Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
6. júl 2015

@loopyloo pod hmotu nesmie ísť tvarohová alebo šľahačkovú plnka, bude sa ti topiť hmota, ktorou tortu potiahneš, oplátku by som nalepila na hmotu

elamaslakova
6. júl 2015

@pristela prekrásne všetky

loopyloo
6. júl 2015

@lamps ako to teda robia cukrarky?davaju plnku dovnutra torty a potom potru inou dookola, alebo ako? 🙂

alexslovakia
6. júl 2015

Narodeninove dobrotky.....

lucula73
6. júl 2015

@loopyloo ahoj,ak možem.tak dovnutra možeš dať čokolvek.....a ak krem nie je maslový,tak celú tortu musíš omazať najlepšie maslom vymiešaným s trochou cukru,alebo nutely.....alebo sa dáva aj ganache..to je čokoláda a šľahačka v pomere 2:1........ale na začiatok to nemusíš skušať,vymiešaaj maslo,cukor podla chuti a prípadne ak máš nejaké odrobinky z korpusu,možeš riadne rozmiešať do toho.....
a ovocie nedávaj úplne až ku kraju,aby ti to nepretieklo aj cez to maslo. 😉

dagmarmustafa
6. júl 2015

Caute , caute.Začínam letnu dovolenku.Mam luxus az do konca augusta....bez pečenia. Tešim sa.No Vas si veeelmi rada popozeram!!!!Pekne leto!

sikag
7. júl 2015

@pristela jooooj krasne 🙂

sikag
7. júl 2015

@dagmarmustafa krasne ako vzdy!

sikag
7. júl 2015

@dagmarmustafa uz som sa ta raz pytala na tie sirotky ze?

miselka007
7. júl 2015

Baby idem farbit gelovkami povrch torty.Kolko mam dat vodky za zriedenie?iba nejake kvapky,ci?Dakujem

gogolienuska
7. júl 2015

Ahojte šikulky... Mám jednu otázku s prozbickou... Je tu nejaká ktorá by mi vedela spraviť postavičku na tortu??? A nebol by problém poslať poštou. Pečenie A základné zdobenie mi nerobí problém, ale modelovanie figúrok to už je hrôza ☹
Ďakujem....

chvapilu
7. júl 2015

krásný den přeji a poprosím o recept s mascarpone,dívala jsem se tady na recepty a krémy a nevím někde je s bílou čokoládou nebo jen se šlehačkou,poradíte mi který je lepší,děkuji moc

gogolienuska
7. júl 2015

@chvapilu ja som minula robila ten čo sa topí biela čokoláda V šľahačke A potom s mascarpone. Dala som nato maliny A všetci boli unesený aký je dobrý.

chvapilu
7. júl 2015

díky je to tenhle recept?v dvoch slahackach rozpustis dve biele cokolady, nechas zovriet, odstavis, nechas vychladnut a cez noc odstat v chladnicke. na druhy den das dva stuzovace slahacky, vyslahas, a pridas dve mascarpone. baby pridavaju maliny ........2.mascarpone to je 500dkg?

gogolienuska
7. júl 2015

@chvapilu áno to je on. Teraz sa chystám znovu robiť dcére tortu A chcem dať lesnú zmes alebo jahody.

jachin
7. júl 2015

@chvapilu ja robím veľmi podobne, v dvoch šľahačkách dve biele čoko, na druhý den pridám polovicu sáčku creme ole ( alebo jeden stužovač) a pridám jedno 250 g mascarpone ( alebo tvaroh). A k tomu najoblubenejšie sú maliny. Ale občas robím túto plnku aj s jahodami alebo mandarínkami.

pristela
7. júl 2015

@miselka007 gelovkami moc neodporucam malovat , hrozne tazko zasychaju, ja ked malujem tak len s praskovymi i keeddd... v tomto teple malovat je odvaha, vsetko sa topi, steká ☹ aby pokial to donesu domov nemali len maculu pod tortou ☹ ja ted ani airbrush nezapinam, bo mne tecie vazne ze vsetko ☹

miselka007
7. júl 2015

@pristela ja potrebujem ia sumca zafarbit na zeleno... spongijou 🙂 tak preto sa pytam ze ako to riedit

stupacik
7. júl 2015

Toto je torta pre pani učiteľku za štyri roky trpezlivosti s našimi deťmi

pristela
7. júl 2015

Babky, pridavam dnesnu, som myslela ze takto vecer uz bude chladnejsie ale ... 🙄 tak som mu rychlo vyrabala "chladnicku" bo ho veziem hodinu v aute bez klimy super vyhriatom po celom dni 😠

@miselka007 andelka , tak v tomto neporadim, ja by som teraz ani nespongiovala ani nist 😝 ale drzim palce, nech niesu pak zababrany pri jedeni viac nez ten sumčisko 😀

sikag
7. júl 2015

@pristela jaka fajna krabica na prevoz 🙂 ty si hlavicka 😎
si tu miselku velmi neukludnila 😀 😀 😀

antenka1
7. júl 2015

@pristela ty mas doma len tak take kusy polystyrénu? ? 😕 odpadnem😉

pristela
7. júl 2015

@sikag noo, ale snazila som sa 😅 😅 😅 😅
@antenka1 joo, jasne ze mam , sim ta , ja iny kutil :D

dush
8. júl 2015

Obdivujem vsetky co robia 3D torty,toto je moja prva aj posledna 🙂

miselka007
8. júl 2015

Zienky hotovoo... zvladla som aj farbenie gelovkami 😀 😀 😀 3kg sumec 😀 no snazila som sa tak hadam bude rybar spokojny 🙂

pipka
8. júl 2015

@pristela kalap dole zena moja, som ta z chalupy sledovala na Fb, no normalne ze zasnem, co ty dokazes v tomto teple...mne sa ani zit nesce, ne ze piect 😅 😅 😅 😝 😀

ideme do Prahy, tak pak sa ozvem, paaaaaaaaaaa 😎 😉 😉 😉

mamiaigi
8. júl 2015

Prosím vás sikulky keď chcem urobiť pribinacikovy krém ale čokoládový, tak varenu čokoládu mám pridať po tom ako vymiesam šľahačku, smotanu a tvaroh? A nakoniec pridam puding Ole? Ďakujem moc 🙂

mamiaigi
8. júl 2015

@pristela super nápad 🙂. A vydržala torticka v pohode? Ja by som tiež niečo také potrebovala ale tak prevoz 3 hod. myslíš že by vydržala keď by som dala z chladničky tie modré vecičky (neviem ako sa to vola 🙂)

jakelina
8. júl 2015

@mamiaigi já tam dávám čokoládový Ole a je to 😉

jakelina
8. júl 2015

@mamiaigi určitě dej ty modré chladící věcičky 😀 😀 Já takhle vezla v červnu dort vlakem na Slovensko na sraz a vydržel v pohodě několik hodin v horku. 😉