanky ked som chcela kopcek spravit
2. dec 2010 o 15:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambusko dakujem za napady, uz som jej poslala nejake tipy, tak uvidim co sa rozhodne :slight_smile:
@maca77 ja som ako penu davala natierkove maslo :slight_smile: krasne torticky :slight_smile:
2. dec 2010 o 16:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 neviem, tiež som ju v živote nejedla - len videla na nete obrázky ... ale čoje horšie, bude musieť byť bezlepková a bezmliečna - to bude iná sranda.
Alel uvažujem, že upečiem normálne vo forme chlebové cesto, prekrojím a naplním nejakými pomazánkami ( len neviem akými, aby boli bez mlieka, masla,... ) a potom boky posypem slnečnicovými semienkami a nejako ozdobím salámami, šunkami, zeleninkou - ale fakt netuším, čo z toho bude ... našťastie to bude len pre nás, tak je jedno, ako to bude vyzerať :grinning:
2. dec 2010 o 16:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat do slanej ale davaj na poschodia aj salamy, syry a ine podla chuti len pomazanky by to bolo take o nicom. Ja som davala aj domaci parisky salat. Ale aby tam enbolo mlieko maslo to neviem ako sa ti podari veru.....
2. dec 2010 o 16:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj ja som robila dve slane torty uz, asi som nedavala foto sem. jedno bolo pivo a jedna futbalka. na to pivo som davala navrch chrenovu penu ako penu.
2. dec 2010 o 16:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petusko zaujímavé a máš foto ?
2. dec 2010 o 17:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca77 krásne torty :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
moje pivo bolo sladké a na vrchu sneh šľahaný nad parou :wink:
2. dec 2010 o 17:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas hladam :sweat_smile:
2. dec 2010 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nasla som, to pivo bola taka rychlovka, syr som len lepila platky.
2. dec 2010 o 17:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petusko jéééj super - normálne mám chuť na salámku :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
2. dec 2010 o 17:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca77 ..no vidis,aj ja som sa dnes pobavila..na stranke torty od mamy sa strhla diskusia puritanok,co mali namietky na moju eroticku tortu...ze take torty nepatria na stranku o tortach,ze je to vrchol nevkusu a ze je niektorim z mojej torty na grc! :grinning: :grinning: najskor som bola nasrata,ako si niekto,kto ma vobec nepozna dokaze dovolit napisat na moju tortu GRC,ale cim dlhsie som sa zapajala do debaty,tym viac som bola presvedcena o tom,ze niektore zeny su zaostale a primitivne...a nevedia ako sa prejavit,tak budu rypat do cloveka,urazat a poukazovat na neho,kym ho nenastvu! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
2. dec 2010 o 18:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 dakujem to ma potesi,lebo som este len piatu tortu potahovanu urobila :wink: :wink: :wink: :wink:
2. dec 2010 o 18:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat - a nerozmyslala si kupit bezlaktozove mliecko aj maslo? u nas dostat v obchode, v Carref, je sice drahsie, ale je dostat - babicka ma totiz aj intoleranciu laktozy okrem celiakie :wink: dokonca sa mi zda, ze dostat aj sojovu majonezu (keby si dajaky salat chcela robit...)

2. dec 2010 o 18:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alionuska teda - Ali, to vazne? juuuj, idem veru rychlo kuk, aspon ta podporim :grinning: puritanky jedny... ktovie, co robia doma za zavretymi dvermi :wink:
2. dec 2010 o 18:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alionuska - akosi to neviem dohladat :( tak ta asi nepodporim.... ale aj tak to nechapem... ved je to stranka o tortach a ty si tam predsa nedala naucne videjko co robit :grinning: a - tie torty su nahodu super :grinning: :grinning:
2. dec 2010 o 18:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moje dnesni, vlacek se mi nepovedl tak snad priste budu uz vedet :sweat_smile:

@petusko moc pekne slane :wink:

@alionuska neumej a zavidej, kasli na to...
2. dec 2010 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat bezlepkove pomazanky sa daju kupit v dm, vyrobit mozes napr. ako zaklad slnecnicovu a dochutit rozne, cicerova hummus je tiez fajn, pripadne z avokada, orechov :slight_smile:
2. dec 2010 o 18:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@beruska2x no a este mi tam pisali,ze to neni o zavisti..ja som pisala,ze niektore by si mohli aj ruky zodrat a taku tortu nurobia a ze je to asi zavist...a pustili sa do mna ako osi! :slight_smile:
@fukylove je to v mojom albume,medzi poslednymi tortami mam tu erotiku...aj dve....a pod nou tie komenty...sodoma-gomora! :grinning: :grinning: :grinning:
2. dec 2010 o 19:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alionuska můj názor už tam máš,jsou to blbci
2. dec 2010 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@benjik :sweat_smile: idem to pozriet! Dakujem za podporu... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
2. dec 2010 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alionuska není zač,holt každá mince má dvě strany
2. dec 2010 o 19:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alionuska ali potrefena husa kejha vzdycky nejvic :grinning:
2. dec 2010 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok