• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

16. decembra 2017 
Vinko, já znám jen u nás.. www.ceskeformicky.cz :slight_smile:
9. dec 2010 o 19:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to

@vinka mne sa páči aj tá torta ktorú tu dávala @fukylove bielo-modrá s vločkami ... @fukylove odkiaľ máš také vykrajovačky vločiek? sú krásne :wink:

@vinka ja som objednávala zo svetpecenia.sk alebo korunaplus.sk alebo cukrarskepotreby.eu :wink:
9. dec 2010 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dkb tie isté šuhajdy robíme aj mi.Mám ho od mamky a iný som ani neskúšala :grinning: :grinning:
9. dec 2010 o 19:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte sikulky cukrarky potrebujem surne pomoc, môzem ako puncovinu pouzit odrezky cesta aj s trasenym ananasovym kremom?Robim malemu autobus a potrebujem zaoblit hrany.Potom by som to cele potrela vyslahanym maslom s cukrom a potiahla.
Dakujem
9. dec 2010 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha určite.Ja dávam do punčoviny všetka krémy aj odrezky :wink:
9. dec 2010 o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte. potrebovala by som poradit. som total amater a moj synak ma zajtra rok. vo sobotu bude oslava a ja peciem tortu- chcem tvarohovo jahodovu, potiahnutu mmf. a mam viacero otazociek:
1. nemate nahodou recept na korpus bez vahy- proste nemam vahu a ten co peciem prave odhadom vyzera beznadejne. potrebovala by som daco hrncekove :sweat_smile:
2. ak to chcem potahovat mmf tak musim robit 2kremy? jeden do vnutra a druhy pod potahovku? krem som chcela tento http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=5498&user=27623
3. vy ked robite mmf tak toho proste urobite viac a potom nejak odlozite? ako to skladovat?

dakujem za odpovede
9. dec 2010 o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@barbarka krém kludne môžeš v mrazáku skladovať. :wink: Pod poťahovku nemusíš další krém robiť.Stačí maslo s cukrom vymiešať.No a hrnčekový recept nemám s tým nepomôžem. :slight_smile:
9. dec 2010 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka dakujem :slight_smile: no ja myslim skladovanie mmf, keby sa mi zvysilo. a kolko masla a kolko cukru vymiesat a tym proste natriem vrch torty?
9. dec 2010 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@barbarka Ahoj...ja robim piskotu podla toho aku velku formu mam. Ked dam 5 vajicok, tak dam 5 lyzic cukru, 5 lyzic muky. Bielka slaham s cukrom a 1 vanilkou a potom pridam polohrubu muku a zltka s pol prasku do peciva. Vzdy sa mi urobi pekna piskota. :slight_smile:
9. dec 2010 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@barbarka mmf kludne v chladničke.Dobre do sáčku zabaliť a nechať v chladničke. :wink: No a na jedno maslo 150g práškového cukru alebo podla chuti. :wink: A všetko tým natrieš nielen vrch ale aj boky
9. dec 2010 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dominika2727 iba 5 lyzic. to staci na 5 vajec? :confused:
9. dec 2010 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No ja tak vzdy robim..a stacilo vzdy. Davam kopcom lyzice :slight_smile: NIkdy som neskusala iny korpus robit.
A tu je moja prva z MMF :slight_smile:
9. dec 2010 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dominika2727 ze prva a hned aj kliestiky! odpadavam super!
9. dec 2010 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 no kliestiky som mala od boldy ;) ta mi aj ukazala ako sa vlastne s MMF pracuje. Ale posledna torta, ktoru som robila bola potahovana s mandlovym marcipanom.
9. dec 2010 o 22:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ja som dnes robila prvy krat poťahovku, uuuuuuufffffff.To bola teda fuška.Urobiť ju a rozvaľkať nebol problem, aj na vrch som ju preniesla aj vrch a boky som uhladila ale rohy........ tak to bol problem.ale nejako som to spravila a zamaskovala, netušim jak sa robia boky.Zajtra ked mi vyschne pridam fotku.
9. dec 2010 o 22:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dominika2727 jeej krasnucke srdiecko. a vdaka za recept :wink:

@lara1705 ja som zvedava ako to vyjde mne, zajtra sa chystam potahovat, dnes iba peciem korpusy

kocky este mam otazku, kupila som jahody v konzerve mozem to dat do tvarohovej plnky? a co je lepsie rozmixovati ci poukladat? vdaka za odpovede
9. dec 2010 o 22:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@barbarka vdaka a nemas zac ;) vyskusaj, dufam ze sa podari :slight_smile:
9. dec 2010 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dominika2727 no robila som to viac menej podla teba teraz len som dala o lyzicu viac muky aj cukru - prvy bol tento recept http://www.katherine.sk/post/zakladny-recept-na-korpus-9/ tak uvidim ktory korpus bude lepsi. teda ak to bude zistitelne ze ktory je ktory :sweat_smile:
9. dec 2010 o 22:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lara1705 vzdy musis najskor uhladit hmotu na rohoch a potom na bokoch si to tak natahovat a uhladzat a potom ti to vyjde pekne
9. dec 2010 o 22:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@barbarka oznac si ho :D
9. dec 2010 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka dakujéééém
9. dec 2010 o 23:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte ,zasa krááásne tortičky :slight_smile:
Ja som sa asi pred dvoma hodinkami vrátila z oslavy svokrových narodenin,tiež som mu robila tortičku. No sama katastrófa to bola :pensive: :frowning2: :cry: :cry: :cry: , ale nakoniec všetko dobre dopadlo. :dizzy_face: Pridávam fotky....
9. dec 2010 o 23:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli
@petusko dakujem vam :slight_smile:
10. dec 2010 o 08:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dominika2727 krasna torticka :slight_smile:
@lawli sikulka :slight_smile:
a tu je par vianocnych na inspiraciu
10. dec 2010 o 08:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotky mi neslo pridat
10. dec 2010 o 09:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 keby som najprv uhladila rohy tak by som mala vlny na stranach, lebo som vyvaľkala dosť veľky kus hmoty a nedalo sa to naťahovať lebo bol veľky kus hmoty.skušala som to a tak radšej som to uhladila strany a potom rohy ale nejako to som urobila.
10. dec 2010 o 09:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@barbarka idem to odfotiť a skusim to tu hodiť. A držim ti palce nech sa ti to podari:slight_smile:
10. dec 2010 o 09:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, nadherne torticky ako vzdy, proficky :slight_smile:

prosim vas, prave peciem korpus /recept podla @vinka /, robila som takmer podla postupu, akurat, ze som bielka vyslahla len samotne bez cukru, zltka s cukrom a postupne ost. ingrediencie. formu som nemastila, len naspodok papier na pecenie, na 150 stupnov a kuknem do truby a zasa mam himalaje :unamused: :unamused: :unamused: . preco??? minule sa mi upiekol nadherny korpus a teraz toto :frowning2: . zeby koli tym bielkom???
10. dec 2010 o 11:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@barbarka tu je moja prva v živote poťahova torta, nič moc ale predsa dačo sa vydarilo:slight_smile:
10. dec 2010 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,

chcem sa opytat ak niekto mate tie okruhle pocinovane formy ako ich vymastujete? Tie co mam s velkym priemerom mam teflonove a obruc otvaraciu, tak tam davam len papier na pecenie naspodok.No v tychto idem piect 1x,male priemery 14 a 10 cm, tak naspodok dam zase papier na pecenie, no co boky? Normalne ceru a muku?Musi mi to ostat krasne rovne, idem robit poschodovu krivu tortu .
Dakujem :wink:
10. dec 2010 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok