Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimcak
21. máj 2015

@abriela ak zašľaháš banány ony potom tak zčernajú a nebude to pekne vyzerať. Ja ked som začínala piecť tak raz som tak mixla ,ale nebolo to nič moc,ale bola pre nás tak to nevadilo..

mimcak
21. máj 2015

@nika1985 ja sa vždy pýtam na začiatku akú tortu chcú. Ale vôbec neviem z čoho ten kostol.Z tortových oplátok by to bola teda riadna spotreba ak by mal byť taký velký.

abriela
21. máj 2015

@mimcak dakujem, toho som sa aj obavala, ci to nesccernie po krajoch.

stebota
21. máj 2015

@evicaka ja robim 300g kryš.cukru skaramelizovať zaliať šľahačkovou smotanou miešaš do rozpustenia pozor prska to nechaš vychladnuť,uvariš zalý klas-300ml mlieka +5 žltkov.Celé spojíš aj s karamelom vymiešaš +350g masla výborná množstvo si uprav podla veľkosti torty.Je trochu narocnejšia na čas 😉

antenka1
21. máj 2015

@katarinkamt mam ju oganazovanu. ale velmi som sa s tym neparala, kedze som tam lepila trubicky. Len raz som to obtiahla a hotovo. dala zatuhnut a potom som si to potrela teplou vodou a lepila. bude to drzat neboj, pripadne ked mas hrubsie trubicky, tak si ich trosilinku roztop. ale len tu stranu ktorou to budes prikladat. 🙂

antenka1
21. máj 2015

@nika1985 asi burizony. To mas najlehsie. ale je s tym piplacka. Ja sa tiez vzdy pytam aku maju predstavu o torte. Uz len pret,o ci si mozem este nejaku k tomu zobrat alebo to bude zaberak a neberiem uz nic.

nika1985
21. máj 2015

@mimcak
@antenka1 vedela som ze na psp tak som myslela ze len klasika jaj a ona vybalila toto uz ju prehovaram vselijako ze to bude takze ale neda sa presvedcit sa mi do toho vobec nechce. aspon do buducna viem ze sa pytat k comu a aka bude torta. Som si zas nalozila.

ludkas31
21. máj 2015

PROSBA: ahojte zienky....prosim Vas nemate mi niektora pozicat pripadne za susedsku cenu posunut vykrajovacku na tancujuci par? taketo nieco....dakovalaaa

katarinkamt
21. máj 2015

@antenka1 dakujem pekne.

timuss
21. máj 2015

@ludkas31 tento par v pohode vyrezes, nepotrebujes vykrajovacku..😉

ludkas31
21. máj 2015

@timuss dik ze si to myslis, ale ja som taka lava ze som to mala strasne...natahovalo sa to, krive to bolo, kostrbate...no des....☹

timuss
21. máj 2015

@nika1985 ja by som to v pohode odmietla..ked chce nieco extra (a toto je) tak rovno sa mala spytat, ci aj take robis..ponukni jej jednoduchsiu alternativu a ked nie odmietni a hotovo 😉

timuss
21. máj 2015

@ludkas31 skus este raz..treba vyvalkat na nie moc tenko, nechat chvilu uschnut a potom rezat..urcite sa podari 🙂

ludkas31
21. máj 2015

@timuss a nie si nahodou z bratislavy? ze by si mi s tym pomohla? samozrejme nie za darmo....idem totiz robit tortu pre seniorov - do tomboly ...mame v robote majales 🙂

timuss
21. máj 2015

@ludkas31 rada by som pomohla, aj zadarmo, ale nie som z BA, som z novej dedinky 🙂 ja rada vyrezavam a chce to naozaj len ostry noz a trochu trpezlivosti..a mozno este sparatko, kosticu alebo nieco, cim zarovnas nie uplne hladke okraje..

ludkas31
21. máj 2015

@timuss hmm skoda, a je to daleko od Bratislavy?

timuss
21. máj 2015

@ludkas31 pri senci

nicoletta77
21. máj 2015

@nika1985 ja som rodinný dom - bungalov robila z tortových oplátok, tak ako písala stebota.

hrablica
21. máj 2015

@bellss pani, ktorá si to objednavala, som raz robila klasiku-mramorový korpus, ganache s mascarpone, višňový džem a banány a toto je to isté, akurát nakrájané ako kvázi zákusky 😀

cestovatelkaandrea
22. máj 2015

kolega mal narodky, tak som mu piekla tortu. druhy kolega priniesol jedlu oplatku s obrazkom do roboty a nalepil to tam s vodou. sice to tam drzi srandovne ale pointa bola splnena. cela kancelaria sa smiala 😀

nika266
22. máj 2015

Pridavam svoje torticky

sollange
22. máj 2015

Moje 2 tohtovíkendové a môžeme ísť na chatu-do tej zimy🙂

mia114
22. máj 2015

ahojte tak moja na dlhsieu dobu asi posledna torticka, v pondelok nastupujem do novej prace tak uvidim ako budem s tortickovanim popri nej.

nika1985
22. máj 2015

Ahojte moje nocne este ma caka na dnes jedna.

dush
22. máj 2015

torttta pre troch oslavencov 🙂 jeden chcel ovocie,dalsi rybar a hrac 😀

lamps
22. máj 2015

ahojte sladulienky, ja mám na tento týždeň hotovo

evicaka
22. máj 2015

@lamps perfektnééé...hneď som ich spoznala 🙂

evicaka
22. máj 2015

@lamps ja mám robiť na budúci týždeň, ale tie moje určite nikto nespozná ☹

lamps
22. máj 2015

@evicaka ale neboj, spoznjú ich. Ja som tieto tiež robila tak "po svojom", také reálne by som ich nedala ani do vianoc