Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

stebota
9. jún 2015

@evicaka a tiež používaš iba magic decor?

evicaka
9. jún 2015

@stebota teraz áno, ale už som mala aj iné a nebol problém. Skús na tom slnku, veď uvidíš...

sikag
9. jún 2015

@antenka1 to prasa je uzasne, aj ten syr s hranolkami, tieto jedla ti fakt idu 🙂 a kedy uz pridas nejaku tortu? 😀 😀 😀 😀

sikag
9. jún 2015

aj ja som mala tento tyzden 100 ruk 😀 😀 😀 😀

lvka
9. jún 2015

@sikag odpadla som! naaadhera

dush
9. jún 2015

@maya30 ak sa môžem ešte opýtať,musim dat výstuž do jednotlivých poschodi?Do dvojposchodovych nedavam.A mam ju poskladať až na mieste po prevoze,alebo môžem prevazat poskladanu?😞 Bude to prvá svadobná,celkom sa bojím 😐

evicaka
9. jún 2015

@sikag waww!!!!

maya30
9. jún 2015

@dush jasne ze treba vystuzit...ak bude vystavena na stole pocas svadby, tak hocijaky krem tam das tak zmakne a bez vystuze sa torta deformuje. Ja davam do spodneho poschodia 5 slamiek do toho spajdlu, a do stredneho 4. Daj aj stredovu vystuz a v pohode ju prevezies poskladanu...keby daco pytaj sa 😉

maya30
9. jún 2015

@sikag nadherne a kolko vela ....posielala som ti dakeho typka co chcel nahu tortu, ale vidim ze si bola max. vytazena 😉

haannka
9. jún 2015

@sikag ja som odpadla 100x...prosiiiim toto chcem dokazat ked budem velkaaaaa....nieco neopisatelneee a prekraaasne

stebota
9. jún 2015

@sikag moja chceš ma nasrať peknéééééééééééééééé tá panda je vymodelovaná no super 😉 😉 😉

pppeeetttaaa
9. jún 2015

@sikag ahoj kraaasa.. prosim ta nemas postup na tu pivonku.. ako zivaaa mo naadhera

sikag
9. jún 2015

@maya30 niekto sa mi aj hlasil na nahaca ale na august. to je od teba? ja uz ani neevidujem koho som nestihla, asi musim rozsirit vyrobu 😀 😀 😀

kukulka1
9. jún 2015

@stebota ja mám tiež prášok sweet lace ale krajky suším len voľne na vzduchu,v rúre sa mi nedarili teraz sú super a to nevážim ani vodu ani prášok iba od oka to namiešam.

ikula2
9. jún 2015

@zuuzzz ak to bola ta okuhla s coko mantinelom tak to je klasicka krajka a do nej sa da cokolada, upevni na tortu a necha sa v chladnicke zatuhnut. Jednoduchsia je ked sa robi stvorec, ta okruhla je narocnejsia na uchytenie. Pripadne ak nemas silicon. krajku tak bez vzoru sa robi ciste na nejaku foliu, pevnejsiu. A cokolada teplota asi 30st. ani teplu ani tuhu

dush
9. jún 2015

@maya30. Takto som to robila,aj ja raz pri dvojposchodovej,ze som dala hrubsie slamky.Stredova vystuz je aka?😊Svadba bude v stane,urcite tam bude horuco 😔

zuuzzz
9. jún 2015

@ikula2 dakujeeeem,omesiac ma moja maminka milovana narodeniny tak budem skusat.

veronkaj
9. jún 2015

prosím kto mi poradí, už sa nám uplne dokazila chladnička stará a musíme kúpiť novú tak sme pozerali a z tých funkcii sa nevieme vymotať, potrebujeme kombinovanú no takú čo môžem dať do nej koláčiky aj torty a nebude vlhnúť poťahovka ani vysúšať koláčiky
pozerali sme aj no frost aj bez a čítali veľa recenczii no každý vraví inak prosím o radu akú máte doma s no frost či bez a aké skúsenosti s koláčikmi a tortou? dakujem za radu

sikag
9. jún 2015

@pppeeetttaaa ved to su zive, obe 😀 😀 😀

pppeeetttaaa
9. jún 2015

@sikag faakt? no vidis ja to pozeram na mobile a tam je to take mini a ked to zvacsim je to uz rozmazane.. a este na ne skulim ze ake su kraasne 🙂

antenka1
9. jún 2015

@sikag tato je extra pre teba 😀 😀 😀

antenka1
9. jún 2015

@sikag inak naaadherne tortuse. S tou pivonkou si dostala aj mna. Toto mi netob, lebo ja potom doma bucim do perin v hlbokej depresii 😉

maya30
9. jún 2015
ikula2
9. jún 2015

@antenka1 uf tak ta je prilis realna :DDD

laumi
9. jún 2015

@sikag perfektné 😉

lucula73
9. jún 2015

Ahojte šikulky,
prosím vás,narýchlo som vzala tortu na sobotu,ale neviem čo mám urobiť...pre trojičky na 15 rokov......nemáte dáky nápad?je to pre kamošku,jej je to úplne jedno,že dačo jednoduché.ale čo??
vďaka za každý napád 😝 🙂 🙂

kareta21
9. jún 2015

Ahojte baby..prosim vas, neviete kde by som mohla zohnat takeho panacika na tortu??popripadne, nevedeli by ste mi niektora takeho spravit??alebo co by sa namiesto neho hodilu na taku tortu??dakujem 🙂

stebota
10. jún 2015

@kukulka1 ked to dlho trvá tak som skušala v rúre a tam sa mi tato značka nedarila 😒

hrablica
10. jún 2015

Žienky, prosím vás, potrebujem poradiť. Mám spraviť 3D Olafa, ako trojposchodku, lenže jeho hlava je omnoho väčšia ako stredne poschodie. Ako to spraviť.tak, aby to držalo? Aby aj s tej hlavy mali tortu a držala na mieste? Ďakujem za rady 😊

antenka1
10. jún 2015

@hrablica ak vystuzis všetky poschodia a das aj stredovu tyc tak to by nemal byt problem. Takehoto som nasla a drzi. Aspon sa tak tvari 😉