Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
23. apr 2015

@dzejnus ked upecies korpus v nejakej 14-18cm forme 😅 tak ti to vyjde do tej sumy, len myslim ze objednavatelka bude potom nemilo prekvapena, pani napis ze 20€ to je torta okolo 1,5kg /max 2kg ak si dobra dusa a nepotrebujes plat/ +na takuto malu tortu sa da iba 1 či 2 postavicky vymodelovat, alebo jej ponukni oplatku /ktora ale tiez stoji okolo troch €/ alebo pak cistu tortu a dinov nech si kupi umelych a pouklada na nu sama 😉

Zrovna som vcera v cukrarskom pozerala ze zienky co nepecu si kupovali kusticky roznych hmot , podlozky a neviem co este, ze si urobia tortusky same, a platili okolo 25€ a to mali len potahovku, nejaku stuhu a podlozky, cize nakup potravin +praca doma+energie ich este cakali ☹ , clovek si to ani neuvedomi pokial to neskusi sam

jakelina
23. apr 2015

@dzejnus já bych takovou objednávku ani nevzala. To je prodělečné, času u toho strávíš jako u většího dortu a zisk pak vůbec žádný. Takové malé a levné dorty dělám jenom jako dárečky 😉

erika107
23. apr 2015

dzejnus ja som robila takuto a stala 24 eur ... je to 16 cm priemer torty

evala777 Dakujem velmi pekne za radu

nika1985
23. apr 2015

@dzejnus ja im pekne vysvetlim ze menej ako 3kg torty nerobim alebo ok ale za cenu 3kg kvoli pouzitym surovinam a aj narobis sa na nej tak isto ak sa im nepaci dovi ale este sa mi to nestalo vzdy pristupia 🙂 klop klop a v poslednej dobe som sa rozhodla ze max 1-2 postavicky v cene. Ludia su hrozni najradsej by to mali zadara vsetko este aj pred branu polozit.

dzejnus
23. apr 2015

@pristela ved presne, zee kym clovek neskusi,nevie, co to vsetko obnasa, ked poviem sumu tak sa az bojim dakedy ,, pritom si myslim, ze nerobim draho, co som pocula ako robia ine zeny v okoli omnoho viac pytaju 😀 ... noo a tak tych 14 cm to je dost malicka a to by teda pozerali 😀 hh ,,,, pred tyzdnom ci dvoma som robila tortu ale bez potahu prvykrat, ze tiez nejaku do dvadsat eur, taak som obliala tortu cokoladou a ozdobila som dookola stuzkou a na vrch formulku taku jednoduchu a cislo ,,, noo powedala som zeee asi uz nebudem robit torty do 20 eur ,,to sa neda, ked chceme aby aj pekne vyzeralo aj chutilo dobre podla mna 😢 ... zaarobila som asi nejakych necelych 5 eur na nej 😀

dajna11
23. apr 2015

magnolia pre svokrušku 😀

dzejnus
23. apr 2015

@dajna11 ahoj,mila torticka 🙂 ,mozem sa spytat aky krem si dala, ? potrebujem kavovu plnku nejaku dobru, este som nerobila 😀

jorsulova
23. apr 2015

Ahojte tortickarky, poradte mi ako spravit dokonale lego kocky z potahovky? kupit formu alebo alebo ich robit manualne? ak pridate vase lego torty tak sa budem velmi tesit, dakujeeeeeem

chvapilu
23. apr 2015

ahoj dnešní dortík 5,70kg a premiéra s tankem.pěkný včer

stebota
24. apr 2015

@dzejnus pani podla mna nemá vôbec predstavu o veľkosti a čo to obnáša uved ju do obrazu poprípade to čím skôr zruš záleží aká je to pre teba zákazníčka urobíš raz tá sa pochváli a budeš to robiť potom stále tak 😖 😖 😖

stebota
24. apr 2015

@jorsulova ja som kocky robila ručne no neeviem či sú dokonalá to ťažko 😉 😉 😉foto máš pár stránok do zadu

stebota
24. apr 2015

@jorsulova áááááááá našla som ju

pppeeetttaaa
24. apr 2015

ahojte, tak na tento mesiac je toto asi posledna, a babulky nemate niektora postup na kvety co sa robia z krajky? co je ta krajka kde su listky a z toho sa potom urobi kvet... ze ako na to.. diky moc za kazdu jednu radu

pppeeetttaaa
24. apr 2015

jaaj fotka nepresla.. tak este raz 🙂

blancagon
24. apr 2015

Ahojte po dlhšej dobe dve.Vankúšik prvý krát 🙂 no bol riadne naplnený 🙂 Všetky ste krásne napiekli idem sa kochať.

dzejnus
24. apr 2015

zienky tak toto je tam moja ,na zelanie podla obrazku co som minule tu dala 😀

dzejnus
24. apr 2015

furt vas tu otravujem, ale potrebujem nejake inspiracie na nepotahovanu tortu, ako ju ozdobit, nema byt polievana cokoladou, tak a nemozem najst akosi nejake foto toriet takehoto typu ... 😒

kasiopeja01
24. apr 2015

@dzejnus Ja som robila takuto a tento tyzden idem robit zas len ine cislo, mala velky uspech 🙂http://www.tortysnov.sk/fotopostup/torta-bez-po...

lucula73
24. apr 2015

@dzejnus obrázok nemám,ale možeš obsypať orechami,mandlovými lupienkami,alebo dať trubičky okolo,mačacie jazýčky,...

zuzu188
24. apr 2015

Na tento tyzden hotovo 🙂

cat
24. apr 2015

Ahojte, tak ja takto po dlhšom čase, som sa hrala, vlnky som ešte nerobila 😎 torta je pre mojho svokra.

pipka
24. apr 2015

cafte babulky, tak ja po navrate z nemocnice pozvolna pracujem, tak zatial jedna dnesna 😉
a jedna pre pristelku "pracovna" z cyklu "ako sa mame votrieť do zaberu" 😠 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
24. apr 2015

@dzejnus ja som nepotahovane robila rozne, lentilkove, trubickove, piskoty okolo...kuk mi do albumu 😉

sticker
24. apr 2015

Ahojte. Tak po dlhšej dobe pridám aj ja niečo. Aj keď teda nejako som už unavená. Pri všetkom tom každodennom kolotoči sú pre mňa tri torty moc. Dnes som s takou migrénou dorábala tri posledné, akú som ešte nemala 🙄 Nezaberali tabletky nič.... Normálne zúfalstvo. A pri tej s obrúčkami z minulého týždňa som myslela, že mi ruky odpadnú. Zo spánku som sa strhávala, čo som nevedela ako si uložiť ruky, tak ma neskutočne boleli zápästia 😒 To sa nakopila bolesť za posledné obdobie.... Pri posledných troch ma zápästie nebolelo.. ale migréna mi to vynahradila, aby mi ľúto nebolo 😝
Inak krajku som skúšala prvýkrát a dve sa mi podarili a dve nie..... A na torte mi to nejako nedržalo tie kraje. Neviem, čo bolo zle, ale tak skúsila som.

pristela
24. apr 2015

@pipka bez nech sa votru aj v spalni, v obyvke aj kupelnu moooozu dat 😵 😵 😵 😵

pipka
24. apr 2015

@pristela totok stare co tu mam nehodno fotit 😅 😝 ked budem mat poprerabane, potom ti ich nafotim aj v zachode 😀 😅 😀

nika266
24. apr 2015

Dobojované a ide sa spať

haannka
25. apr 2015

Ahojte...ja opat angry birds...uz po druhykrat...

majuska55
25. apr 2015

Baby prosiiiiim taka mala otazocka....Robila som teraz svadobnu tortu s mascarpone a malinami a odniesli si ju na salu, tam im povedali, ze nech ju radsej nechaju v takej miestnosti kde maju klimu a 13 stupnov ako do chladnicky. Ja som myslela, ze nech je radsej asi v chladnicke, ci? Staci 13 stupnov? A moze na tu tortu fukat klima?