• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

11. decembra 2017 
@loopyloo pod hmotu nesmie ísť tvarohová alebo šľahačkovú plnka, bude sa ti topiť hmota, ktorou tortu potiahneš, oplátku by som nalepila na hmotu
6. júl 2015 o 21:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela prekrásne všetky
6. júl 2015 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps ako to teda robia cukrarky?davaju plnku dovnutra torty a potom potru inou dookola, alebo ako? :slight_smile:
6. júl 2015 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Narodeninove dobrotky.....
6. júl 2015 o 22:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (15)
@loopyloo ahoj,ak možem.tak dovnutra možeš dať čokolvek.....a ak krem nie je maslový,tak celú tortu musíš omazať najlepšie maslom vymiešaným s trochou cukru,alebo nutely.....alebo sa dáva aj ganache..to je čokoláda a šľahačka v pomere 2:1........ale na začiatok to nemusíš skušať,vymiešaaj maslo,cukor podla chuti a prípadne ak máš nejaké odrobinky z korpusu,možeš riadne rozmiešať do toho.....
a ovocie nedávaj úplne až ku kraju,aby ti to nepretieklo aj cez to maslo. :wink:
6. júl 2015 o 23:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Caute , caute.Začínam letnu dovolenku.Mam luxus az do konca augusta....bez pečenia. Tešim sa.No Vas si veeelmi rada popozeram!!!!Pekne leto!
6. júl 2015 o 23:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (50)
@pristela jooooj krasne :slight_smile:
7. júl 2015 o 12:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dagmarmustafa krasne ako vzdy!
7. júl 2015 o 12:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dagmarmustafa uz som sa ta raz pytala na tie sirotky ze?
7. júl 2015 o 12:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby idem farbit gelovkami povrch torty.Kolko mam dat vodky za zriedenie?iba nejake kvapky,ci?Dakujem
7. júl 2015 o 12:33  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte šikulky... Mám jednu otázku s prozbickou... Je tu nejaká ktorá by mi vedela spraviť postavičku na tortu??? A nebol by problém poslať poštou. Pečenie A základné zdobenie mi nerobí problém, ale modelovanie figúrok to už je hrôza :frowning2:
Ďakujem....
7. júl 2015 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
krásný den přeji a poprosím o recept s mascarpone,dívala jsem se tady na recepty a krémy a nevím někde je s bílou čokoládou nebo jen se šlehačkou,poradíte mi který je lepší,děkuji moc
7. júl 2015 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@chvapilu ja som minula robila ten čo sa topí biela čokoláda V šľahačke A potom s mascarpone. Dala som nato maliny A všetci boli unesený aký je dobrý.
7. júl 2015 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
díky je to tenhle recept?v dvoch slahackach rozpustis dve biele cokolady, nechas zovriet, odstavis, nechas vychladnut a cez noc odstat v chladnicke. na druhy den das dva stuzovace slahacky, vyslahas, a pridas dve mascarpone. baby pridavaju maliny ........2.mascarpone to je 500dkg?
7. júl 2015 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@chvapilu áno to je on. Teraz sa chystám znovu robiť dcére tortu A chcem dať lesnú zmes alebo jahody.
7. júl 2015 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@chvapilu ja robím veľmi podobne, v dvoch šľahačkách dve biele čoko, na druhý den pridám polovicu sáčku creme ole ( alebo jeden stužovač) a pridám jedno 250 g mascarpone ( alebo tvaroh). A k tomu najoblubenejšie sú maliny. Ale občas robím túto plnku aj s jahodami alebo mandarínkami.
7. júl 2015 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@miselka007 gelovkami moc neodporucam malovat , hrozne tazko zasychaju, ja ked malujem tak len s praskovymi i keeddd... v tomto teple malovat je odvaha, vsetko sa topi, steká :frowning2: aby pokial to donesu domov nemali len maculu pod tortou :frowning2: ja ted ani airbrush nezapinam, bo mne tecie vazne ze vsetko :frowning2:
7. júl 2015 o 17:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela ja potrebujem ia sumca zafarbit na zeleno... spongijou :slight_smile: tak preto sa pytam ze ako to riedit
7. júl 2015 o 18:16  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Toto je torta pre pani učiteľku za štyri roky trpezlivosti s našimi deťmi
7. júl 2015 o 18:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (14)
Babky, pridavam dnesnu, som myslela ze takto vecer uz bude chladnejsie ale ... :rolling_eyes: tak som mu rychlo vyrabala "chladnicku" bo ho veziem hodinu v aute bez klimy super vyhriatom po celom dni :angry:

@miselka007 andelka , tak v tomto neporadim, ja by som teraz ani nespongiovala ani nist :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale drzim palce, nech niesu pak zababrany pri jedeni viac nez ten sumčisko :grinning:
7. júl 2015 o 18:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (36)
@pristela jaka fajna krabica na prevoz :slight_smile: ty si hlavicka :sunglasses:
si tu miselku velmi neukludnila :grinning: :grinning: :grinning:
7. júl 2015 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@pristela ty mas doma len tak take kusy polystyrénu? ? :confused: odpadnem:wink:
7. júl 2015 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sikag noo, ale snazila som sa :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
@antenka1 joo, jasne ze mam , sim ta , ja iny kutil :D
7. júl 2015 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
Obdivujem vsetky co robia 3D torty,toto je moja prva aj posledna :slight_smile:
8. júl 2015 o 07:58  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (17)
Zienky hotovoo... zvladla som aj farbenie gelovkami :grinning: :grinning: :grinning: 3kg sumec :grinning: no snazila som sa tak hadam bude rybar spokojny :slight_smile:
8. júl 2015 o 13:09  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (16)
@pristela kalap dole zena moja, som ta z chalupy sledovala na Fb, no normalne ze zasnem, co ty dokazes v tomto teple...mne sa ani zit nesce, ne ze piect :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

ideme do Prahy, tak pak sa ozvem, paaaaaaaaaaa :sunglasses: :wink: :wink: :wink:
8. júl 2015 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prosím vás sikulky keď chcem urobiť pribinacikovy krém ale čokoládový, tak varenu čokoládu mám pridať po tom ako vymiesam šľahačku, smotanu a tvaroh? A nakoniec pridam puding Ole? Ďakujem moc :slight_smile:
8. júl 2015 o 15:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela super nápad :slight_smile:. A vydržala torticka v pohode? Ja by som tiež niečo také potrebovala ale tak prevoz 3 hod. myslíš že by vydržala keď by som dala z chladničky tie modré vecičky (neviem ako sa to vola :slight_smile:)
8. júl 2015 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamiaigi já tam dávám čokoládový Ole a je to :wink:
8. júl 2015 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mamiaigi určitě dej ty modré chladící věcičky :grinning: :grinning: Já takhle vezla v červnu dort vlakem na Slovensko na sraz a vydržel v pohodě několik hodin v horku. :wink:
8. júl 2015 o 15:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok