Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

majuska55
25. máj 2015

@grasie neskutocna torticka 🙂....wauuu neviem sa na nu vynadivat 🙂 Prosim Ta aky krem si davala na muffinky? @lamps ty si myslim spominala ze si robila muffinky do skolky s pribinackovym kremom ci??? Lebo chcem robit, len chcme na to dat aj nejaky kvietok alebo ozdobu zo smartflexu a neviem ci sa to nebude topit :( ....@pristela ze dakovalaaaa ....no to bolo umenie nafotit tu fialovu tak....som musela aj blesk pouzit pri tom detaile....a dakujem za tip na farby a aj majke @maya30 ....dakujem babule....no a ten stroj....tak to bola fuska....teda zvaracka 😀 😀 😀 ....mala na vysku bez toho napisu skoro 30 cm a uzka bola 15 cm....musel mi manzel navrtat tycky aj do dosky, bo som sa bala ze sa to prevrati...ale vyzdrzala 🙂

lamps
25. máj 2015

@majuska55 ano, robila som ich s pribinacikovym kremom, zdobila som ich farebnou "ryzou", ozdoba zo smartu sa ti na pribinaciku roztopi

lokalistin
25. máj 2015

@zuzuz1 ja peciem s ventilatorom a korpus robim podobne ako ty, ale tiez peciem na 150 a dlhsie

lokalistin
25. máj 2015

@lamps ja peciem skoro zadarmo teraz som kukala spätne 6,8kg za 40€

lokalistin
25. máj 2015

@pristela ochutnavky si si dala zaplatit? odo mna chceli tiez, ale pekne si objednali dve male torty-na ochutnavku 😉

pristela
25. máj 2015

@lokalistin nie, nedostali plnky, ktore chceli ale ktore mi zostali z predchadzajucich tort , cize ma to v podstate stalo len namahu kedze som bola vazne unavenaaaa a upecenie cesta .. ja som im hned zavrhla , ze to nerobievam, no potom sme sa dohodli naa tomto rieseni, kedze aaj tak cestovali za mnou dohodnut podrobnosti a ine plnky im nevadili- chceli aspon vidiet ci citit "skupenstvo" 😀

lokalistin
25. máj 2015
grasie
25. máj 2015

@majuska55 ďakujem 🙂 dávala som anglický maslový krém, google vyhodí recept 🙂

lokalistin
25. máj 2015

@pristela ako robis prosim ta karamelovu plnku? raz som jednej robila, pytala som sa tu a nezapisala som si a teraz ju chce zase

pristela
25. máj 2015

@lokalistin no su rozne , pudingovu uz nerobievam, ja naj lubim slahackovu, upalis si cukor na karamel a pak do toho poooomalicky za staleho miesania lejes slahackovu smotanu, miesas pokial sa karamel s nou uplne nespoji , das vychladit ako parizsku a vyslahas pak , potom robim maslovu uplne obcaj len maslo vyslahane s karamel salkom

lokalistin
25. máj 2015

@pristela diky prave som precitala 50 stran, ale nasla som tu konverzaciu z pred 2rokov, kde som sa na to pytala. Len este otazka kolko cukru na jednu slahacku? to tam nebolo napisane

pristela
25. máj 2015

@lokalistin som vcul googlila bo ja to sypem len tak od oka , a vyguglila som ze na 250ml 3pl kryst. cukru / jedna mala az 6pl/

lokalistin
25. máj 2015

@pristela moc dakujem😘

evicaka
25. máj 2015

@lokalistin nechcem sa vnucovať, ale akurát tento víkend som robila karamelovú plnku. Do vyšľahanej šľahačky som miešala uvarené salko a bola výýýborná. Naši doma moc sladké nemusia ale táto im veľmi chutila a aj zákazníčka mi volala že chutilo 🙂

lokalistin
25. máj 2015

@evicaka som rada kazdej skusenosti, dakujem

petkamamicka
25. máj 2015

posledné torticky. a ak mozem idem si poradu neviete mi poradit ako potiahnut diabeticku tortu

petkamamicka
25. máj 2015

tieto su trocha starsie

petkamamicka
25. máj 2015

bez potahovania co ma celkom potesilo. konecne zmena

petkamamicka
25. máj 2015

a este tieto na tu s kreslom som extra hrdá

stebota
25. máj 2015

Ahojte kocky nemate dobry namet na Olafa torta má mať max.2,5kg takže bude menšia viem že je tu viac takých tortičiek ale ak mate niečo nove sem stým dakujem 😒 😒 😒

evicaka
25. máj 2015

ahojte... ešte jedna víkendová

daniela09
25. máj 2015

@lokalistin ak môžem pridať recept na karamelovú plnku 1 salko, šľahačka a mascarpone, a druhú mám vajičkovú šľahanú nad parou (zo 6 vajec a trošku cukru), 1 salko a 400g masla

govinda
25. máj 2015

@pppeeetttaaa ďakujem za vysvetlenie 🙂 Takže naraz vyšľahám šľahačku s mascarpone a s cukrom a hotovka? A ako myslíš, že maslovú plnku ešte? 😕 Ja dávam plnku + ovocie, obtriem ešte tortu a potom robím maslový mantinel, ale akú maslovú plnku si mala ešte na mysli? Dúfam, že bez stužovačov to bude ok, keďže idem to skúsiť prvýkrát 😀

pppeeetttaaa
25. máj 2015

@govinda no myslela som ze pod potahovku treba maslovu plnku.. niekto dava len maslo s cukrom, alebo maslovopudingovu plnku urobi, samozrejme vyssi podiel masla, proste som myslela ze mascarpone plnka nieje vhodna pod potahovku.. a ano vsetko spolu slahas s netreba ziadny stuzovac

govinda
25. máj 2015

@pppeeetttaaa ok, dík. Ja vždy dávam maslo vyšľahané s cukrom, prípadne trochu omrviniek 😉

dzejnus
25. máj 2015

@pristela ale mas krasnu pracu 🙂

lokalistin
25. máj 2015

@daniela09 dakujem

adrika202
26. máj 2015

@antenka1
@jenie123
@grasie
@abriela
@majuska55 dakujem dievcataá 🙂 aj vsetkým ostatným za pačitka 🙂 je to taky hnaci motor posuvat sa vpred 🙂

pristela
26. máj 2015

@dzejnus dakujem veelmo pekne 😵

haannka
26. máj 2015

Ja len tak poskromne...