Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sikag
24. feb 2015

@mimcak ta polovnicka je bombova, krasne toticky 🙂

pristela
24. feb 2015

@maya30 😀 😀 😀 aj ja tu cakam na tvoje a ništ ☹ ☹ ☹ chroooooza ☹ ☹ ☹ ale aspon ze si sa vysantila s detvakmi 😵 😵 😵 😵

@mimcak haa, mne salubi divočaaaak dole 😀 😀 😀 😀

pristela
24. feb 2015

Holky dakujem za vsetky pacidla aj pismenka , ste uuuuuzasne, keby ja vas tu nemam moji doma by mi uz davno vsetky varesky a kostice zakopali 😠 😀 😀

@sasettka Cicuš 😀 prosim ta ako robis tie coko torty ako naposledy ta 80tka , ze maju taky akoby mramor na sebe , chapes , ze jo ? 😅 vypada to neskutocne dobre 😵 😵 😵

blancagon
24. feb 2015

@mimcak krásne všetky ale tá ruža je nádherná!!! ta na srdiečku.

sasettka
24. feb 2015

@pristela cica - rucne strucne 🙂)) na oganazovanu tortu nacapkam roztopenu cokinu a prstom rozotieram... alebo aj nozom, ono ti to zacne robit taky vzor 😉

adrika202
24. feb 2015

@elamaslakova
@nicoletta77 dakujem vam krásne 🙂
aj ostatným za všetky páčitka 🙂

maya30
25. feb 2015

@pristela @sikag tak zeny, dam teda tie moje chudence z min. tyzdna, aspon ze boli rychlo hotove 😝 Silvi a kde ste boli lyzovat ? Ja som na donovaloch presla okolo jednej baby a sice bola cela zababusena ze len oci jej trcali, ale normalne ma napadlo ze sa na teba podoba, teda tie oci 😀

pipka
25. feb 2015

@maya30 kraaasa 😵 😵 😵

sikag
25. feb 2015

@maya30 jaaaj ta detska je milena 🙂 a ta ruza ma uuuuzasnu farbu! genialna je
a to si bola na donovaloch a nedala si mi vediet? my sme aj zvazovali donovali ale nakoniec sme boli na kralikoch, mali mi uz lyzuju na velkom kopci, je tam 4 sedacka a v pohode ceny 🙂 tak sa nabuduce mozeme dohodnut, tento rok urcite este pojdeme

lamps
25. feb 2015

@maya30 Majka, ty si už videla niekedy chúdence torty? Lebo tieto tvoje tortušky majú od chúdeniec veeeeeľmi ďaleko, sú krásne

jachin
25. feb 2015

Neviete mi poradiť nejakú náhradu za žilkovač? tie ceny sú dosť drahé, či je niečo podobné, čo by mi upravilo lupienky na kvetoch podobne ako žilkovač?

hana248
25. feb 2015

Dievčata ,došlo aj na mna ,prosim vas ake rozmery na oblžnik ,aby mal 3-4kg.Viem že niekde to bolo neni davno pisane ,ale nemožem to najst ,velmi by mi to pomohlo a preto vopred vam dakujem

chelonka
25. feb 2015

Baby prosím vás poradte mi, mám si den do predu nachystať Cream cheese frosting na tortu? - túto plnku robím 1x a neviem akej bude hustoty
a marcipán mi na tom určite nebude držať že? - to klasicky prilepiť maslo + cukor

blahowoman
25. feb 2015

Ahojte mamičky .... prorim Vas poradte mi nejake vyborne plnky do torty... na vikend idem piect planes 2 posch a moja rodina uz vsetky mozne plnky jedla...od malinovej po cokoladove, orechovu, aj s mascarpone a lesnym ovocim... chcela by som spodne poschodie coko korpus a vrchne klasicky korpus... Dakujem pekne.

sikag
25. feb 2015

@jachin pozri si aliexpress.com tam nie su drahe. alebo taka cierna ryhovana palicka, netusim ako sa vola 🙂

kukulka1
25. feb 2015

@jachin niektoré listy z umelých kvetov majú výraznejšie žilkovanie,mohlo by sa to dať aj s tým.

pristela
25. feb 2015

@sasettka boooošššeee,ty si ina majsterka 😀 musim ta niekedy okopirovat 😝 😝 ale jesli to nebude take krasne ako to mas ty, pridem ti št 😝 styri torty zjest co budes mat pre zakaznikov!!!!

@maya30 jaaaaaj , ze chudence :D no myslim ze Andrejka sa uz vyjadrila aj za mna 😀 vsak ja na tie tvoje tortusky cakam ako na vykuuupenie, to mam ako za odmenu kazdy tyzden 😵

sasettka
25. feb 2015

@pristela kokso, som si skoro cvrkla 😀 ta vidim, ako tlacis do seba torty, hehe 🙂) kopiruj kopiruj, ale skuuuusis to mat krajsie! 😝 😀

lamps
25. feb 2015

@pristela ty, počuj dievča 😀 dnes sme akosi rovnako naladené aj čo sa @maya30 týka a aj otázky ohľadom torty od @sesetka, tiež som sa jej chcela pýtať presne to isté, čo ty. Akurát s jedinkou vecičkou nesúhlasím - s tým modelovaním pre teba, akosi sa mi nechce 😀 😀 😀 😀 s neviem si ťa predstaviť ako tlačíš do seba 4 torty

nika1985
25. feb 2015

Ahojte baby hodi sa coko orieskovy maslovy krem a jahody? ak ano v akom stave by ste tam tie jahody davali ja sa nejako jahodam vyhybam a teraz mam jednu co ich tam vyslovene chce a ja si to neviem nejako tie chute dat dokopy podla mna sa to nehodi ci? Dakujem

elamaslakova
25. feb 2015

@nika1985 Dobré to bude, ja robím tiež taký krém a s jahodami , dávam sterilizované jahody

evickao
25. feb 2015

@aduskatt - ahoj, prave som nasla tento prispevok o domacom frutafille. Mohla by som sa opytat, ako ste ho urobili a ci sa to da i z mrazeneho ovocia? Dakujem Eva

aduskatt
25. feb 2015

@evickao recept je v mojom fotoblogu v albume zlepšováky 🙂

kattikakiki
25. feb 2015

Dievčatá, potrebujem poradiť. Dnes som piekla platy na tortu. Ale stalo sa mi to, že mi stvrdli :-/ Nechápem prečo. Ked som ich vyberala s rúry, boli makkucke. A teraz? Tvrdé... Mám uz dosť. ks tort za sebou, ale toto sa mi este nestalo. Ako dokážem to, aby zmäkli?

evickao
25. feb 2015

@aduskatt dakujem velmi pekne, ste zlata 🙂

aduskatt
25. feb 2015

@evickao za máličko a tykáme si😀

ludkas31
25. feb 2015

SOS, pekny vecer, zelam poradi mi niekto kde v Bratislave zajtra na pockanie spravia vytlacia obrazok na marcipanovej oblatke?????????

evickao
25. feb 2015

@aduskatt ok 🙂

muffinka8
26. feb 2015

Pomooooc ... včera som si roztopila čokoládu v šľahačke a dnes keď som ju vyšľahala sa mi zrazila :( čo mám robiť? dá sa to zachrániť???

evickao
26. feb 2015

no urob najlepšie novú, mne sa to stalo predvčerom, skúšala som i nad paru (vždy som to takto zachraňovala) a aj tak zrazená ☹