Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

antenka1
16. máj 2015

@grasie @lamps tie postavicky!!! Ja z vas umrem, naaaadherneee. 🙂 🙂 🙂
@hrablica ta druha torta je aka? V tom reze to vyzera mnamoooozne 😉

mimcak
16. máj 2015

@grasie jeeeeeej tie sú krásne. 😵 😵 😵

grasie
16. máj 2015

@antenka1 Toni, prosím neumieraj 😅 a ďakujeem 😵 aj tebe @mimcak 😵

jana17
16. máj 2015

@79zuzana ahoj, dakujem ti velmi pekne za radu, funguje to 😉 uz pismenkujem 😵

blancagon
16. máj 2015

Moja jednaaaaaa 🙂 zabudla som fotiť,tak ju odfotili na oslave 🙂

pipka
16. máj 2015

@grasie viem si predstavit 😅 😉 ale naozaj....ja som zas teraz najviac nadavala na tie minikvietky 😅 clovek si povie, ze sak vykrajovacka...ale tie gulky do stredov...ty kokoooos, som krv potila 😝 😝 😅 😅

pristela
16. máj 2015

@pipka a na co si tam tie gulky davala ???????? ci si pipi?? ja ju robila tiez uz davno a ziadne gulicky som tam nedavala , ani na tej podla ktorej som sla neboli 😀

A holky pridavam aj ja sikovno a padim do postele 😉 zajtra mam chlapov fuc takze bude domaci wellnes a v klude mozem popozerat vase tortuse 😵

njonja
16. máj 2015

@haannka ahoj🙂 Skus macarons basic od Martha Stewart alebo tie z Lidla. Hod to do gooogla, vyhodi ti ich🙂 😉 Mne vysli na 5-ty pokus perfektne...

pipka
16. máj 2015

@pristela naaa lebo mojej dokonalosti tam chybali 😅 😝 oku mi to lahodilo vaaaac 😝 tak som tam nasulkala aj minigulocky 😉
ale ta, podla ktorej som ju robila ja, ich tam mala, prisahaaaaaaaam 😅 😅 😝 😀

dzejnus
16. máj 2015

@pristela suprove,krasne,genialne 😀 prosim ta, na tych salkach je co to sweet home, aa na tej knihe, to ma zaujima ten biely "papier" to je akoze fondan alebo nieco ine ? 😀 som jelen heh ... 🙂

grasie
17. máj 2015

@pipka ty si tiež taký blázon jak ja 😀 ale mňa by piclo už len pri ich vykrajovaní 😀

adka092
17. máj 2015

Ahojte babenky uz zom tu davno nic nepridavala a po dlhej dobe som robila dve torticky prva je per nasu Amalku a druha tazka jak fras 5,6 kg na PSP. Krasne torticky ste zase porobili, ste velmi sikovne a niektore az nadpozemske normalne ze nechapem 🙂🙂🙂.

kubrt
17. máj 2015

@halienka to "pendlíno " nemá chybu 😀 😀 😀

kubrt
17. máj 2015

@dzejnus jé děkuju 🙂 Dortuju nebo dortařím nebo tortičkuji 😀 asi 5 rok . Ale jen tak okrajově, při práci. Hrozně mě to baví, ale i nervuje a unavuje 😀 😀. (Taky mám diagno'zu) 😀 . A všechno co jsem se naučila, tak z internetu, a od takových megašikulek, co jsou tady 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

sollange
17. máj 2015

@daducha Daduš,do konca týždňa mi majú dôjsť,tak ak ti postači dovtedy,hneď ako prídu ti cinknem😉

muffinka8
17. máj 2015

Ja som si tentoraz sama na seba ušila búdu 🙄 🙄 😝
Objednávka bola 3 poschodová torta na PSP. Objednávatelia už odo mňa tortu mali a chceli náplň rovnakú. Lenže v jednej vrstve nemali ovocie tak torta bola trochu nižšia. Navrhla som im, že im spravím o jednu vrstvu viac (teda 3) aby to lepšie vyzeralo. Ach jaj 😲 😲 Spodné poschodie malo 30cm a na výšku 15cm 😨 zvyšné mali rovnakú výšku. Tak som to teda obmaslovala, lenže ten spodok mal asi 8 kg a klesol o 1cm. (Plniť a zdobiť som musela v jeden deň, nedalo sa skôr.) Maslo popukalo a z torty začalo vytekať 😲 😲 😲 za 3 roky sa mi toto ešte nestalo. Hneď panika, stres 🤐 o deviatej večer píšem zadávateľom, či z toho môžem urobiť 2 torty, lebo som nemala odvahu dať na to ešte tie ďalšie 2. Dokončila som teda menšie 2 poschodia samostatne a o 2:30 ráno som ešte dávala na ten spodok vrstvu masla a potom ráno zdobila. No i tak mi ešte ráno z jedného miesta vytekalo. Dokonca som tú spodnú opachu ani nevedela potiahnuť v jednom kuse, tak som musela boky zvlášť a vrch tiež. A ešte aj tá poschodová trochu klesla 😝
Absolútne nie som s tými tortami spokojná, ale hádam chutiť im budú 😅
O dva týždne ma čakajú 2 torty na ktoré sa celkom teším, tak to hádam dopadne dobre.

borcino
17. máj 2015

@muffinka8 tortičky sa vydarili. A najviac sa mi páči to, že tá jedna torta nie je potiahnutá v kuse, ale že je to tak pekne vymyslené aj s tým sivým lemom.

adrika202
17. máj 2015

uf ženy ..pridávam svoje,takto to dopadne ked nemam pri sebe diár a iba kývnem na tortu 😀 ešte dva také týždne ma čakaju 😝 a prvykrát v živote som robila tortu pre psov 🙂 normalne pribinak a svetlý korpus 🙂 🙂 🙂

adrika202
17. máj 2015

do prdele a fotky som zas nepridala 🙂 tak ešte raz 😀 😀 😀 motorka je pristelkin napad 🙂 som si požičala 🙂 dakujem guru 🙂 @pristela

peciemslaskou
17. máj 2015

Peknú nedeľu cukráročky prajem,pekné tortičky ste popiekli,ja pridávam moje,-prevaha čokoládových

grasie
17. máj 2015

@adrika202 stále tu na tie tvoje torty kukám a nechápem, ty si proste iný kápo 😎

kukulka1
17. máj 2015

Krásny zvyšok víkendu vám prajem sladké žienky,nádherné tortičky tu zase pribudli,radosť pozerať,ja pridávam jednu na želanie.

pristela
17. máj 2015

@dzejnus je to jedla oplatka 😉
@pipka vyberas si spatne predlohy 😀 😀 😀 😀 😀 a, ze ta milujem a cmukam , dnes este vaaaaac nez inokedy , si uuuuzasnaaaa 😵 😵 😵 😵
@adrika202 tie slnecnice su naaaadherneeee , no a tu flasu si dala neskutocneeee 😀

@muffinka8 ejha , chudatko, presne viem ako si sa citila 😖 😖 ale tortusky nakoniec vypadaju bezchybne a aj mne sa paci to dvojite potiahnutie tej spodnej, take netradicne na tento sviatok. a to tecenie , poznaaam , mne to robi ak mam blizko kraju ovocie, alebo mam dzem pri ovoci, ze korpus nemoze vsiaknut stavu cez dzem

muffinka8
17. máj 2015

@pristela Dzem davam pod plnku a na to potom ovocie. Aj korpusy boli dost hrube aby vsetko vsali. Ale asi sa dostalo ovocie ku kraju ako vravis.

abriela
17. máj 2015

Prvýkrat PSP.
AJ ked neprispievam postrehla som, že @pristela pisala o tom, ze do mramoraku dava menej oleja a veru aj kakove cesto je ine. Vdaka. Mam pocit, ze lepsie ako cokoladove.
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/marcipanove-torty-rady-a-postupy/
@muffinka8 aj ked som v porovnani s tebou amaterka, ja ked je vela ovocia, ci hruba nevelmi tuha plnka davam pod potah cokoladu. Istota, ze nic nevytecie, nic sa nebude topit a torta je stabilnejsia, pevnejsia. Torty su nadherne.

muffinka8
17. máj 2015

@abriela 3 roky robím všetko rovnako. Len teraz som pridala jednu vrstvu cesta a aj plnky a bolo to veľmi ťažké a tie spodné vrstvy to proste nezvládli. A nakoniec po druhom obmaslovaní si to aj tak našlo cestu von úplne zospodu, aj keď nič neprasklo. Ale len pri tej 30cm torte sa to stalo, ostatné boli v pohode.

abriela
17. máj 2015

@muffinka8 ked si napisala rozmery, hned som si povedala, ze si mala co valkat, taky kusisko potahovky. AKu plnku si davala?

muffinka8
17. máj 2015

@abriela 😀 veď som to ani nevedela jedným kusom potiahnuť 😝 nemám rada také veľké torty.
Plnka bola čokoládová mascarpone - pribináčik - čokoládová mascarpone

maya30
17. máj 2015

zienky aj par mojich 😉 ta s kucharskou ciapkou je taka z nudze cnost - flasa mala byt cela vnutri, ale trvali na tejto znacke vodky a jednoducho 2 poschodka nestacila....to hrdlo tam trcalo uplne o nicom, tak som aspon toho potkana dorobila 😒 konecne som sa dockala mojej prvej Masi, uz davno som chcela skopcit napad s jazierkom od Zanetky 😉 A ta s modrym autickom bola cela nadiktovana co ma ako byt, takze tam som sa len snazila vyhoviet....pekny vikend dievcata 😵

maggie37
17. máj 2015

Dievcata urcite sa to tu uz preberalo, ale prosim o radu. Idem robit tortu bez marcipanu a mam tam dat oblatku na vrch. Mozem dat pod nu na tenko krem (tvaroh, smotana, ole) alebo radsej maslo+cukor? Ak maslo cukor, tak v akom pomere na gramy si to zarobit? Bojim sa aby sa nerozmocila. Dakujem