• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@muffinka8 nemám osobnú skúsenosť, ale čítala som, že trošku nahriať, pridať kúsok masla, vychladiť a znova prešľahať
26. feb 2015 o 08:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt ja robím bezmaslovú ... och ... :confounded:
26. feb 2015 o 08:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 chápem, robili to tak, ale tak skús znova zohriať, vychladiť a prešľahať aj bez masla, horšie to nebude:slight_smile:
26. feb 2015 o 09:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@muffinka8 mne sa stalo už dvakrát.Raz sa mi podarilo zachrániť ked som nahriala nad parou a šľahala. A naposledy sa mi tiež zrazila a skúsila som tam len pridať mascarpone,lebo bola len pre nás a ono sa to samo nejako urobilo.Ale najistejšie to bude nad parou ohriať. Ale už je asi neskoro však?
26. feb 2015 o 11:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimcak nakoniec som to vyhodila a spravím ešte raz. Neviem kde bola chyba, lebo robila som ešte jednu takú a tá v pohode.
26. feb 2015 o 11:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 - to sa stava, niekydy ta para pomoze, niekedy nie :slight_smile:
26. feb 2015 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 mne sa raz zrazila, ked som slahala z 3 slahaciek, znovu som to zohriala, dala do mraznicky a potom znovu preslahala a ako-tak to bolo ok, ale nie 100%... ale chyba bola asi v tom, ze som slahala rucnym na nizkych otackach vacsie mnozstvo a kym som ich zvysila, uz bolo neskoro :grinning: odvtedy slaham takmer hned na vysokych a je to ok
26. feb 2015 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte žienky, na nedeľu mám spraviť tortu notebook. Ak si ho pripravím zajtra, opuká mi poťahovka do nedele?
26. feb 2015 o 21:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby prosiiiiim.poradte,zabudla.som.objednat modecor gel,cim nalepim oblatku???? Neviem,kde v presove ho zozeniem....kdesi som citala ze s medom..ate skusenosti???? Vdaka!!!!
26. feb 2015 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucka_o ja lepím medom :wink:
26. feb 2015 o 21:36  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dada2007. A nezmeni sa? Alebo nezvlni????
26. feb 2015 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucka_o dávam ju čo najneskôr...resp. polhodku-hodku pred odovzdaním....snažím sa na celú plochu naniesť med-aby som tam nemala vzduchové bubliny. Zatial som problémy nemala...nesťažoval sa nik....
26. feb 2015 o 21:59  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
tak pridám moju jedinú tento týždeň ,normálne sa nudím :slight_smile: celý tyžden doma s chorým krpcom ,času na tortovanie kopec ,a žiadne torty , buduci týžden ked ma kolega dovču tak mam 6 :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. feb 2015 o 08:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (50)
@adrika202 Adi prosím ťa, pozerám po nete stužky a normálne neviem, keď má podložka hrúbku 2cm mám si vziať stuhu širokú 19mm alebo 22? :stuck_out_tongue_closed_eyes: Najradšej by som 20, ale na tej stránke som takú nenašla. Ďakujem
27. feb 2015 o 09:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sticker ja som kupovala v galanterke a ma presne 20 mm :slight_smile: tak neviem asi radsej 19 ,podla mna :slight_smile:
27. feb 2015 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adrika202 Ďakujem. Pôjde teda radšej ešte do mesta pozrieť. Ale trochu ma to zarazilo, že predávajú podložky hrúbky 2cm a nemajú k tomu stuhy :unamused:
27. feb 2015 o 09:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sticker no to som aj ja pozerala :slight_smile: čo už :slight_smile:
27. feb 2015 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Moja tretia svadobna torta v zivote :slight_smile: Vsetko som mala uplne nadiktovane, tak velmi som vymyslat nemohla, ale aj tak sa vytesujem. Figurky si tam postavi nevesta sama :slight_smile:
27. feb 2015 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (35)
@sasettka v zivote by som si nedovolila mat to krajsie ako ty, neblaaaaazni , pche
ale ze fakt dobre to vypada :grinning: :grinning: neboj ak mi to niekto pochváli nepriznam sa , ze to mam od teba :grinning: :grinning: :grinning:
@lamps , ale baby je teda fakt, ze by som si dala nejaku taku dobru domacu tortusku od niekoho ineho :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
@nika1985 jasne , ze isto pisem neskoro :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: no ja davam jahody asi do kazdej druhej torty, a momentalne mam aj ja najoblubenejsiu jahodovu plnku :sweat_smile: , davam normal mrazene, vzdy si ich "rozštvrtim " nozom a take davam na plnku, nic netece pak a ani inak sa nemeni :wink:
27. feb 2015 o 18:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@muffinka8 a tu jednu taku si robila tak isto ? slahala a chladila si v tom hrnci co si ju varila? ci si si tu druhu prehodila do inej misky nez sa chladila?
Ja uz "hentie" mrchy plnky varim vzdy v hrnci v ktorom ich aj chladim a aj mixujem, bo ked sa mi zrazila do velkej svadobky z 10tich slahaciek/som nastastie dala len polovicu z 20tich/ ma vtedy porazalo, no mrtvica ako vysita, ako kaslat na slahacky, ale u nas na okoli v noci nic otvrenee :angry:
27. feb 2015 o 18:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievcence, prosím vás o radu, kedy mozem na tortu nalepit obrazok ? Zajtra máme oslavu a užNič sa s tou oblatkou nestane do zajtra ? Teda je to skor ten obrazok natlaceny na fondane. Lepiť rovnako ako oblatku ? dakujem krasne za rady.
27. feb 2015 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fedra ja lepim hned ako dorobim tortusu a este sa mi s nim nic nestalo akurat sa chystam tiez dneska jeden lepit a zajtra rano si pre nu pridu. Lepim jedlym lepidom
27. feb 2015 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela nieje neskoro ja sa vzdy pytam skor tak odpsisem panicke ze teda aj taketo dam na Teba :wink: idem objednavat podlozky netreba Ti?
27. feb 2015 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela za posledne 3 roky sa mi to este nestalo. Stale robim rovnako, ze roztopim v hrnci a ked to uz nie je take horuce tak prelejem bud do plastovej misky alebo do kovovej od mixera. Potom to dam do chladnicky a na druhy den vyslaham.
27. feb 2015 o 21:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tento tyzden bol makacka....
27. feb 2015 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (26)
Dobojované a ide sa spinkať :slight_smile:
27. feb 2015 o 23:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (33)
kocky chcela som sa vam pochvalit s mojou dalsou tortou... no nepochvalim sa :sweat_smile: nestihla som ju odfotit :angry: drzala som tortu v ruke, pripravena ju cvaknut (fotak este nevytiahnuty) a akurat zvonili :angry: v panike som nevedela, ze co skor :grinning: :grinning: :grinning: no netusila som, ze pridu o 10min skor :grinning: musim prestat s tym robit vsetko na poslednu chvilu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: dako nestiham uz :grinning: no poprosila som, ze ci mi ju neodfotia a neposlu :grinning: :grinning: :grinning: tak snaaaad sa dockam :sweat_smile: a to som si hovorila, ze uz nebudem fotit v noci ale vyuzijem to denne svetlo ked uz ho mame :grinning: mala som tu tortusu aj v noci vyfotit pre istotu :grinning:
inak opät pekne torticky pribudli :dizzy_face: chvalim kazdu jednu za jej super pracu :dizzy_face:
27. feb 2015 o 23:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela jaaaaj, ty neplecha :slight_smile:))
@michaela3011 nuz... tak nam ju aspon popis :grinning:
ja som robila len tieto dve na zelanie, aby na jednej bola cica a na druhej kanarik a samozrejme naahodou aj plnka o5 rovnaka :slight_smile:) ale chystala som veci na taky minikurzik, co som sa nechala ukecat od kamosiek a celkom zaznamenal uspech, tak si to dnes hadam uzijeme, snad vecer pridam daku foto, ze ako bolo :slight_smile:))
28. feb 2015 o 08:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (45)
@sasettka Bože ten kanárik je dokonalý :dizzy_face: Samozrejme aj cica, ale kanárik ma dostal viac :slight_smile: :sunglasses:
28. feb 2015 o 08:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sasettka ta cicuška je naaadhernaaaaa :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
28. feb 2015 o 10:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok