Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nika266
12. apr 2015
mimcak
12. apr 2015

Ahojte. Tak konečne po dvoch týždňoch prispejem aj ja. Tento týždeň bol hektický 5 torty a to som ešte v stredu sme absolvovaly jednodenný pobyt v nemocnici so synom na výber mandlí a prepych ušného bubienka,našťastie všetko dobre dopadlo. Sorry za tapetku.Tú pre zdravot.sestru mi nakoniec volali,že či by sa dala dorobiť aj striekačka. Tak takto to dopadlo. Z tej minnie sa vyťešujem,lebo mi poslaly fotku kostýmčekou aké budú mať deti a chceli to tak zladiť.Boli nadšený. A ja ťiež 😀 prikladám aj fotku kostýmčekov.Poslali mi foto aj detí,ale neviem či to tu môžem dať tak radšej nie. 😖

sikag
12. apr 2015

@evicaka dakujem 🙂 ja som skusala zahranicne recepty, no ale tym ze sa roztiekli tak ziadna slava. ale sak hold pridam ich nech si ostatne nemyslia ze nam ide vzdy vsetko od ruky 😀 😀 😀 😀
kolko ich precies a pri akej teplote? pisali 180 - 22min - coko fajn ale tie cuco sa neprepiekli a nezvihli. tak skusim nabuduce menej a dlhsie asi

evicaka
12. apr 2015

@sikag pečiem ich približne 20 min na 180, ako píšeš. Ak mám pravdu povedať, všetky recepty čo som skúšala boli dobré, nikdy sa mi nič neroztieklo, ale tieto s acidkom sú asi naj...a jasné že tá forma je asi nutnosť 🙂

nika1985
12. apr 2015

@pristela ahoj a kdeze si kupila tu ortezu mna Ti tiez ta ruka tak neskutocne boli a to teda sa nemozem rovnat s Vami ale uz som bola ja u doktora a odbil ma ze ako prislo tak aj odite mastit a klud kukam ze pche urcite tak facujem ale uz mi to lezie na nervy.A samozrejme tie tabletocky cakam na nazov 😉 dakovala

nika1985
12. apr 2015

Baby prosim ked farbite krajku tak uz hotovu napr. nastriekat by to slo? Alebo zarabate farebnu hmotu a praskovou farbou alebo gelovkou lebo potrebujem ciernu krajku na vikend. Dakujem

evala777
12. apr 2015

ahojte, pridávam svoje tohotýždňovky....tá čokoládová...som skúšala ganache....no ja raz neviem byť kámoška s tou čokoládou 😒

evala777
12. apr 2015

@nika1985 ahoj, ja farbím hmotu na požadovanú farbu a tak suším.... 😉

adrianai
12. apr 2015

Dievcata,

Robili ste niektora "nahu" tortu (bez potahovky)?
Chcem urobit mm na 40tku, na co si dat pozor? Hlavne aby sa mi nevysusila,aky korpus je najvhodnejsi? Plnku urobim asi s marcarpone, nechcem nic maslove...
Prip. Uvitam aj nejake inspiracie 😉
Dakujem

katarina51
12. apr 2015

Ja som tento týždeň robila dve na birmovku u nás vo farnosti. Jednu do obetných darov a jedna pre birmovanca

govinda
12. apr 2015

Ahojte 🙂 Na piatok mám urobiť tortu - obdĺžnik v cyklaménovej farbe a na to biele gerbery. Neviem si predstaviť, ako urobiť takú tortu, že hranatá a na vrch gerbery tak, aby to nevyzeralo ako rakva 😒 😀
Viete mi poradiť? 😀

daniela09
13. apr 2015

jedna ešte veľkonočná

adrika202
13. apr 2015

@mimcak krasne tortičky 🙂 ta mickeymouse je užasna ,tie zalubene tvaaaričky 🙂 🙂

muffinka8
13. apr 2015

Pozerám, že víkend bol plodný 🙂
Ja som mala 2 krstinové. Modrá je taká ako som už robila. A žltá je podľa predlohy (ale zas peknú vybrali 😵 ).

maya30
13. apr 2015

@jakelina musela som vyguglit co to ten tunel je 😎 len dufam ze to nebude ono, alebo ze nieco zaberie, lebo si nemozem dovolit prestat 😒

maya30
13. apr 2015

@nika1985 zafarbi hmotu gelovkou, dost vela jej treba aby bola riadne cierna, ale nezmeni to nastastie konzistenciu 😉

maya30
13. apr 2015

@muffinka8 nadherne cistunke torticky 😵 😵 😵

mimcak
13. apr 2015

@adrika202 Ďakujeeem 🙂

maya30
13. apr 2015

@adrianai ak spravis mramorovy korpus ( s olejom) plus mascarpone plnka s ovocim tak ti nevyschne, tam nie je co pokazit, jedine by som navrch nedavala tazke dekoracie, lebo ich ten holy korpus neudrzi 😉

haannka
13. apr 2015

Moje prve botasky...

stebota
13. apr 2015

@muffinka8 pekné jemnučké tortičky 😉 😉

stebota
13. apr 2015

@maya30 ten hasičák je pre mňa topka super 😲 😲 😲 mne moc autá nejdu možno raz 🙂

stebota
13. apr 2015

@sikag Tie kvety úúúúúúúúúúúžasné 🙂 🙂 🙂 🙂 a aký si použila do toho krém vyzerá hrozne super

stebota
13. apr 2015

@jenie123 super tá zelená farba ako si ju robila mám ich viacero ale taká žiarivá sa mi ešte nepodarila
@1zaza pekná poschodka 😉

halienka
13. apr 2015

Ahojte babulky, ja som akási lenivá v poslednej dobe sťahovať fotky s foťáku 😀 asi jarná únava na mňa ide 😝 😀 tak ale dnes som sa konečne dokopala, tak sem šupnem, ani neviem, ktoré som sem naposledy dávala, tak len od oka dopĺňam asi za posledné 3 týždne. K týmto som robila ešte 3, 2 som zabudla odfotiť trúbka, lebo som bola chorá a torty som odovzdávala v 40 teplotách a ani som už nevedela ako sa volám, jednu som robila mojej malej na meninky, a tú som akosi ešte nestiahla, ale tak to bola len taká mini a malá sa kvalitne na nej tiež realizovala, takže asi až tak o veľa neprídete 😀

No a vaše tortičky som pokukala, no čistá nádhera, zas kopu ukladám do inšpirácií 😵 😵 😵

stebota
13. apr 2015

@halienka paráda 🙂

adrika202
13. apr 2015

@halienka waw ...každa jedna je super ..ale to srdce je top a ta prva to je jedla oplatka ? nenormalne dobre to vyzera 🙂

halienka
13. apr 2015

@adrika202 áno to je jedlá oplátka, teta chcela tortu do 30 E, takže som jej povedala, že bude len jedlá oplátka a nevadilo jej to, bola spokojná 🙂 iba som to trochu okolo vytieňovala práškovou, aj tie dráty hore som spravila práškovou a sama som bola prekvapená, že to vcelku dobre vyzeralo 😝 😀 No to srdce je aj pre mňa naj, hneď je vidno, že to nebola nadiktovaná torta ale že som si mohla robiť po svojom, také torty sa mi zväčša aj podaria 😀

badatt
13. apr 2015

@janka_k
Janka aký prosím robíš krém na ružičky?

mimcak
13. apr 2015

@halienka to srdce je krásne 😵