• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@hrablica krasna, mna to caka o mesiac, ked pojde moj starsi na prve svate prijimanie.
4. máj 2015 o 10:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jenie123 naaadherneee torticky :wink:
4. máj 2015 o 10:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@adrika202 ďakujem.. Si zlaticko.. :slight_smile::slight_smile: na tej poschodovej boli vsetky plodiny a kvety, ktoré babka pestovala.. :slight_smile::slight_smile:
4. máj 2015 o 11:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte, mozem vas poprosit recept na plnku s mrazenym ovocim? Dakujem:slight_smile:
4. máj 2015 o 11:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinkaro skoro do kazdej plnky sa da pouzit mrazene ovocie
4. máj 2015 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
4. máj 2015 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nika1985 len neviem ci je ho potrebne rozmrazovat :unamused:
4. máj 2015 o 16:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Žienky potrebujem niejaku ľahšiu plnku na tortu aby torta vážila menej. Ďakujem.
4. máj 2015 o 17:09  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinkaro nie ja natriem plnky poukladam ovocie zakryjem platom a tak kolko krat chces plnis.
4. máj 2015 o 17:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj ked niesom aktivna prispievatelka, len viacrocna citaleka, dnes idem k vam uz druhykrat pre radu.

Tema: ROZLUCKA SO SLABIKAROM, trieda Lienky. Slabikar je so sasom. Planujem dat odlietajuceho sasa na balone /to maju na zadnej strane obalu/ a dalej mi nic nenapada????
PROSIM VAS o NEJAKU INSPIRACIU.
D A K U J E M
4. máj 2015 o 17:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievčence,potrebujem radu, idem robiť trojposchodovu tortu a asi ju budem musieť v strede okrem iného vystvystuzit stredovom tyčou,či?alebo ako?
4. máj 2015 o 18:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela a nejaké písmenká okolo torty ?
4. máj 2015 o 19:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimcak Miska, juuuj zabudla som napisat, podmienka je otvorena kniha, preto zvazujem, ze saso v balone a pismenka, mavajuce deti, lienky??? všetko 2D
4. máj 2015 o 19:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@akzuzs akeho tvaru bude torta?ja ked som robila 3poschodku tak som tyc nedala iba pri 4poschodke aj to bolo kazde poschodie ine(kruh,6uholnik,gula a 3D srdce).ak sa bojis tak si daj karton pod kazde poschodie :slight_smile:
4. máj 2015 o 19:16  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela len tak ma napadlo,neaké ceruzky ,vodové farby ,peračník?
4. máj 2015 o 19:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
kráááásne tortičky ste popridávali :slight_smile: normálne žasnem nad tými dielami ....... a moje pokusy :
4. máj 2015 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (36)
@akzuzs ja by som urcite vystuzila istota :wink: uz je dost teplo nevies ci bude dlho vonku a tak
4. máj 2015 o 21:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akzuzs ja som robila trojposchdovu bez stredovej tyce.vystuzila som len spodne a stredne poschodie a v pohode. torta mala 13kil.
@abriela ved si to pekne vymyslela s tym sasom. Zas aby to nebolo preplacane.:slight_smile:
4. máj 2015 o 21:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@akzuzs ja dávam pod 2. a 3. poschodie podložku a do 1. a 2. poschodia dam bambusové paličky. Velmi sa mi ináč osvedčili činske paličky z lidla keď majú čínske dni. 18 párov za tuším 1,99 eur alebo 1,49 už neviem presne. Samostatné slamky ako výstuž nedávaj. Môžu sa prelomiť pod váhou torty.
4. máj 2015 o 21:28  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela možno na druhú stranu dať niečo ako: Hurá sme druháci alebo 2.A alebo neviem čo sú. V druhej triede je už čítanka a tam je to zas len o čitaní. Z matematiky je sčitanie odčitanie do 100 a slovenčina spoluhlásky samohlásky dvojhlásky. Tak možno niečo skombinuj. Ale fakt to hlavne nepreplácaj. Ináč ak ten šašo zo šlabikara je Hups, tak mne by tam najviac pasovalo; Zbohom hups už sa nevracaj. Hrozny šlabikár. Ale to už je na inu tému. :slight_smile:
4. máj 2015 o 21:50  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@matomi @antenka1 @nika1985 @mizu89 Keď robím poschodovú tak dávam vždy slamky a do slamiek vpichnem špajchlu. Druhe poschodie uložim na kartón a potom na tie špajchle v slamkách. Dvojposchodovú v pohode udrži. Aj v léte v teplotách ale s trojposchdovou nemám skúsenosť. Tak myslíte že tú stredovú tyč netreba? A torta bude mať cca 15kg
4. máj 2015 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@matomi prvaci sa lucia so slabikarom 13.5. Skola este bezi, takze prechadzaju potom na citanku
4. máj 2015 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akzuzs moja drzala uplne v pohode.
Robila som ju v oktobri ale pamatam sa, ze bolo dost teplo. mozno zalezi aj od toho cim budes plnit. ovocie som mala len v tej najmensej hornej. Ale ak chces mat istotu, tak si tu tyc priprav a uvidis mozno aj podla toho ake budes mat nakoniec jednotlive poschodia. Ozaj, mala som ich oganazovane.
4. máj 2015 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela ja by som dala,len toho šaša s balonikmi a písmenka.Ešte ak tak možno len také malé lienky dookola podavala kolko ich je v triede. Ako píšu baby,aby tam toho nebolo veľa.
4. máj 2015 o 22:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimcak bude to otvorena kniha preto zvazujem ze na jednej strane saso v balone, asi 20 lienok a mozno vymyslim nejaky kratky vers, na tu druhu stranu :slight_smile:
4. máj 2015 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daniela09 ahoj chcem sa spytat na ten ruzenec na torte - je iba normalne lepeny na tortu gulka po gulke alebo najprv urobeny mimo torty (navleceny na snutku alebo daco) a polozeny? A este tu modlitebnu knizku ten obrazok co je navrchu je ako urobeny? dakujem za odpovede, prave sa snazim daco vyrobit pre syna, ktory ma prijimanie teraz v nedelu a tak hladam a patram po vsetkych moznych inspiraciach.
4. máj 2015 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievcata dostala som neodolatelnu ponuku od mojho draheho: "vyber si na narodeniny nejaky mixer". Totiz momentalne robim s mixerom, ktory funguje uz len silou vole. Je polepeny lepiacou paskou a zvuk, ktory vydava by zobudil aj mrtveho :grinning: .
tak vas chcem poprosit poradte mi co si mam vybrat. poskulovala som po kenwoode... chcela by som konecne nieco poriadne ale velmi sa v tom nevyznam. Nech to ma tie kadejake metlicky na cesto, sneh, plnky atd.
dakujeeeeem :slight_smile:
4. máj 2015 o 22:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela mne ten cokoladovy korpus tiez vobec nechuti, ale ja som na cokoladove takcitak divna, skusala so ich kostovat viac a zatial jediny co mi chutil som hned pytala recept( nevedela som co to je, doniesol sef do roboty) bol brownie od Dr.Oetker a raz som jeden uzasny piekla, ale neviem, ktory recept to bol :cry:
4. máj 2015 o 23:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akzuzs bambusove tyčinky úplne stačia a pod každe poschodie podložku stredovu tyč netreba mne tie tyčky udržali 3 poschodovu bez problemov a nikdo sa nesťažoval a na tej svadbe som bola a pekne držala :wink: :wink: :wink:
5. máj 2015 o 06:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@butterfly333 korpus sa ti piekol dobre? :wink: :wink: :wink:
5. máj 2015 o 06:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok