• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@fukylove to hádam, je len pre nás, tak naberiem odvahu a uvidíme. :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: .
8. dec 2010 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, tie suhajdy nikto nerobievate? chcela by som take dobre, sladucke , nie horke :/
8. dec 2010 o 13:45  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrin21 no my robievame suhajdy velmi jednoducho rozpustis cokoladu a das do kosickov....ale este uvarime salko ...a ide cokoladka trosku salka a opat cokoladka takze su s naplnou... :wink:
8. dec 2010 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fukylove - krása
@alex21 @zdenallicka @bzucinka2 - Nádhera. Hanh Montana, Slniečka i torta s mackom krásne
8. dec 2010 o 14:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@neurologia no dakujem,ale zase to je potom len cokolada :(
8. dec 2010 o 14:18  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrin21 - moja mamina robila s orechovou a kokosovu plnkou - ale nemam presne recept... idem si poznacit, ze sa jej mam opytat.. a mne osobne veeeelmi chutili - najma tie kokosove... :wink: bo ja na orechy som moc nebola... teraz to mam presne opacne... :wink:
8. dec 2010 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nasla som na nete toto...ale neviem
• 400 g
• mliečna čokoláda
• 100 g
• stužený tuk
• 170 g
• práškový cukor
• 1 dcl
• mlieko
• 1 balíček
• vanilkový cukor
• 100 g
• maslo
• 2 čL
• kakao
• 2 čL
• rum
• 100 g
• orechy vlašské mleté
• 55 KS
• papierové košíčky

a este toto:
Ľadové šuhajdy
Potrebujeme:
1 Salko, 1 stužený tuk Cera, 3 ks varovej čokolády
Krém: 1/8 masla, 1 vanilkový cukor, 1 PL kakaa, 1 a 1/2 cl rumu (malý štamperlík), asi 80 papierových košíčkov
Ako na to:
Salko 2 hodiny varíme pri otáčaní krabice, a potom necháme vychladnúť. Čokoládu rozlámeme do stuženého tuku a rozpustíme na hladkú hmotu.
Krém: Maslo, vanilkový cukor, kakao, Salko a rum vymiešame nahladko. Na spodok mištičku dáme 1 mokka lyžičku čokolády, potom 1/2 KL krému a na vrch dáme 1 plnú KL čokolády. Necháme dobre vychladnúť
8. dec 2010 o 14:24  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrin21 my robíme šuhajdy často, máme v rodine taký jednoduchý recept: 1 Cera sa rozpustí nad parou, pridá sa BB puding, práškový cukor a kakao. Na spodok košíčka sa dá lyžička tejto hmoty a na to trocha plnky (mleté orechy, troška teplého mlieka a troška cukru) a na vrch zasa kakaová hmota. Je lepšie keď stuhnú pri izbovej teplote. Keď máš chuť vyskúšaj. :slight_smile:
8. dec 2010 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:slight_smile: Ahojte, našla som niečo pekné tortičkové, tak priliepam:
8. dec 2010 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrin21 - já šuhajdy dělám takto:

200 g Práškový cukr
1 dl Mléko
1/2 balíček Vanilkový cukr
100 g Máslo
2 lžička Kakao
2 lžička Rum
100 g Lískové oříšky
nebo mandle či vlašské ořechy
Práškový cukr, mléko a vanilkový cukr - vaříme asi 5 minut. Do odloženého zamícháme máslo, kakao a vychladíme. Potom přidáme oříšky a rum. Můžeme přidat i nadrobno posekané kandované ovoce.

Poleva: 180 g práškového cukru, 80 g kakaa a 200 g ztuženého tuku (u vás je to myslím ta Cera).

Dám na dno košíčku polevu, na to kuličku z oříškové hmoty a zaleju čokoládkou.... Když jsem hodně líná, tak na to dávám rozpuštěné ledové kaštany :wink: je jich cca 40.... na fotce jsou :wink:
8. dec 2010 o 15:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dkb
@bury dakujem, vyskusam :slight_smile:
8. dec 2010 o 15:21  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrin21 - tohle je originální recept - já většinou dávám míň cukru a víc rumu :grinning: :grinning: přijde mi to dost sladký - ale já cukr ubírám snad všude :wink:
jo a ještě na tý fotce jsem je polévala čokoládou z jiného cukroví, co jsem měla zbytek, takže jí bylo celkem málo. jinak je jí dost na to, aby se ta kulička zalila celá ...
8. dec 2010 o 15:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja mam sladke prave rada :slight_smile: chcem ich take, aby nechrumali ako horka cokolada, ale aby boli take bledsie a sladke... neviem.. mozno tie recepty so salkom su take...
8. dec 2010 o 15:35  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrin21 - já mám u takových rumových řezů recept na čokoládu, která je dost sladká a nikdy neztuhne úplně do tvrda - jak nad tím tak přemýšlím, tak to by taky nebylo špatný :wink: to je 180 g másla (klasické máslo, ne tuk) 2 lžíce mléka - rozpustit, přidat 180 g moučkového cukru, 2 lžíce brambor. škrobu (Solamyl) a 2 lžíce kakaa. :wink: tak něco vyzkoušej :wink:
8. dec 2010 o 15:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, chcela by som vas poprosit o radu idem robit svoju druhu tortu. a prvu s potahovkou chcela by som mmf akymi farbami je najlepsie zafarbit a este by som vas chcela poprosit o dobry recept na vanilkovy krem alebo na krem ktory moze ist pod mmf. dakujem
8. dec 2010 o 16:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby ako by som urobila gitaru na torte.Torta má byť hanna montana.A som videla gitaru stojatú.šlo by to s oplátkami natreté nutelou? :confused: A ako sa to potom poťahuje?Mám ich aj z vrchu natrieť?A čím aby sa to dobre poťahovalo :confused:
8. dec 2010 o 18:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 dakujem :slight_smile:
fuj, robila som medovniky a to zdobenie mi dalo zabrat, aj korpusy som nachystala na 2 torty tak som vyflusnuta :slight_smile:
8. dec 2010 o 18:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte
pridavam moju novu tortu som prvy krat skusala orchideu bez formicky a ornamenty len nemam praskove farby tak som ich namalovala gelovkou len to neni ono
8. dec 2010 o 18:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fukylove chcem sa opytať, mam upečenu obdlžnikovu tortu a chcela by som dať na ňu poťah z falošneho poťahu z cukrikov JOJO.Zaujma ma to že ak budem davať poťah aj na boky, ta či nebudem mať na rohoch zmrštene?
8. dec 2010 o 19:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yamahafazer krasne super si to urobila :slight_smile:
8. dec 2010 o 19:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, ak by sa vam chcelo, mohli by ste nam dat hlasok? dakujem! :slight_smile:
http://www.dojcenskavyziva.sk/soutez_vanocni_nadilka_detail.aspx?prispevek=25
8. dec 2010 o 19:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 hlások poslaný :wink:
8. dec 2010 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lara1705 zacni uhladzat od rohov :wink: vtedy to sadne pekne.
@yamahafazer krasna torta :slight_smile:
@bzucinka2 zahlasovane :wink:
8. dec 2010 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petusko ked mam obdlžnikovu tortu tak mam vyvaľkať z hmoty obdlžnik alebo kruh? Čo sa bude lepšie tvarovať a uhladzať? A dakujem:slight_smile:
8. dec 2010 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petusko tak toto som potreboval počuť aaj ja...mne sa nikdy nedarí uhladiť tie hrany,.....ide ma porazitť....a keď to začnem od rohov ,tak v strede tých bočných častí sa to nenazbiera?
8. dec 2010 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lara1705 to je jedno, ja vyvalam ako to ide, vacsinou neurcity tvar, len nech je dostatocne velky.
a ked to zacnete pomaly uhladzat od rohov, tak sa vam potahovka v strede troska stiahne, lebo je elasticka a tak sa vyrovna. treba robit pomaly, podvihovat opatrne a ono to sadne.
drzim vam palce :wink:
8. dec 2010 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petusko dakujem veľmi pekne za radu, zajtra to budem robiť prvy krat, tak dufam že to nepokašlem:(
8. dec 2010 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mokiri hm,takový palác dostat,nezlobila bych se :grinning:
9. dec 2010 o 15:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yamahafazer - pekná torta
9. dec 2010 o 16:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte baby.Aké torty pečiete na vianoce?Neviem si vybrať.Nejaké stránky kde si môžem vykrajovačky objednať mi tu hodíte? :confused: viem len pečeniehrou. :unamused:
9. dec 2010 o 17:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok