Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

evicaka
7. apr 2015

@grasie jasné že Tebe 🙂

mima595
7. apr 2015

ahojte, nemáte uložené nejaké tipy na obdlznikovu tortu na 60-narodeniny...s kvietkami.....idem robiť pre moju mamku, ale bud sa mi zdajú obyčajné, alebo strašne náročné🙂)

nicoletta77
8. apr 2015

@mima595 ja som robila takéto:

elamaslakova
8. apr 2015

Dievčence ahojte potrebujem poradiť , tie čo ganášujete , v akom pomere mám dať šľahačku a čokoládu na tortu s priemerom 20 cm . Ďakujem

katarina51
8. apr 2015

@grasie krááásne a milučké

katarina51
8. apr 2015

Krááásne torty, nestíham ani pozerať, dlho som tu nebola tak pridávam moje minulotýždňové

akzuzs
9. apr 2015

Ach dievčence zasa krásne torty. Ja som rada že tento týždeň a minulý týždeň nemám nič a myslím že ani bud. týždeň. U nás je hotový lazarinec. Deti majú šarlach, dcére sa to natoľko skomplikovalo že do toho mala chrípku a aby toho nebolo málo dostala aj reakciu na ATB. S mužom sme šli na výter aj my aby sme to nemali aj my a dnes mi je už na .... buď budem mať tiež šarlach alebo lezie na mňa chrípka. Tak by som mala chuť piecť no telo nevládne 🙂
No ozaj piekla som ananasový korpus (s ananasom v ceste) a na to ten kokosový krém s kokosového mlieka. Ale poviem Vám nič moc. Že by som urobila že WAW. No mám na to ešte dva meisace aby som to vyšpekulovala na WAW

sonina08
9. apr 2015

prosím neviete poradiť dievčata ako urobiť pekný golier na tortu pánskej košele???

evicaka
9. apr 2015

@elamaslakova v pomere 1:2 (1diel šľahačka, 2diely čokoláda) 🙂

badatt
9. apr 2015

@evicaka l šľahačku 250ml a 200g čokolády? ďakujem za odpoveď

evicaka
9. apr 2015

@badatt príklad: 200 g čokolády a 100 g šľahačky... čokolády musí byť vždy viac 🙂

stebota
9. apr 2015

@evicaka Takže teraz sa idem spýtať to ganášovanie čo som tu čítala je vlastne sľahačka 250ml+500g varovej čokolády a maslo sa už nedáva inak by to bol asi parížsky krém a kedže tam ide toľko tej čokolády tak to dobre zhustne, cukor už nedávaš a nie je to horké? Dúfam že som to pochopila správe. A ešte v pohode s tým plníš, netečie to a dobre to drží bez masla tak? Veľmi pekne dakujem za odpoved 🙂 🙂 🙂

evicaka
9. apr 2015

@stebota ja teda nie som až taký odborník, ale pár krát som už vyskúšala.... robievam bez masla, ale ak to chceš ako plnku, myslím že trochu masla to urobí vláčnejšie, cukor nedávam, nakoľko tá chuť čokolády a šľahačky je podľa mňa dokonalá. Samozrejme, keď to stuhne netečie. Ganage používam väčšinou na obtretie torty pod marcipán, ale ak by som chcela ako náplň, určite dám aj maslo 🙂

stebota
9. apr 2015

@evicaka myslela som že sa to používa ako plnka a na obtretie dávam len maslo cukor+odrezky s torty dobre vymiešam a super to spevní aj tak dakujem 🙂

elamaslakova
9. apr 2015

@evicaka Ďakujem tak som dala , ale ganáž už určite robiť nebudem 🙂 , akosi mi to nešlo , foto radšej ani nepridám, lebo strach a hrúza 🙂

stebota
9. apr 2015
evicaka
9. apr 2015

@elamaslakova prvú skúsenosť som mala aj ja zlú, ale potom mi to nedalo, vyskúšala som znova a podarilo sa ako-tak, no žiaden odborník na to niesom 🙂

chvapilu
9. apr 2015

ahoj hrneček potřetí a děkuji za pochvalu minulého dortu,Krásný den

chelonka
9. apr 2015

@elamaslakova tak ja som robila tortu ganachovu teraz cez vikend čo bol a podarila sa
robila som z čokolády 60% a 70% moj pomer nakoniec bol 500g čokolady 500ml smotany a myslím že by zladlo aj o kusoček viac.

najprv som začínala s pomerom ako pisali baby vyššie že 2:1 ale prisposobený k vekosti torty teda 500g čokoko na 250ml smotany ale bolo to moc moc tuhe a nedalo sa stým vôbec pracovať tak som postupne pridala smotanu až som nakoniec použila celu dalšiu 250ml. a konečný stav bol ako píšem v prvom odesku a vyslo mi to krasne na plnku a aj som tým potrela celu tortu bo som na nu davala potah .

A torta sa skladala z 2 korpusov o priemere cca 22cm a korpusy boli rozrezané na poli, takže 4.

Ak sa rozhodnes to robiť tak si kukni videa na nate ako stým pracovať, moja rada je že som nepracovala s polne vychlanutým ganachom -ja som ho chladila v studenom kupili za stale miešania metrličkou - bolo to par minut kým schladol na požadovanú konzistenicu a ked už bol konzistencie,že drzal pevnešie tak som zo začala natierat - škoda že nám foto rezu slušne plnky som davala a ako pišem možno aj toršku viac bola plnka pevnejšie ked som ju vytiahla z chladničky ale ked potom chvilu postava vonku bola super.

A inak chut famozna - ja som tu plnku dávala na korpus red velvet

zuzu188
9. apr 2015

dnesna s mojou prvou drotikovanou ruzou 🙂

pristela
9. apr 2015

Baby , ja vas tento tyzden nejak nestiham 😕 dufam , ze nepisete ako najate, ze vas pak budem mesiac docitavat 😕 😕
Vkladam tortuse z minuleho vikendu, bolo to o chlp a na hlavu bo som sla na velku noc do tator a nejak moj kalendar s napisam NEBRAT TORTY zlyhal 😠 😠 😠 mosim kupit novy bo tento je pokazený 😀 😀 😀
Ta gentemanska bola robena podla foto 😉

stebota
10. apr 2015

@pristela perfektne ako vždy prosím ťa ako si robila to káro paráda 🙂 🙂

antenka1
10. apr 2015

@pristela nemam slov. Parada. Ten maco to je dufam plysak 😉. To si ako robila?

pristela
10. apr 2015

@stebota
@antenka1 holky dakujem 😉 to karo je obrazok vytlaceny na jedlej oplatke, spolu ma to vyslo okolo 12€ 😝 , macko nieje plysovy, neblazni 😅 😅 ked som robila prveho bol cely z puncoviny, tento je druhy a ma z puncoviny iba telo, hlavu ma polystyrenovu gulicku 😉

antenka1
10. apr 2015

@pristela vyzera to uzasne. A z coho je taky "chlpaty"? To je na nom perfektne. 🙂

blahowoman
10. apr 2015

Frozen dnes,zajtra svadobne srdiecko pridam. Milujem stat od rana v kuchyni.

zuzka7512
10. apr 2015

svadobná...8kg..

lucula73
10. apr 2015

ahojte,po sto rokoch som piekla a veru som to skoro aj zabudla 😠
moja krsná ide zajtra na svadbu,tak to berie ako dar 😉

govinda
11. apr 2015

Ahojte dievčence 🙂 Pridávam foto mojej poslednej tortičky

blahowoman
11. apr 2015

A moja dnesna svadobna podla zelania .striedobrno modra vyzdoba na svadbe.