Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

tinuskaha
22. máj 2015

Ahojte som zaciatocnicka a prvykrat hned 2 torty 🙂 dufam ze budu chutit

pipka
22. máj 2015

ahojte babulky, ja pridavam moje dnesne, konecne odovzdane a konecne zacinam vychutnavat vikend 😝 😉

govinda
22. máj 2015

Ahojte dievčence. Kočky, robievate plnku s mascarpone do torty? Zákazníčka nechce nič s tvarohom, nič s čoko, nič extra sladké do torty, že nejakú s mascarpone. Máte receptík? Viete poradiť? 😕

abriela
22. máj 2015

AJ ked som sa obavala ako bude vyzera frozen na cokolade, je to ok.

halienka
23. máj 2015

Ahojte babky, aj ja pridávam moje, samé PSP 😝 😀 prvé dve sú z minulého týždňa, posledná s tohto, tie dve som robila podľa takých čo som už kedysi robila, tretiu som mala voľnú ruku, a aj dosť času, tak som si vymýšľala 😀 Ale celkom som sa pobavkala 🙂

kubrt
23. máj 2015

@nika1985 Já jsem dělala na přání z burizonky. Taky jsem se potřebovala vejít do "limitu" a kostel na dortu mít chtěli 😀 . Ten samostatný je dělaný z perníkových plátů koupených v kauflandu a ty další dva z korpusu. poslední vážil přes 7 kg - ten jsem dělala letos, tak si to ještě pamatuji 😀 .Ty tři jsou podle fota skutečných kostelů. 😀

timuss
23. máj 2015

@lamps ale su krajsie ako orginal 😉

mimcak
23. máj 2015

ja tento víkend pozvolne iba dve už sú aj z domu. tú z lienkami som už podobnú robila,z nejakými nadiktovanými zmenami a teraz aj namiesto ovečky mala byť zvonilka.Takže u mňa mala premiéru,lepšie som ju už nevedela urobiť..

daniela09
23. máj 2015

ja tento víkend takto

nika1985
23. máj 2015

Ahojte pridavam este poslednu a hura na stretavku🙂vecer Vas hadam uz docitam

blancagon
23. máj 2015

@mimcak tie lienky a aj tie ostatné drobotinky sú milučkééééé.

adrika202
23. máj 2015

Ahojte dievčatá ,taak som si tentotýžden siahla na dno svojich síl ,spracovala 14 kg smartu ,ruky sa mi trasu ako s parkinsonom .. este som robila jednu sladkua jednu slanu ale zabudla som odfotit 🙂 idem oddychovaaaaať 🙂 ešte jeden taky brutal týžden ma čaká a potom už len tak pozvolna budem 🙂

mimcak
23. máj 2015

@blancagon Ďakujeeem 🙂

pristela
23. máj 2015

Holky pridavam aj ja vikendoffky

maya30
23. máj 2015

@adrika202 no moja tak to uz aj ja nad tebou krutim hlavou, ze si si tolko nabrala 😲 😲 😲 ale su krasne a na tu 5poschodku mozes byt hrda, vyzera luxusne 😵

maya30
23. máj 2015

@pristela wau krasna verzia coko svadobky 😵 😵 😵

pristela
23. máj 2015

@adrika202 salena , ale uuuuzasne mas šííícky , a ta cista svadobka je 😵 😵 😵 😵 😵

maya30
23. máj 2015

zienky ja len tak obycajne 🙂

adrika202
23. máj 2015

@pristela wau wau wau ta svadobka je megaaa nádherná,ale aj ta s tym dedom v kanoe či čo to je 😀
aaaa ďakujem... noo salena som 🙂

adrika202
23. máj 2015

@maya30 zee len obycajne 😀 krásne všetky ako vždy 🙂 no ono sa to tak nejak zvrhlo,a bolo ich tolko 😀 ved to poznáš 🙂

pristela
23. máj 2015

@adrika202 aj ja dakovala, ten ujo aby si bola mudra ako ja pri peceni tort , co vsetko sa nenaucis 😀 - to je morsky kajak 😀 😀 😀

pppeeetttaaa
23. máj 2015

@govinda ahoj, ja robim casto mascarpone a recept je velmi jednoduchy.. 500g mascarpone, 400ml smotana na slahanie, 120g praskoveho cukru, vsetko to dam do mixera, na najvyssie otacky a za chvilku je super krem.. vyborny je s ovocim, aj bez, aj ho kombinujem s inymi plnkami

adrika202
23. máj 2015

@pristela boože teraz kukm ta prvá to je poistková skrinka ?? 😀 😀 😀 😀 odpadnem 😎

pipka
23. máj 2015

@adrika202 wooow moja...kalap dole...uzasne volaco...fukam ti paprcky 😅 😵 😵

dzejnus
23. máj 2015

prve tri z minuleho tyzdna,poschodova z dneska 😀 ...zienky prosim vas,, to bola moja asi tretia poschodova ale druha na objednavku aa ked som dala poschodie na spodnu cast, taak sa mi zacala akoze znizovat,cize sa mi vytvarali bubliny na spodnej casti,aj som vystuzila aj bola podlozka medzi poschodim aaa nechapem preco, ci malo stuhnuta alebo co, prosim vas poradte co robite ked robite poschodky aby sa nesplastila a neboli bubliny na spodnom dieli, ( keby som nedavala tie volaniky dokola tak to je riadne na prd ☹ )

pipka
23. máj 2015

@maya30 sa mi paaaaci, ten tvoj vyraz, ze "ja len tak obycajne" 😅 😅 😅 😀 😀 😀 😀
šme še pobavili 😀 😀 😀 ale ze kraaasne 😎 ta knizka so sovickou je pjeknaaaaa 😵

adrika202
23. máj 2015

@pipka dakujeeeeem 🙂 🙂 🙂

pristela
23. máj 2015

@dzejnus treba davat pozor na tie slamky ci cim vystuzujes, uuuuplne silou zatlacit ako sa len da, bo niekedy sa zda ze uz je dole ale nieje 😀 aa co je pravdepodobnejsie a tort to bezne robia, ked tam strcis vystuz torta sa ti pri nej "splosti" a ty odstrihnes tu slamku tym padom kratku, treba si dat noznice vodorovne k okraju torty a strihat tak, mne niekedy trci slamka z potahuaj 0,5cm 😉 neviem ci ma chapes ako to myslim 😀

stebota
23. máj 2015

@adrika202 No týmto tempom sa akurát dostaneš do hrobu ale sú veľmi pekné

dzejnus
23. máj 2015

@pristela jasne ze chapem,minule mi aj trcala viac ako teraz tak bola menej stlacena 😀 ale bubliny sa porobili aj tak,ale nastastie tam sli kvietky,tak to neboo az tak vidno 😝 takzeee nie som prva??? komu sa to porobilo hh 😀