Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
3. dec 2010

@kackark aj tak sa da, hlavne ze bude vsetkym chutit 🙂

silvika
3. dec 2010

este som sa chcela spytat aku kombinaciu plniek mate oblubenu, tak dve tri dohromady v jednej torte

iwusca
3. dec 2010

baby tie torty su uplne uzasne!!! 😀 ja tiez planujem ze sa to raz naucim ale akosi stale nie je casu 😒 ale ked vidim tie vytvory tak sa do toho asi pustim aj zajtra 😀 s cim by som mala zacat? mate nejake rady a tipy? lebo ja som fakt pekar-zaciatocnik a okrem babovky som toho moc nenapiekla zatial 😀

zdenallicka
3. dec 2010

@benjik Mám ji doma, přivezla mi ji mamina z Německa, ale ještě jsem nezkoušela...

zdenallicka
3. dec 2010

@alionuska Já jsem tě chtěla podpořit... ne tě nazlobit..

benjik
3. dec 2010

@zdenallicka tu formu nebo tužku? Tak až vyzkoušíš, podej mi zprávu,ju? dík

zdenallicka
3. dec 2010

Formu...

anibas
4. dec 2010

čaute dievčatá - nie nestraším, len oznamujem radostnú správu - práve som dokončila poslednú tortu v tomto roku a môžem oddychovať - dobrú noc 😵 😵 😵 😵 😵

fukylove
4. dec 2010

@boldy - ja som ich kupila tot nedavno u nas v Tescu v stanku s cukrarskymi potrebami 🙂 a veru som bola prekvapena, ako to pekne vyzera 🙂

@duplicka - ja som kupila sadu 3 vytlacacich formiciek, ale u nas v stanocku s cukrarskymi potrebami...
http://www.cukrarskepotreby.eu/predaj/1042/Lali... takteto to je, len tvar snehovej vlocky, prepac, nemam cas pozerat, ci to niekde maju 😒 dnes mame tu puncovu akciu 😉

fukylove
4. dec 2010

@iwusca - kedze vies urobit babovku, tak celkom dobry zaklad na korpus 😀 tak sup este prekrojit, nejaku plnku dovnutra, potriet z vonku a ozdobit 🙂

vinka
4. dec 2010

No tak mi nejde zavesiť thomasa.Neviem prečo ☹ ☹

reruna
4. dec 2010

Ahoj, potřebuju poradit, nešel mi vyšlehat sníh na mramorový korpus, ještě se mi to nestalo, tak nevím, čím by to mohlo být. Dala jsem tam ml. cukr dle návodu a přidala ještě vanilkový cukr, tak možná tím? No upekla jsem to i tak, ale nevím, jaké to bude.... nemám už další vajíčka, tak snad to nebude velká hrůza, je to jen pro nás....

bzucinka2
4. dec 2010

ahojte prosim vas, ak sa vam da, zahlasujte za nas : Auticko pre braceka. Dakujeeeeeeeeeeeeeeeem!
🙂
http://www.dojcenskavyziva.sk/soutez_vanocni_na...

bzucinka2
4. dec 2010

@benjik podla mna ta cislova forma bude uplne v pohode, ja robievam babatko zo silikonovej forky a velmi dobre sa s nou pracuje, tu tuzku nemam, tak neviem 🙂

anibas
4. dec 2010

@reruna Vierka - vajíčka musia byť z chladničky vybraté, štipku soli pridať do bielka a šľahať - cukor pridávať až do vyšľahaného snehu 😉

moje posledné 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

hydricka
4. dec 2010

@alionuska ahojky! Koukám na vaši stránku kvůli inspiracím a hlavně se kochat vašimi nádhernými dortíky a nemohla jsem uvěřit tomu, co se dělo. Nic si z té kačeny nedělej. Je to prostě závistivá ženská která nic neumí, ale chtěla by. Tvé dortíčky jsou přenádherné a nikdy nemohu uvěřit tomu šílenému množství. Vůbec nechápu kdy to stíháš. 😀 A to, že ti smazali tvůj erot. dorítk a ostatní tam nechali je prostě sprosté. Buď smazat všechny a nebo ty co jim to vadí poslat do háje. ☹ Já se nad takovými dortíky nepohoršuji a to na ně koukám i se synkem. Prostě to buď neotevřu a nebo rychle přejedu. Tohle nemůže prostě rozhodit nikoho. Ty ženské nejspíš ani nekoukají na TV, protože to je milionkrát horší. Samé násilý, brutalita a ona řeší tohle? To je opravdu jen závist. Tak si to nijak neber a jen peč dál svoje super dorítky.
A jen tak mimochodem jsem díky téhle dizkusi uděla své dva první potahované dortíky. První je cvičný k svátku menšího synka a druhý ke 3 létům mého staršího synka.

hydricka
4. dec 2010

@alionuska ahojky! Koukám na vaši stránku kvůli inspiracím a hlavně se kochat vašimi nádhernými dortíky a nemohla jsem uvěřit tomu, co se dělo. Nic si z té kačeny nedělej. Je to prostě závistivá ženská která nic neumí, ale chtěla by. Tvé dortíčky jsou přenádherné a nikdy nemohu uvěřit tomu šílenému množství. Vůbec nechápu kdy to stíháš. 😀 A to, že ti smazali tvůj erot. dorítk a ostatní tam nechali je prostě sprosté. Buď smazat všechny a nebo ty co jim to vadí poslat do háje. ☹ Já se nad takovými dortíky nepohoršuji a to na ně koukám i se synkem. Prostě to buď neotevřu a nebo rychle přejedu. Tohle nemůže prostě rozhodit nikoho. Ty ženské nejspíš ani nekoukají na TV, protože to je milionkrát horší. Samé násilý, brutalita a ona řeší tohle? To je opravdu jen závist. Tak si to nijak neber a jen peč dál svoje super dorítky.

lara1705
4. dec 2010

@alionuska ahoj, chcem sa ťa opytať: mam potravinarsku farbu v prašku a neviem koľko jej treba dať aby sa zafarbila poťahova hmota na tortu.Mam zelenu ale chcela by som z nej mať hraškovu farbu, tak mam dať farbiva menej a na tmavšiu viac alebo ako to je. Vopred dakujem za odpoved.

bzucinka2
4. dec 2010

baby to to sa ako pouziva, ci co to je ? 😨
http://www.adal.biznisweb.sk/product/folia-opul...

yamahafazer
4. dec 2010

ahojte
som nestastna ztejto torty mam ju prerobit je to iba pre brata a je to ako balicek s mobilom a moj muz povedal,ze to vyzera ako truhla ☹

zdenallicka
4. dec 2010

@yamahafazer NO, trochu to tak vypadá... 😅 Teď už s tím ale nic neuděláš... 😔

lussy23
4. dec 2010

@yamahafazer - no náahodou je krásna!
@anibas - nádherné torty

lussy23
4. dec 2010

@bzucinka2 - krásna torta. To je pre Noru alebo Arona?
@fukylove . je to krásna torta
@boldy krásna mačička

alionuska
4. dec 2010

@hydricka dakujem..ja sa na to snazim uz zabudnut..lebo cim viac na to myslim,tym horsie🙂Ved zivot je taky krasny a nebudem sa zozierat s takymi primitivnostami,ktoru tu vyrobia nejake neschopne,zavistlive chudery! 😀 Pridavam vam moje najmńovsie fotecky..tak ku..mozete pozerat vsetky..aj deti! erotika tam neni 😀 😀 😀

yamahafazer
4. dec 2010

som prerobila ten bok inak a necham to uz tak je to len pre brata tak oni zjedia a to je puncovy rez

alionuska
4. dec 2010

Baby nedaju sa mi tu nahrat fotky..to je ako mozne???? 😕 😕

anibas
4. dec 2010

@alionuska všetci sa spikli proti tebe 😀 😀 😀 😀

petusko
4. dec 2010

@yamahafazer dnes asi nie je dobry den na puncovy rez, tiez som robila taky tvar ako ty a bol pokus to potiahnut akoze vojenskym vzorom, no mne to pripada ako nepodareny leopard 😀 som to ani nefotila radsej 😀
ale je to tiez len pre nas, pridu vecer kamarati a jeden ma narodeniny, tak namiesto zakusku som urobila ten vytvor 😀
@alionuska myslim, ze pisali, ze je nejaka porucha, ale neviem teda, preco inym to ide 😅
@anibas dokonale ako vzdy 🙂 krasa 🙂

alionuska
4. dec 2010

@anibas vies ze ma to napadlo??? 😀 😀 😀 😀 😀 😀