Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimcak
20. apr 2015

@adrika202 prosím ťa a tie polystyrenové sú dosť pevné? lebo ja sa toho bojím,že sa mi ten polystyrén zlomí a ako chytáte tie torty s podložkou,ked tam ja ta hmota dookola celej podložky???????

adrika202
20. apr 2015

@mimcak dvojposchodku udrzi v pohode ,a ja skvoli tomu chytaniu podliepam pod podlozku karton

adrika202
20. apr 2015

@mimcak pod svadobky a ine velke torty som si dala u stolara vyrobit z bielej drevotriesky podnosy s odmontovatelnou stredovou tycou,a davam ich ludom na zalohu 🙂

babulka82
20. apr 2015

baby aku plnku + korpus by ste mi odporučili do torty? chcem niečo svieže ,nie moc sladka nie maslove myslim plnku. može ist do torty aj čerstve ovocie?

mimcak
20. apr 2015

@adrika202 fíha to nieje zlý nápad na tie svadobky. Kamoškyn otec je stolár skúsim sa popýtať. A to s tým chytaním ja ešte možno ako tak,ale ked odovzdávam tortu tak všetci chytajú ned za boky.Nikdy nie zo spodu.

mimcak
20. apr 2015

baby ja som zistila,že mám robiť tortu na dvojoslavu na krst a na 1rok obe dievčatka nejako rozdelené.Nemáte nejaké pekné inšpir. Ja nemám nič. 😖

pristela
21. apr 2015

@maya30 Majka , prosim ta , ty co si robila tie nabozenske torty to bolo na co ? birmovka ci co ? by som ta s dovolenim /aj bez neho 😅 /skopčila , len ja netusim co na aky sviatok patri, myslim tym kalich ci co 😕

maya30
21. apr 2015

@pristela to bola konfirmacia (evanjelici) tam je dolezite ze evanjelikom nedavas ruzenec a na birmovku sa robi vacsinou daco s holubicou, krizikom, ale hadam ani kalichom neurazis 😅

pristela
21. apr 2015

@maya30 pche , a ja som myslela ze ta okopcim bez roboty a aha ho 😀 😀 😀 😀 kujem , ty si inak vzdelana

maya30
21. apr 2015

@pristela to som rada ze birmovnu budem mat az po tebe, kopcit budem ja 😝 😅

pristela
21. apr 2015

@maya30 haaaa, pochybuuvala 😀 😀 😀 😀

nika1985
21. apr 2015

@maya30 Majka prosim Ta ako robis ten stojaci kalich normalne v miskach a potom spajas dokopy mas ich krasne samozrejme o tom niet ani pochyb mna teraz caka vela na prijimanie uz teraz som z toho sediva asi si zacnem kalichy vyrabat uz teraz a co ruka ja som bola dneska na naprave chrbtice ze do 3dni by som mala citit ci to bolo zo zaseknuteho nervu alebo nie tak cakam zacala som jej aj mumio uz ju aspon zatvorim aj ked z bolestou.

maya30
21. apr 2015

@nika1985 zlatik, kalich spravis jednoducho, vrch si ususis najlepsie na nejakej guli, napr. polystyrenovej, na stopku si natlacis hmotu do nejakeho vrchnaku od detskej flase (treba pozret co mas doma, isto najdes nieco vhodne na otlacenie 😉 ) treba to nechat uschnut 2 dni, potom to spojis spajdlou, ja som este davala gulicku z hmoty ako medzikus. Ak chces zdobit tak tu pologulu vyzdob este pred spajanim, krajka bola najrychlejsia...
Ruku nemam taku bolavu ako ty, teraz mi len lame v prstoch, da sa to vydrzat...inak ozaj ti odporucam chodit aj na masaz,mna nenormalne dala maserka dokopy, mala som zacvikane a zatuhnute vsetko mozne teraz uz nemavam take bolesti chrbta pri praci ako predtym, moze kludne byt za mas zaseknute nervy...

chvapilu
21. apr 2015

@pristela ahoj dělám tank, a dívala jsem se na Váš je úplně perfektní ,mohu poprosit o radu? místo myslím ,že je to hlaven by jsem chtěla dát dortovou fontánu můžu jí jen obalit hmotou a upevnit?děkuji za odpověd

nika1985
22. apr 2015

@maya30 dakujem velmi pekne 😉

stebota
22. apr 2015

@nika1985 ahoj boli tu spomínané choré ruky a ja že ako to že nikoho nebolí chrbát ja do rána že umrem 😖 😖 😖 a je to tu len chrbát sa nespomínal tak sa chystám zatiaľ k masérke 😒 😒

pristela
22. apr 2015

@chvapilu och moje nervy aka vykanica 😀 😀 😀 😀 😀 ja som tu hlaven robila tiez z fontany, ktoru som len obalila potahovkou, aaale este som dnu strcila spajdlu, aby sa dala hlboko zastoknut a bolo to stabilnejsie

chvapilu
22. apr 2015

@pristela moc děkuji za radu.

pipka
22. apr 2015

@maya30 dakujem majka, uz dobre, som este PN, ale uz je mi fajn, dnes mi akurat stehy vybrali, tak uz zacinam postupne pridavat zataz 😅 😀
od pondelka uz budem makat naplno 😉

kvojtanikova
22. apr 2015

ahojte chcela by som sa opytat ci mate niekto linky alebo postupy na ozdoby na 1.sv.prijimanie - kalich, ruzenec, alebo modlitebna knizka alebo take daco, chcem synovi upiect a kedze odchadzam na tyzden mimo SR, nemam uz teraz velmi cas hladat, vratim sa kratko pred oslavou, tak keby ste mi dali nejake linky, velmi by mi to pomohlo. dakujem.

erika107
23. apr 2015

Ahojte chcela by som sa vas spytat ked robite slanu tortu ako ju uctujete? na kila alebo podla velkosti

mimi321
23. apr 2015

Ahojte, idem po radu... doteraz som pod poťah dávala maslo s cukrom... Teraz chcem dať plnku bojím sa ale aby sa mi ten poťah neroztiekol... Vždy robím maslovú plnku ale aj tak mám rešpekt 😀 preto to maslo s cukrom... to je tutovka 😀
mám recept na karamelovú plnku... klasika urobí sa karamel, prileje šľahačka, potom sa uvarí zlatý klas to sa spojí a pridá sa maslo...

Bojím sa kvôli tej šľahačke... nebude mi to púšťať poťahovku?
Ďakujem za rady. 🙂

mima595
23. apr 2015

@mimi321 - ja to robim tak, že tú plnka, co sa mi zvýši, domiešam tam maslo + cukor+ omrvinky z cesta...to je tutovka....tak aby bolo masla stale viac ako mlieka + slahacky

mimi321
23. apr 2015

@mima595 dakujem krasne 🙂

evala777
23. apr 2015

@erika107 ahoj, ja ked robím, tak si zarátam všetok spotrebovaný tovar plus nejaké to euro za robotu, lebo ceny rôznych salám a šuniek sú rozlišné a teda niekedy aj o dosť a záleží aj od toho čím to plníš, niekto dáva pomazánku, niekto šalát, preto ja zrátavam suroviny 😉

dzejnus
23. apr 2015

zeny zas idem po RADU,, zakaznicka by chcela nieco taketo ze aby bolo viac dinosaurov, v tom akoze nevidim problem, vymodelovat a tak lenzee da sa podla vas SPRAVIT TAKATO TORTA DO 20 eur?????!!! tak aby bolo aj s robotou energie a so vsetkym co k torte proste.. podla mna nie 😒 ci co vy na to prosim vas ?

jakelina
23. apr 2015

@dzejnus já myslím, že to je prodělečné, budeš hodiny modelovat a zisk žádný a navíc to bude samý potah, je to těžké a dortu tam nebude skoro nic

dzejnus
23. apr 2015

@jakelina ved prave ze tam pojde dost hmoty aa aj ked to nie je az take narocne mozno na modelovanie predsa sa na tom narobim aa za 20 eur sa to neoplati,, musim sa asi popytat ci daco ine alebo popripade aspon o 10 eur viac alebo co ...

dzejnus
23. apr 2015

@jakelina ako byy ste urobili tortu s dinosaurom vy, do 20 eur ? mozte mi poslat nejaku foto 😀