Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

kareta21
21. jún 2015

Ahojte..prosim vas, vedeli by ste mi poradit, preco sa mi neda upiect korpus??boky su pekne spravene a stred nie a nie sa upiect..
A este mam dalsiu otazku: pracujete niektora s domacou potahovou hmotou??ak ano, mohla by som poprosit recept??dakujem 🙂

dajna11
21. jún 2015

ahojte ahojte......moje víkendovky&......trošku......aby nebola nuda 😀 😀

evicaka
21. jún 2015

Taaak, hektický víkend za mnou... Baby, chcela by som vedieť Váš názor, čo sa týka svadobky. Zákazníčka (švagriná) nebola spokojná. Torta sa jej nepáčila, tak si vyžiadala, aby som doplnila ešte kvety. Ja sa však s ňou nestotožňujem a torta sa mi viac páčila v pôvodnej verzii.. čo myslíte.. 🙂 🙂 🙂

lvka
21. jún 2015

@evicaka podla mna jednoznacne bez kvetov....a inak je naaaadherna fakt ;)

nika1985
21. jún 2015

@kareta21 skus piect na menej a dlhsie kazdy podla svojej truby ja peciem vyse hodky na 165stupnov a potah robim z mmf

nika1985
21. jún 2015

@evicaka si toho mala aj ty si si uz zadovazila cernoskou🙂 mne sa paci bez kvetou je uzasna, svagrine povedz ze sa do toho nerozumie ale co narobis su ludia a ludia mna caka na tento vikend presne si doniesli obrazok boze a ani tuk pomenit uz teraz mam nechut ale upozornila som ich ze urcite nieco zmenim ze to neviem inak☹

evicaka
21. jún 2015

@nika1985 no to teda.... černoškovia sa potulujú niekde na dolniakoch... u nás je zima 🙂 a ďakujem

kareta21
21. jún 2015

@nika1985 dakujem..napiaes mi prosim recept na mmf??ja som raz skusala, no trhal sa mi..

pppeeetttaaa
21. jún 2015

@evicaka kraaasne torty, svadobna sa mi paaci bez kvetov, ale to vies.. kazdy ma iny vkus a ked sa jej pacia skor preplnene zdobenia tak nic s tym neurobis.. ja tiez niekedy robim torty ktore by som zmenila radsej, ale tak to chcu tak to tak maju..

pppeeetttaaa
21. jún 2015

@hrablica jeej krasne, ja idem violetu robit o tyzden.. 🙂

katarina51
21. jún 2015

@elamaslakova Gratulujem Šikovnica je z teba 😉 😉 😉 😉 😉

laumi
21. jún 2015

Tak za mesiac opäť nejaké pribudli 🙂

pppeeetttaaa
21. jún 2015

ahojte, moje vikendovky..

katarina51
21. jún 2015

@makina78 Npadité a tá bilo sivá nemá chybu
@maya30 ako vždý krááásne tá knihá je dokonalá. Aká je to abeceda? Taká malá a šikovná 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 v poslednej dobe by sa mi hodila, no neviem nič najsť.
@evicaka no určite bez tých kvetov. Veď je to ako päsť na oko. 😀 😀 😀 😀 😀

katarina51
21. jún 2015

Ja som mala len jednu, no na budúci víkend mám 5ks síce rozdelené na tri dni, ale aj tak mám z toho obavu. Ešte som toľko nerobila.

pipka
21. jún 2015

@evicaka podla mna skombinovat na jednej torte zive aj cukrove kvety je eeeeeee 😅 😅 😅 😝
ale nuz svagrinke si aspon ulahodila? potom uz bola spokojna? 😕 😀 😀

pristela
21. jún 2015

@evicaka tu svadobku myslis to s tymi zivymi klvetmi ? ak ano tak za mna jednoznacne s kvetmiiiii 😵 😵 😵 😵 , bez je uplne obycajna, smutna, ale s tymi polnymi zivymi je uplne ako z nejakeho katalogu a vyznie veselo , jemne, romanticky.

@laumi skus tie fotosky menej "prehanat" cez upravu , tie farby uz su moc a je to hodne poznat, torticky mas krasne ale toto im skodi ☹

pristela
21. jún 2015

@evicaka aha, vcul kukam ze tam mas dve fotky 😀 😀 😀 takze oprava za mna uzasne bez cukrovych kvetov iba so zivymi uuuuzasnaa, a potom na druhom mieste bez zivych kvetov len s cukrovymi uuuzasnaaa 😀 😀 😀

laumi
21. jún 2015

@pristela nooo, áno - je to foťakom ☹ nijako foto neupravujem, len je takto nastavený foťak ☹ a ked to fotim mobilom tak je to ešte viac nekvalitné ☹ ale nabudúce sa s tým skúsim nejako pohrať 🙂 🙂 ďakujem 😉

sikag
21. jún 2015

@antenka1 tak ta polievocka je BOMBOVA!!!!
idem este rychlo docitat a opacitkovat 🙂

sikag
21. jún 2015

a aby som nezabudla tohto tyzdnove moje
mosim podakovat @grasie, monsterka opat vylepsena, ksichtik sa mi celkom podaril 🙂
a este sa pochvalim, moja prva modelovana dahlia, bez kurzu, poriadne pracna ale kraaaasna kvetinka 😎

sikag
21. jún 2015

@evicaka no vies, nas zakaznik nas pan 🙂 ja sa s polovicou svojich tort nestotoznujem 😀 😀 😀

peciemslaskou
21. jún 2015

ahojte babenky,pridávam moju týždňovku

sonlique
21. jún 2015

Ahojte dievčatá, prosím vás o radu. Čo dávate pod poťahovku aby bola tortička krásne vyhladená a rovná? mne sa vždy urobila malé hrbolčeky, dávam aj maslo s cukrom ale asi robím niečo zle :( nerobím veľa tortičiek, iba pre rodinku ale o to viac ma to vždy mrzí :( teraz sa chystám robiť o mesiac dcérke na 3 rôčky a chcela by som aby bola krásna 🙂 Ďakujem za každú radu. Pekný večer

jenie123
21. jún 2015

Kocky, aké nádhery ste vykúzlili.. 🙂🙂 neviem, kde sa skôr pozerať 🙂🙂
Pridávam pár svojich tohtotyzdnoviek 🙂 tie batérie išli na svadbu 🙂🙂

jenie123
21. jún 2015

@sikag krásne torticky a ta monsterka je strasne zlatučká 🙂🙂

evicaka
21. jún 2015

@pipka no áno, asi bola.. hneď si objednala tortičku aj na budúci týždeň 🙂

evicaka
21. jún 2015

@pristela dík za názor.... hovorila som jej , že to bude preplácané, ale trvala na svojom... včera som to riešila celý deň, ale dnes už je to OK 🙂

evicaka
21. jún 2015

@sikag parádička 🙂

stebota
22. jún 2015

@nika1985 tá torta je suprova 😉